Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
29 Juuli 2007


Mängisin väheke..., aga liiga kondikubu sai see virtuaalmina.
Hiljem lisan Hiiumaa ja käsitööjuttu ka
tintsik kirjutas @ 11:37 - Link - kommentaarid
19 Juuli 2007
Minu esimene pääsusaba

Ja valmis ta saigi! Minu pääsusaba. Kollane. Esimene. Päris kiiresti edenes ja muster ka mõnusalt lihtne. Natuke võiks suurem olla, aga eks tuleb siis veel üks teha, veidi suurem. Siin ta ongi, minu esimene pääsuke:Lõnga kulus 3 kera ja natuke veel. See natuke veel on just-täpselt niipalju kui on tarvis mahakudumisreaks. Kudusin ja mõtlesin, et näe kui täpselt lõngast välja tuleb, aga nii vähe jäi puudu, et oleks 3 keraga hakkama saanud. Lõngaks kasutasin angorat, keras 25g - 125 m, vardad nr. 3. Vardad oleksid võinud olla jämedamad, silt soovitab seda lõnga kududa 3,5-4 varrastega.

Kass muidugi arvas, et see uus rätik sobib talle pikutamiseks täitsa hästi, lõpuks pugeski selle alla magama. Angoralõng on tegelikult sama pehme ja mõnus nagu kasski

Homme tuleb sallipusle 4. mustriosa, on jälle, mida kududa.
tintsik kirjutas @ 21:02 - Link - kommentaarid (26)
16 Juuli 2007
Kollane esmaspäev

Kui mul oleks peegel pidevalt nina ees, siis vaataks sealt vastu üks selline eemalolev ja rõõmsalt totu nägu - tintsikul on kollane esmaspäev . Terve päeva on päike säranud, kollane pääsusaba on jõudsalt edenenud ja mis kõige tähtsam - täna sain postkontorist ühe läbi ja lõhki kollase pakikese.

Kas teid ajavad ka ilusad asjad mõnikord nutma? Näiteks see, kui väikesed lapsed esinevad nii armsalt või kui lauldakse laule, mis hinge lähevad? Mina olen ilusate asjade suhtes küll väga õrnahingeline. Ja täna tuli mul ka pisar silma. Sain postkontorist oma paki kätte ja autos tirisin selle kohe lahti. See, mis sealt vastu vaatas... vat see läks küll täiega hinge:Avad selle karbi ja kaanelt vaatavad vastu vapustavalt ilusad lilled:Ei saanud kuidagi õigeid värve pildile, võõrasemad on kollase ja tumesinisega. Ma ei oska nende lillede ilu pildistada, see on nii imepeen ja kaunis töö, käin ja katsun neid siin kõikseaeg. Olen kevadest saadik uurinud, kuidas tehakse pärlitest lilli, seni ise proovinud ei ole. Aga nad meeldivad mulle väga ja jehhuuu, nüüd on mul igikestvad võõrasemad!

Kingituse tegija on ka pakkimises proffessionaal, kõik täpselt paigas ja läbimõeldud, isegi nöörike läbi karbi külgede pandud, et asjad kenasti paigal püsiksid:Lisaks lilledele oli pakis veel vingeid asju, puha kollased: niidid heegeldamiseks ja tikkimiseks, kommid, keelekese küpsised (need mu lemmikud muideks), kollane vilditükk, pisikesed sulelised linnukesed, kollane pael.Ning veel... olen nüüd mobiilikotikese omanik. Juba ammu igatsesin endale kotikest, kuhu telefon panna, nüüd saingi, ja missuguse veel! Seda saab kasutada vööna, mis on eriti lahe!Kolm korda võite arvata, kas ma kaotasin täna oma mobla ära või jaa! Ja teate, kust ma ta üles leidsin? Mobiilikotikesest:Sain paki postkontorist kätte ja oli vaja ju proovida, kas telefon sisse mahub. Mahtuski, perfektselt paras! Sinna ta jäigi ja kui helistada tahtsin, otsisin kodus telefoni tükk aega taskutest ja kotist taga, kuni meenus, kuhu ma ta panin

