Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Jaanuar 2007
Kuulge, kas teiega on ka nii, et...
... teete mitut asja korraga? Arvasin oma naiivsuses, et olen vanem ja korralikum, alustan mõne näputööga ja lõpetan selle kenasti ära, enne kui uue kallale asun. Aga tühjagi, ikka sama jama nagu vanasti - pooleliolevaid asju muudkui tekib juurde. Alustasin lapiteki lappide heegeldamist, siis tuli tahtmine sõbranna tibule kampsun kududa ja nüüd, koristades oma käsitööasju, jäin ühtede beebipapude külge kinni. Tegin need "tossud" kunagi oma pojale, kes praegu on juba 17 aastat vana. Jube tahtmine tuli samasugused papud teha ka sõbranna titale, otsisin välja veel ühed vardad ja lõngakotist leidsin lõnga ka ning siin ma siis nüüd olen - esimesest papust on pool valmis.

tintsik kirjutas @ 15:34 - Link - kommentaarid (17)
29 Jaanuar 2007
Njah, IT-meest, vabandust - naist, minust ei saa. Ei oska mina siia pilte lisada, ikka mingi kala sees kogu aeg. Aga ega see pisiasi pole minu näputööindu vähendanud - lapitekiga asjad vaikselt edenevad ja üks kampsun sai ka alustatud - sõbranna väiksele beebile kingituseks.
Olen ühe uue sõltuvuse võrra ka rikkam - käin ja luuran teiste käsitööblogides ja ammutan ideid. Vahvaid asju on tehtud. Tahaks kõike ise ka proovida, aga aega selleks vaid õhtutundidel.

Aga piltidega on nii, et kord neid näeb ja siis jälle mitte. Eks õpin ja pusin veel
tintsik kirjutas @ 17:00 - Link - kommentaarid (4)
24 Jaanuar 2007
Ei teagi, kui palju on...
... selle aja jooksul vett merre voolanud... , aga siin ma nüüd olen ja püüan uuesti vana lemmiku - käsitööga jõudu katsuda. Aastaid, mis aastaid, vast isegi rohkem kui 10 aastat tagasi kudusin ja heegeldasin nii lastele kui endale üht-teist, veidi õmblesin ka. Ei teagi, miks nii pikk paus tekkis, tegelikult mulle meeldib väga ise midagi valmis pusida. Pärast ilus vaadata, kui miski õnnestub ja rõõm veel seda suurem, kui tehtu ka teistele meeldib
Sattusin päevad tagasi Isetegija kodulehele ja seal ringi luusides jäi silma nii palju vahvaid sokke ja salle, tekke ja mütse, kotte ja kampsuneid... Hetkega oli pea mõtteid täis, mida kõike teha võiks ja mida ise kohe proovida tahaks. Lõplikult sundis mind lõngapoe poole astuma aga üks rõõmsavärviline lapitekk.
Käisin ära Kaubamaja lõngapoes ja ostsin mõned erivärvilised lõngad, heegelnõela ka. Kõrvalasuvast raamatupoest sain raamatu '200 heegeldatud ruutu' ja nii see algaski.
Kodus sirvisin ostetud raamatut ja sai järjest kindlamaks mõte - tuleb teha üks voodikate, kus saaks erinevaid mustreid proovida ja näppu harjutada. Nüüdseks on mõned lapikesed ka valmis saanud:
Hetkel pusin aga hoopis siin selle blogi kallal ja püüan aru saada, kus ja kuidas miskit muuta saab, päris põnev seegi. Eks ta esialgu on just selline nagu on, küll vaikselt võtab sobiva vormi.
tintsik kirjutas @ 23:43 - Link - kommentaarid (9)
484439 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)