Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
25 Detsember 2011
Jõulud said valgeks ja helgeks

Selleaastane detsember ilma poolest küll jõulule kohane ei ole olnud. Suurem osa päevadest on olnud hallid ja pimedad. Tea, kas ka teil, aga minul puges vaikselt hinge kerge väsimus. Ei leidnud endas tahtmist pikalt ette planeerida ja kingitustega sahmerdada. Lihtsalt ei tahtnud.

Siis aga said ühel päeval piparkoogid ahju, nädal tagasi tõime kuuse tuppa ja märkamatult jõudis ka jõuluõhtu kätte. Koos päris ehtsa jõulumeeleoluga.Ma ei mäletagi, et oleksin viimastel aegadel nii palju nautinud küpsetamist-kokkamist ja lauakatmist ning koos perega jõuluõhtust koosolemist. Jõulumemm ja -taat olid meil sel aastal veidi noorepoolsed, aga raske ja vastutusrikka tööga said nad väga hästi hakkama.Lõbus oli nii luuletusi lugedes kui kingitusi saades. Pärast ka, kui mägnisime kingitusteks saadud lauamänge.

Kassugi sai kingijagamisest osa - üks suur ja stiilselt ajalehepaberisse pakendatud kingitus pakkus talle pikalt rõõmu, täpsemalt just selline ajalehepaberist katusealune, kuhu ta kiiresti krabinal sisse kolis ja niimoodi vallatult välja piilus:Sõime jõuluhane ja kapsast ja sülti ja kartuleid ja iseküpsetatud leiba ja hästi maitsvat kooki ja pohlamagustoitu ja... oehh, kui ümmargused me sellest kõigest olime. Seepärast pidime täna natuke liikuda saama ja nii tegimegi ühe tiiru Tartu kesklinnas ja Toomemäel. Mõned pildid siin teilegi.


Ketu käis Raekoja platsi kuusele riputatud kirjakesi lugemas, paljud neist olid väga vahvad.


Meie suured lapsed lustisid nagu pisikesed mudilased, ohjeldamatult ja mõnuga.

Fotokaga ringi liikudes hakkab silma nii mõndagi toredat. Kas teie teate, et teatri kodu on Tartus?Antoniuse gildi hoovis on kunstkattega liuväli, kus saab uisutada ka vihmase ja sooja ilmaga. Ja ilus värviline on seal ka:

Ülevalt Toomemäelt paistis puude ja majade vahelt jõuluehtes Raekojaplatsi kuusk. Pimedaks läks. Oleksin veelgi tahtnud pildiaparaati jäädvustada tulesid ja meeleolusid, võtangi ehk teinepäev aparaadi ja statiivi ja lähen fotojahile (sel aastal olen na harva õues pildistamas käinud).

Jõulud on armsad, kui lased nad enda sisse. See on nii mõnus hingetõmbe-, iseenda ja perega olemise aeg.

Lõpetuseks paar tänaõhtust pildikest meie st ja lõhnavast küünlakompositsioonist, mille tegin jõululauda kaunistama.

Mõnusat aastalõpunädalat teile kõigile, kes te mu blogisse olete piilunud.
tintsik kirjutas @ 23:54 - Link - kommentaarid (15)
14 Detsember 2011
Otsin jõulutunnet

Paljud asjad saavad alguse suhtumistest, ootustest, soovidest. Küllap on hetkel minu peas kõik need tundmised mingis kaootilises liikumises, sest ma ei leia sel aastal jõulutunnet üles. Seda lihtsalt pole. Aga ma ei ole veel lootust kaotanud ja püüan viimastel päevadel väevõimuga erinevate tegemiste kaudu jõulutunnet leida.