Vat selline päev!
Pakk tuli Haapsalust ja Haapsalus elab Miokas, kes teeb imekauneid pärlitest lilli. Millegipärast arvan, et tema ongi selle kauni paki autor. Jah?
Igatahes tuhat tänu selle "kollase" eest, mis siiamaani mu näol õnnelikku naeratust hoiab!

tintsik kirjutas @ 22:15 - Link - kommentaarid (9)
Inimmõtlemise piiratusest ja veidi muust ka

Ma lihtsalt ei saa muud kui et jagada teiega üht teadmist - inimene on ikka üks piiratud mõtlemisvõimega tegelane. Võib-olla mitte kõik inimesed, aga mina igatahes küll. Käisin kunagi aastaid tagasi ühel koolitusel, kus tegeldi loovuse ja loova mõtlemise arendamisega. Hiiglama lahe koolitus oli, praktiliste harjutustega ja puha. Koolituse pealkiri ja moto oli "GET OUT OF THE BOX" (tule karbist välja!) ehk lahtiseletatuna - mõtle väljaspoole raame ja kõik ümberringi siin elus saab palju võimalusterohkemaks ja huvitavamaks. Täna sain aru, et see koolitus on minust küll möödunud jälgi jätmata, sest nii juhm inimene nagu ma pool tundi tagasi endale tundusin, ei saa ju olla midagi omandanud antud kursuselt. Et miks ma nii juhm siis enda arvates olen? Vat olen. Kohe veendute selles isegi.
Otsustasin ka hakata pääsusaba salli kuduma, sest see on nii äraarvamata ilus ja "Mystery stole 3" kord nädalas saabuv uus mustriosa saab nii ruttu valmis, et vahepealsed päevad saaks vabalt mõne teise pitskudumiga täita. Saingi pääsusaba mustri ja lugesin läbi kõik selleteemalised foorumipostitused ka. Lõngaks valisin helekollase (mmmm... minu lemmikumatest lemmikum värv!) imepehme angora. Kuna nr. 4 vardad on kusagile uitama läinud, võtsin vardad nr. 3. Pusisin läbi alguse, mis esmapilgul tundus hirmkeeruline, aga lõppkokkuvõttes polegi siin miskit müstikat, eriti pärast foorumis olevate selgituste läbilugemist. Leidsin muide ka ühe blogi, kus selgitused piltidena olemas, veidi udune on, aga täiesti arusaadav, mida teha tuleb.
Siiamaani tundub kõik täiesti normaalne olevat, jah?
Aga kõik, mis edasi tuli, on juhmuse ülim vorm. Võtsin ette mustriskeemi, millest loogiliselt võttes nagu alustama peaks ja hakkasin kuduma. Jupimaad kudunud hakkasin kukalt kratsima, sest tulemus ei vastanud üldsegi minu ettekujutusele salli algusest. Tekkis muster, mis minu arvates peaks olema salli keskel. Pingsa mõttetegevuse tulemusena otsustasin, et mis ma siin ikka istun ja midagi välja ei mõtle, küsin kelleltki targemalt nõu (häda ei anna häbeneda ju). Kirjutasingi kirja leili33-le, kus kõik oma mured kirja panin ning jäin ootama päästvat vastuskirja. Igaks juhuks panin Google otsingusse ka pääsusaba ja sirvisin läbi mitmed blogid, KUNI... avastasin ühes blogis olevatelt piltidelt, et seda salli ei hakatagi kuduma kolmnurga tipust vaid hoopiski ülaservast!!! Olin kõik selle aja arvanud, et algus on just kolmnurga tipus ja mitte kuidagi ei suutnud sellest mõttest väljapoole näha, muid variante lihtsalt ei eksisteerinudki! Eks sellele aitas kaasa ka sallipusle, mille algus on kolmnurkne. Oi-oi kui jobuna ma ennast tundsin! Koukisin kohe lahti oma IT kirjakasti ja olin nii õnnelik, et kiri leili33-le oli seal veel outbox'is. Kibekiirelt kustutasin selle ära, häbene muidu silmad peast
Nüüd aga loksus kõik see sallimuster paika ja mina jälle rõõmus. Mõnus pehmeke tuleb see sall, algus on niisugune:Lähen hangin endale ühed ringvardad, nendega mõnusam kududa. Ja lõnga pean ka vist veidi juurde ostma, ehk teda ikka veel on Liannis.

