Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
20 Jaanuar 2014
Mina usun jõuluvana

... sest tema teab, mis on minu lemmiktegevus. Just. Ta tõi mulle jõuluks kindaraamatu ja sokiraamatu ja lõnga. Mitut erinevat lõnga. Üks neist sai nüüd sokkideks ära.Ma kahtlustan, et mu jõuluvanal olid Vikkeli poes sehvtid sees, sest seda lõnga ma seal kunagi vana aasta lõpus näperdasin, aga süda ja tunnistus kutsusid tol hetkel arukusele (loe: keegi pinistas kõrvade vahel "tintsik, ei osta enam lõnga, sest kõik need olemasolevad tonnid tuleb enne vähemaks kududa!").

Njah, ega ma miski erilisega ei oskagi üllatada, ikka sokid ja sokid ja sokid ja needki lihtsakesed, ei mingit keerulist mustrit ega midagi. Aga ikkagi jätan väikse märgi maha, kasvõi endale, et näe, need sokid ka said valmis, kusjuures mõlema jala omad ühejutigaLõng: Hot Socks New Jaquard (Gründl), 75% villane, 25% polüamiid, 50g/125m
Lõngakulu 2 tokki.
Vardad nr. 2.
Suurus: 38-39

Tegelikult ootab pildilesaamist terve ports pehmikuklassikat, aga kuna need mu pehmiksokid on kohe eriti liiga tavalised, siis ma veel mõtlen, kas ja kuidas ma neid üldse tutvustan...
tintsik kirjutas @ 22:06 - Link - kommentaarid (7)
07 Jaanuar 2014
Ülestähendused kroonika tarbeks

Mõtlesin, et panen vahepeal siia mõned pildid ka möödunud aasta käsitöistest tegemistest, nii kroonika mõttes, et saaksid ikkagi jäädvustatud.
Alustuseks täna ühed pisikesed sokikesed meie väiksele preilile. Tänaseks on nad juba väikseks jäänud, aga sulvel ja sügise algul olid veel täitsa parajad.Lõng: Mignon Lana Gatto, 100% merino, 25g/140m
Vardad: 1,5
Silmi vardal soonikuosas 12, labaosas 10.

Sokikeste taustaks väike pooleliolev kampsik...

tintsik kirjutas @ 00:16 - Link - kommentaarid (8)
04 Jaanuar 2014
Silmatorkavalt värvilised rattasõidusokid

Sügise saabudes valdab mind väga eriline ärevus. Põhjuseid selleks on mitmeid, näiteks see, et metsad on seeni täis ja sõltuvalt aastast saavad mu korvid täis söögi- või värviseeni. Sel sügisel oli mul söögiseeneaasta. Ainsamad värviseened, mis korjatud said, läksid kingituseks kallile sõbrale. Kahjuks aga ei olnud nii palju vaba aega, et oleksin oma metsasõltuvusele piisavalt leevendust leidnud.

Üks teine ärevusekruttija on sügises veel - nimelt saabuvad lõngapoodidesse riburadapidi uued sokilõngad ja mina ei suuda ennast mitte ühegi valemiga rahulikuks sundida. Isegi, kui mu elamine oleks pilgeni täis lõnga (tegelikult suht täis juba ongi ka), siis mõne toki sokilõnga pressiks ikka sisse. Tartu lõngapoode kammides ja üle kammides leidsin niiii palju lahedaid lõngu. Mõned ootavad oma aega, mõned on sokkideks ka saanud ja mõned on veel ostmata ka, sest muidu oleksin juba pankrotis.

Ühele vahvale lõngale panin "käpa peale" juba siis, kui teda alles kataloogi värvikaardilt nägin - hetkega oli selge, et SELLEST lõngast sokid saan endale. Pärast kodustamist pidi lõngatokk veidi oma tähetundi ka ootama, kohe ei olnud kudumiseks mahti, aga nüüd on mu kärtsvärvilised tibide rattasokid valmis, et tuua tänasesse halli ja pimedasse talvepäeva rõõmsat sära:Jõulude ajal ootasin lund, just samamoodi nagu see põdrake siin pildil, ja olin natuke kurb, et maa must või suisa roheline oli. Aga täna olen täitsa rahul - kehva suusailm on teistpidi jällegi päris hea rattasõiduks.Aasta esimest päeva tähistasimegi ühe väikese rattaringiga. Mõnus oli! Väga mõnus! Ainult varbad hakkasid natuke külmetama. Järgmise ringi sõidavad mu uued sokid minuga kaasa. Nad on just nii soojaandvad kui vaja, samas mõnusalt õhukesed, et botaste sisse mugavalt ära mahtuda.Lõng: Regia Fluoromania Color, 75% villa, 25% polüamiidi, 100g/420m.
Vardad: 1,25
Lõnga kulus veidi vähem kui 1 tokk.
Lõng on pärit käsitööpoest Vikkel.

Sama sarja teiste värvikombinatsioonidega lõngatokid ootavad kannatlikult järjekorras oma aega, et ka abikaasa ja veel kellegi spordisokkideks saada.
tintsik kirjutas @ 19:06 - Link - kommentaarid (11)
01 Jaanuar 2014
Kas enam oskangi postitada siia...

... aga katsetan siiski

Soovin teile kõigile toredat ja käsitöiselt põnevat aastat! Et ideed otsa ei lõpeks ja et oleks ikka aega neid teoks teha!

Loodan ise leida käsitööks rohkem aega, sest ideid ja tahtmisi on kordades rohkem kui võimalikke käsitöötingtunde. Lõngast rääkimata, sest selle varu on nii suur, et jätkub mitmele järeltulevale põlvelegi. Nii olengi oma uue aasta üheks eesmärgiks seadnud selle, et igas kuus vähendan oma olemasolevat lõngavaru vähemalt 300g võrra (kuigi see tundub nagu tilk kokkuvarutud kilodemeres) ja ei osta uut lõnga juurde rohkem kui ära kasutanud olen.

Ma pole ammu siia midagi postitanud, mis ei tähenda, et ma poleks üldse käsitööd teinud. Vähekese ikka olen nokitsenud, sokke kudunud ja muud nipet-näpet ja et ei oleks vaid tühja juttu, siis sai üks väike päkapikk ka pildile püütud:See on päris meie enda päkapikk, pisike tütretütar Kärt, kes minust möödunud suvel VANAEMA tegiMuster (väkeste kohandustega): Drops Design
Lõng: Nuovo Irlanda (Lana Gatto), 100% meriinovillane, 50g/83m

tintsik kirjutas @ 23:25 - Link - kommentaarid (10)
484439 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)