Võtsin eile ühe punase ja ühe valge lõngakera (Novita Wool) ja vardad nr. 1,75. Lõin lahti raamatu "55 Christmas balls to knit", kus autorid Arne ja Carlos õpetavad kuduma jõulupalle. Juba möödunud talvel otsustasin, et vähemalt ühe jõulupalli proovin valmis kududa. Kudusingi. Sellise:Päris tore on pallikest kududa ja tulemus igati vahva. Tegin ühe pildi välguga ka, et õiged värvid pildile saaks:Ma arvan, et vähemalt ühe pallikese koon veel. Nädalavahetusel seisab ees piparkookide küpsetamine ja kui järgmisel nädalal ka kuuse tuppa toon, ehk siis leian kadumaläinud jõulutunded ka üles.
tintsik kirjutas @ 18:30 - Link - kommentaarid (11)
09 Detsember 2011
Kuidas me Liina-Reesi pitsikoolis käisime

Mulle meeldib kududa. Ja mulle meeldib, kui tulemus on ühtlane ja ilus. Ma olen suurema osa oma elust olnud pisiasjades perfektsionist. Varajases nooruses ikka liiga palju... Vanuse kasvades olen õppinud pisikesi järeleandmisi tegema. Näiteks pesust tulnud sokke ma enam ei triigi. See tüütu perfektsionismiiha on üheks põhjuseks, miks mul pole eriti midagi ette näidata pitsikudumise vallas. Vaid mõned õlasallid ja nendegi kudumisel kasutatud lõng ei ole väga peenike. Eks ma olen ju proovinud küll ämblikuvõrku kududa, aga tulem ei ole mu kriitikat välja kannatanud ja nii seisab mul paar lõpetamata pitssalli poolikute tööde karbis ja ootab oma aega.

Ühel päeval nägin kuulutust, mis teatas, et Liina-Rees tuleb Tartusse pitsikudumistarkusi jagama. Aeg oli õige! Kaua võib üks rumal inime' karta juuspeene lõngaga kudumist! Panin ennast kirja ja jäin kannatamatult ootama. Venis see aeg mis ta venis, aga kätte ta jõudis - 3.detsember. Disainimaja juurde jõudes ootas naerunäoline õpetaja Rees juba hoovis kõiki tulijaid ning juhatas õigest uksest sisse. Vahva oli see, et peaaegu kõik kursuslased olid Tartumaa isetegijad ning isegi need kaks tütarlast, kes ametlikult isetegijad pole, käivad foorumis meie tegemisi regulaarselt piilumas.Kursusest pool hõlmas teoreetilist osa - mis lõngast, missuguste töövahenditega, kuidas kududa ilusat pitsimustrit. Ma imetlen inimesi, kes pühenduvad jäägitult oma tegemistele. Isetegijate hulgas on Rees kindlasti üks nendest, kelle tegemised mu lemmikute hulka kuuluvad.Lisaks sellele, et Reesi käsitööd on imeilusad, on ta ka väga hea õpetaja. Ta raatsib jagada seda, mida ise on õppinud. Küllap ta nakatab meist veel paljusid pitsikudupisikuga (mulle juba vaikselt mõjus )."Puust ette ja punaseks" ja saimegi hakata ise ka proovima.

Õpetajal jätkus silmi ja häid sõnu igale õpilasele. Ta natuke küll sakutas kõiki, aga lõppkokkuvõttes saime kõik hindeks 5+.
Osavamad õpilased said pitsikudumisega väga hästi hakkama ka veidike haavatud ja kinniseotud sõrmega.Paaritunnise kursuse lõpuks olime kõik õnnelikud. Suur hulk teadmisi juures ja praktilise harjutusena proovilapike ka valmis. Minu oma tuli välja selline:Kodus ei saanud rahu ja pühapäeva hommikul otsisin välja vana "Pitsilised koekirjad" ning kudusin veel ühe proovilapi:Ah kui palju tuleb veel harjutada, et ilusat ühtlast pitsi kuduma hakata! Aga ma kahtlustan, et edaspidi koon sokke vaheldumisi pitssallidega.

Armas Rees, tuhanded tänud, et meid õpetamas käisid! Sa oled fantastiliselt vahva õpetaja. Tule meid ikka veel õpetama ja sakutama ka
tintsik kirjutas @ 12:00 - Link - kommentaarid (12)
481997 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)