Eileõhtusest Rannapi kontserdist ka mõni sõna. Mina jäin väga rahule, kuigi kontserdile läksin pisukese eelarvamusega. Superstaar Taavi mulle telesaates nähtu põhjal ei meeldinud, aga kontserdil ta üllatas - nad sobivad Rannapiga väga hästi kokku, mõlemad omamoodi kiiksuga (heas mõttes) ja pisut sarnased. Rannap on mulle alati meeldinud ja kontsert koos Taaviga oli omanäoline ja lahe.

Pärnus käies tuleb ju ikka meres ka ära käia (mina ei käinud ja nüüd vaja puhkuse ajal kindlasti veel korra Pärnusse minna). Seda meie noored tegid ka, õhtul kella 22-ajal, vinge tuule ja mõnusate lainetega:


tintsik kirjutas @ 12:22 - Link - kommentaarid (16)
15 Juuli 2007
Ja nüüd lähen ära pealinna, suvepealinna, Rannapi kontserdile!
tintsik kirjutas @ 12:55 - Link - kommentaarid (3)
Sallipusle 3.

Kudusin valmis sallipusle 3. mustriosa:Millegipärast ei taha pärlid pildile jääda, tegelikult säravad nad päris kenasti vastu, veidi lähemalt pildistades ehk natuke paistab:Käisime eile pojaga mustikaid korjamas, megalt palju on neid sel aastal. Tegelikult oli küll nii, et mina korjasin ja tema tegi kõike muud - pildistas, vilistas, turvas mind jne. Saime ka kukeseeni ja selle tunni aja kohta, mis me neid otsisime, tuli kokku üks paras pannitäis.
Aga mustikad piima ja saiaga - see on nii nämma!

tintsik kirjutas @ 09:45 - Link - kommentaarid (9)
10 Juuli 2007
Lillaroosakreemikas

Minu värvipakivahetusprojekti pakike jõudis uue omanikuni - viisin selle ise kohale. Tegelikult oli küll nii, et käisime koos õega täna Viljandis KESON'ile pakki ära viimas, mina sõitsin ja õde oli minu erakuller. Vist ehmatasime KESON'i päris ära, aga igatahes oli nii kõige kindlam, et pakk jõuab ühes tükis ja tervena kohale. Pidin tegema lilla-roosa-kreemika paki ja esialgu olin üsna nõutu - tundus, et poodidest olid kõik lillad asjad kadunud. Aga siis vaikselt hakkas ka idee tekkima ja lillat värvi asjad ilmusid meie kaubandusvõrku tagasi (vist külastasin esimese hooga valesid kauplusi).
Ma ise armastan käsitööd tehes teed või kohvi juua ja seetõttu mõtlesin, et teeks ka oma lilla pakikese teejoojale mõeldes (loodan, et KESON ikka armastab teed juua).Lilla värviga seostus mul esimesena kannike, seepärast sai kannike ka taldrikule joonistatud. Proovisin esimest korda keraamikavärvidega midagi teha, päris untsu vist ei läinudki.Kandiku põhja tegin ühe väikese linakese ka, selle ühel pool on tikitud kass (kuigi paistab välja vist nagu kergelt ülekaalus rott-põrsas), lina teisel pool on serv kanditud lilla paelaga. Sel moel saab linakest kasutada mõlematpidi, sõltuvalt tujust.

Pakis olnud teesegus oli erinevaid õisi ja puuvilju lisaks mustale teele, tee kõrvale said lisatud minu lemmikkommid Unistus ja autogrammiks endanimelised kommid kaMis seal veel oli?
- Roosa ja lilla puuvillane riie, sest KESON on üks väga osav õmbleja ja kindlasti oskab ta neist riidetükkidest midagi põnevat välja võluda;
- Lillade pärlitega juuksekumm, sest foorumi pildil on KESON pikkade juustega ja tundub, et talle saab patsi teha küll
- Abivahend tuttide tegemiseks - nüüd ei ole tarvis enam papist rõngaid kasutada, saab palju lihtsamalt hakkama;
- Mõned lillad lillenööbid - ikka leidub ehk mõni riideese, mida nendega kaunistada;
- Roosa-valge-lillakirju heegelniit - küll seegi ära kulub;
- Paar lusikat ka, kadakased, ühega saab sinepit või mädarõigast või muud ollust tõsta, teist võiks kasutada näiteks hommikupudru kühveldamiseks.

No ja ongi kõik. Selline ta siis seekord sai. Saaja jäi vist rahule, mulle igatahes hakkas lilla värv täitsa meeldima lõpuks, ehk teen endalegi midagi lillat kunagi.

tintsik kirjutas @ 22:55 - Link - kommentaarid (11)
08 Juuli 2007
Minu nädalavahetuse isetegemised

Nädalavahetus on järjekordselt nii kiiresti mööda läinud ja paljud asjad, mida plaanisin ära teha, on endiselt tegemata.
Käsitöölainel olin mitmel moel. Ostsin poest paar käsitööajakirja, kus jälle nii palju põnevaid töid. Kudusin jupimaad edasi sallipuslet. Värvipakk on ka lõplikult valmis, homme läheb posti.
Püüan siia mõnipäev panna väikese õpetuse, kuidas teha linikute servasid ja nurkasid, et kena jääks. Otsisin foorumist abi, aga ei leidnud. Õpetuse leidsin hoopiski laupäeval ostetud saksakeelsest käsitööajakirjast. Jällegi tegemist nipiga, mis kuulub valdkonda "kõige paremad lahendused on geniaalselt lihtsad".
Kahest sallivariandist kudusin siiski edasi peenvillast kollakasvalget, sest merinolõngast sallialget ei raatsinud ikkagi üles harutada, las seisab veidi, ehk siis on lihtsam harutada. Olen jõudnud kudumisega teise vihje mustri algusesse ja päris kena näeb kootud jupike välja. Nüüdseks on enam-vähem sisse harjutatud ka esimese silma läbikudumine, tavaliselt tõstan selle kudumata ära.
Lisaks käsitööle meeldib mulle lilledega jännata ja pooleliolevate isetegemisasjade nimekirjas on ka minu rõdukujundusprojekt. Kui saan kätte tellitud põrandamaterjali puuduolevad detailid ja põrand korda saab, siis näitan teile ka, missugune lilleaed mul on. Aga praegu lisan siia hoopis pildi oma toatomatist, mille ema mulle kevadel kinkis. Esimene tomat selle küljes on lõpuks punaseks läinud.


tintsik kirjutas @ 17:06 - Link - kommentaarid (2)
07 Juuli 2007
Kiiksuteatepulk

Sain "kiiksuteatepulga" Bubbly'lt.

Quote:
Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda


Mõned kiiksud mul siiski on, kuigi esialgu tundus kõige suurem kiiks see, et ei leia kohe ühtegi kiiksu enda juurest. Aga siis hakkas neid ikkagi tulema.

Kokkamine.
Vat siin ei tule miskit pähe, kõik tundub suht tavaline olevat, vahest ehk see, et kui pole mõni aeg poest süüa ostmas käinud, siis "keeran" olemasolevatest asjadest midagi kokku ja mõnikord on tulemus selline, et viisakas külaline ütleks selle peale "hmmm, huvitav". Mõnikord söön koos asju, mis enamus inimestel kokku ei käi. Näiteks üks selline kooslus on sült koos hapukoore ja rohelise sibulaga. Ja süldi muide keedan alati ise, sest poesüldi sees on liiga palju "huvitavaid" asju. Heh, üks kiiks veel - õunakoogi peale laon viilutatud õunad ritta suuruse järjekorras, no nii, et lühemad ühte ritta ja pikemad teise.

Majapidamine.
- WC paber peab ikka kindlasti ülevalt jooksma, aga külas paberirulli ringi tõstma ei hakka.
- Armastan kollektsioneerida igasuguseid asju, sest mine tea, millal neid vaja läheb. Ja mõnikord on megahea meel, kui lähebki vaja! Hiljuti juhtus nii paari puuklotsiga, mis rõdukasti lühemakssaagimisest järele jäid. Pistsin need tööriistade sahtlisse, et teinekord äkki näiteks vaja neist puupunne teha. Vaid paar päeva saidki nad seal oma tundi oodata - töömees pani mul siin õhupuhasti kubu paika ja tal polnud (loe: tootja ei olnud tehases ette näinud) kinnitusvahendeid kaasas. Tahtis mu nurgas seisvaid väga vajalikke laudu ära retsida, aga ma ulatasin talle sahtlist silmade särades hoopiski need kaks hinnalist klotsikest ja teenisin sellega isegi paar kiidusõna. Ei saa ju siis asju mõtlematult minema loopida. Kilekotte kogun ka, kumm ümber ja sahtlisse. Kui liiga paljuks läheb, hakkan prügikottidena kasutama.
- Prügiga seotult ka üks kiiks. Mul nimelt on mitmeosaline prügikastisüsteem. Tahaks ju loodust hoida ja prügi sorteerida. Ja teengi seda järjekindlalt, ikka nii, et toidujäätmed ühte, paber teise ja plastik ning muud asjad kolmandasse kasti. Aga paraku pole meie maja juures eraldi kaste erineva prügi tarbeks ja nii ma siis tõstangi oma sorteeritud prügi kõik ühte suurde prügikasti kokku.
- Pudelid, purgid peavad seisma niimoodi, et sildid on ettepoole.
- Pestud nõud peavad kuivatusrestil olema kõik kindlas järjekorras ja õigetpidi - noateravikud allapoole, kahvlid-lusikad jälle sabadega allapoole. Nõudepesumasinas ka kindel kord, kuhu miski peab käima.

Muud kiiksud.
- Mul on sokimaania - no mitte ei saa poes sokiletist mööda minna ja kui mõni lahe sokipaar silma hakkab, siis tuleb see lihtsalt ära osta. Sokke on mul ... mitte vähe
- Autoga sõites, kui kuulen mingit klõbinat, kolinat, kriuksu või muud häält, mida auto tavaliselt ei tee, muutun murelikuks, et äkki on midagi valesti. Eile tegi poeg mulle sellega väikse tünga, plõgistas vaikselt tühjaksjoodud plekipurki ja nautis seda, kui ma pingsalt kuulatama jäin.
- Hullem lugu on sellega, kui lennuk äketse mingit teistsugust häält hakkab tegema - ma nimelt kardan paaniliselt lennata
- Terve rida on nn. ebausukiikse. Näiteks see, et kui raudteesilla alt läbi sõita hetkel, kui rong sealt parasjagu üle sõidab, siis läheb kindlasti hästi. Eriti hästi läheb aga siis, kui Tallinna lennujaama lähedal lennuk üle auto lendab. Kellegagi koos kõndides tuleb samalt poolt posti või puud minna, siis ei lähe riidu. Neid ebausukiikse on kindlasti veel, aga hetkel ei tule rohkem meelde. Ah jaa, kotti ei tohi ka maha panna, raha pidi siis kiiresti sealt välja minema.
- Oma kassile teen igal õhtul unepai, ta juba ootab seda ja kui pai jääb mõnel õhtul tegemata, siis hakkab nõudlikult näuguma.

Mõned kiiksud on üle ka läinud, näiteks sokke ma enam ei triigi, froteerätikuid ka mitte (pesutriikimine on üks kõige ebameeldivam kodutöö üldse), pimedat tuba ja kolle ka enam ei karda.

Saigi vist kõik.
Aga oma kiiksudest võiksid nüüd kirjutada Muhv ja Ampsak.

tintsik kirjutas @ 09:36 - Link - kommentaarid (3)
06 Juuli 2007
Mystery stole 3 pildid

Tegin oma pooleliolevatest sallipusledest pildid. Natuke püüdsin neid nööpnõeltega venitada ka, aga eriti ei õnnestunud. Vasakpoolne on kootud varrastega nr. 2 peenikesest merinovillasest, 100 grammis 1400 m, mis kahekordselt võetud, parempoolne on Linate Smyrna Platinum, 80% villane, 20% alpaka, 100 grammis umbes 750 m, vardad nr. 2,5:Veidi lähemalt ka:

Ei teagi, kumb see ilusam on, endale meeldib kahekordse lõngaga kootud sallialge veidi rohkem, on käe all ka mõnusam pehmem, teine lõng on nagu villane ikka - veidi kare. Ehk ikka oleks pidanud ka selle teise lõnga kudumiseks nr. 2 vardaid kasutama?
Selle kudumise juures meeldib mulle kõige rohkem heegelnõelaga pärlite lisamine, nagu naksti saavad paika
Trükkisin just välja 2. vihje mustri, õhtul jõuan ehk selleni ka.

Hiljem kirjutan veel mõnest tegemisest ja ka Bubbly poolt mulle edasi saadetud "Kiiksuteemal", vaja enne ikka korralikult iseendasse süüvida ja oma kiiksud mõttes ritta seada, ega see siis niisama ei käi ju, et laod aga lihtsalt oma kiiksud lagedale!
tintsik kirjutas @ 11:36 - Link - kommentaarid (7)
05 Juuli 2007
Värvipakivahetusest ja sallipuslest

Plaanisin nädala algul värvipaki posti panna, aga mitte ei saa ennast uute mõtete küüsist lahti. Kõik oleks nagu olemas, aga vat mul oli vaja veel midagi juurde nikerdada. Natuke veel viimistleda ja siis läheb posti ka. See on üks äraütlemata lahe koostegemisprojekt. Mulle sattus värv, mida ma ise väga ei armasta, aga mida enam sellist värvi asju leian, seda rohkem ta mullegi meeldima hakkab. Nii mitmedki isetegijad on öelnud, et nüüd nagu kiiks juures - mööda poode liikudes jäävad pidevalt silma need "õiget" värvi asjad. Ma väga loodan, et mu kätetöö ka tulevasele omanikule meeldib, ta ise teeb megailusaid asju.

Mystery stole 3 projekti nimetasin mõttes ümber sallipusleprojektiks (onju paras pusle või mõistatus selline kudumine?). Mul nüüd kogunisti 2 salli alustatud, sest olen selline kannatamatu tegelane, ei jõudnud IT lõngapoest tellitud lõnga ära oodata. Ostsin Liannist imepeenikese merinolõnga ja proovisin kududa kahekordsena (vardad nr. 2). No tuli midagi välja küll, päris lõpuni esimese vihje mustrit ei ole veel jõudnud, aga üle poole on valmis. Eile saabus ka tellitud lõng ja no muidugi pidin seda ka kohe proovima. Ilus lõng, kollakasvalge ja ka väga peenike. Lõngaümbris soovitab kasutada vardaid 2,5-3 ja mina kuuleka kodanikuna võtsingi kasutusele 2,5 vardad. Ma ei ole kunagi varem sellist pitssalli kudunud ja vat ei oskagi hinnata, kas on ilus või mitte. Sellest lõngast jääb kude suhteliselt hõre, natuke nagu haapsalu salli moodi. Ehk oleksin pidanud peenemaid vardaid kasutama? Aga ega tal nii ka viga pole. Teen pärast mõned pildid ka teile näitamiseks, ainult et tahaks natuke rohkem valmis kududa.
tintsik kirjutas @ 18:56 - Link - kommentaarid (1)
481995 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)