Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Detsember 2008
Vastuolude aasta

"Mitmed aastad on Veevalajad elanud parajas pinges, miski pole ladusalt laabunud ning raskusi on olnud nii mitmeski eluvaldkonnas. Nüüd peaksite tundma end mõnevõrra kindlamalt. Olete rõõmsameelsem, nostalgilised meeleolud taanduvad, tunnete end vabamalt. Pole ka ime, sest õnne ja vabaduse planeet Jupiter on üle 12 aasta jõudnud Veevalaja märki ning hakkab seal oma tõhusat tööd tegema. Muutute taas organiseerimisvõimelisemaks, huvitute kõigest uuest, tegelete ka rohkem oma hobidega..."

Nii ütleb Eesti Ekspressis olev Pauksoni horoskoop veevalajatele 2009. aasta kohta. Kas teie usute ennustusi? Mina vist natuke usun, sest aeg-ajalt ikka läheb ka nii nagu kirjas on. Igatahes tahan ma uskuda seda konkreetset ennustust, mis lubab veevalajale õnne. Ega palju pole vajagi, ainult natukene rohkem hingerahu ja sisemist kindlust ning turvatunnet. Kohe otsa saav aasta on olnud nii-nii vastuoluline kõiges. Selles oli ohtralt nii rõõmu kui pisaraid, eneseületamisi ja uusi kogemusi kui ka minnalaskmist. Aasta algul peapeale pööratud elu on uuesti jalad suht kindlalt alla saanud ning kõigele võib juba nüüdki vaadata kui vajalikule kogemusele ja õppetunnile siin meie maapealses eksistentsis. Ma olen ka seda usku, et miski siin ilmas pole niisama, kõike on vaja, nii head kui kurja, see muudab meid elukogenumaks, tugevamaks ja ehk ka paremaks.

Pauksoni horoskoop lubab ka seda, et veevalaja tegeleb uuel aastal rohkem oma hobidega. No mida sa hing oskad veel paremat tahta! Igatahes käisin täna viimast korda sel aastal lõngapoes ja olen nüüd uueks aastaks täiesti valmis - las ta tuleb, mul on millega ja mida teha!

Armsad sõbrad, kes te mu blogi külastate! Soovin teile kõigile uueks aastaks palju meeldejäävaid hetki ja vahvaid isetegemisi!/tintsik proovis ka ära süüterooside tegemise, jummala vingelt töötavad!/
tintsik kirjutas @ 20:30 - Link - kommentaarid (17)
26 Detsember 2008
Kingitused ja head soovid...

... on jõulukuu lahutamatuks osaks. Mina olen osad kingitused ära kinkinud ja osad kätte saanud, mõned kingitused veel ootavad oma aega, aga aasta lõpuks on needki oma uute omanikeni rännanud. Tore kuu on olnud ja ka jõulutunne on täiesti olemas.

Käisime täna sugulastel külas. Vaatasime vanu pilte, muhelesime ja naersime ja meenutasime aega aastaid tagasi. Kingitusena võtsin kaasa kaks küünalt, mida tuunisin lemmiktehnika abil (struktuurpasta + "spikkerpaber" + akrüülvärvid):Tütreke tegi mulle jõulukingituseks geelküünla - kuuseokste ja marjadega. See on nii ilus, kui pimedas põleb. Sokid pildil lähevad kingituseks ja saavad homme uue omaniku varbaid soojendama:Kaunist jõulukuud teile kõigile! Ja vinget aastalõppu! Kas teil on soovid ja lubadused uueks aastaks juba valmis mõeldud?
tintsik kirjutas @ 22:15 - Link - kommentaarid (7)
16 Detsember 2008
Suusasõltuvus jälle värskendatud

Nädal Šveitsi väikeses alpikülas Engelbergis möödus liiga kiiresti. Tegime tööd ja nii palju, kui oli sessioonide vahel vaba aega, nautisime lund ja muinasjutuliselt ilusat loodust. Mina ja teisedki kolleegid püüdsime võimalikult palju suusatada. Oh kui lahe see oli! Putitan veidi pilte vaatamissobilikku vormi ning siis kirjutan ka väikese jutu viimasest reisist.

Praegu aga riputan siia üles skeemi, kuidas teha helmestest ja traadist inglit, sellist:Tarvis läheb umbes 1,2 m traati (kui kasutad suuremaid helmeid, siis võta igaks juhuks veidi rohkem), erinevas suuruses helmeid, inglile pähe läheb üks pärlikübar. Traat võiks olla võimalikult pehme ja peenike kuid samas piisavalt tugev, et katki ei sikutaks. Mina olen kasutanud Tiimarist ostetud poolil olevat värvilist traati. Seda on olemas ka kuldset ja hõbedast, aga millegipärast on need veidi jäigemad ja ebamugavam on kasutada. Ka Roosi äris oli rullidena värvilist traati, millest mõned värvid on väga mõnusad pehmed.

Helmestena olen kasutanud nii plastik- kui ka klaashelmeid. See roosa ingel on klaashelmestest tehtud, varasemas postituses punane ingel aga plastikhelmestest. Küünaldeks kätte sobivad kasutada erineva pikkusega pulkhelmed, samuti riisihelmed.

Ingli tegemist alustatakse kleidi altservast (algus märgistatud musta tärniga), edasi tehakse käed, siis tiivad ning lõpuks pea.Mõnusat nikerdamist!
Kes jänni jääb, tulistage aga küsimustega, püüan aidata
tintsik kirjutas @ 11:59 - Link - kommentaarid (13)
05 Detsember 2008
Küünlaga küünal

Tänane päev möödus mul suuremas osas voodis ja vahelduseks sibasin ka kohta, kuhu kuningadki jala käivad. Et midagigi päevas mõnusat oleks, tuunisin ära ühe 20cm-kõrguse suure küünla, mille eile Tiimarist ostsin. Abiks struktuurpasta, tükike salvrätikut, akrüülvärve ja sutsuke pronksikarva sädelevat pulbrit. Tulemusena sündis üks jõulumeeleolus küünlaga küünal:Aluseks on eelmisel kevadel keraamikatunnis tehtud taldrik.
Täitsal lahe on niimoodi küünaldega mängida ning muuta täiesti tavaline küünal veidi rõõmsamaks. Salvrätik on ka hea abimees spikerdamiseks, kuigi suurem osa sellest sai värvidega üle käidud. Vot selline tegu täna.
tintsik kirjutas @ 15:30 - Link - kommentaarid (9)
04 Detsember 2008
Õpitoad Roosi käsitööäris

Roosi käsitööäri on tegutsenud juba päris mitu kuud, tegelikult juba umbes pool aastat. Tartu poe vanus on umbes-täpselt kaks ja pool nädalat. Ainult!!! Kuigi tundub, et see aeg on pikem, sest nii palju on juba juhtunud ja toimunud. Näiteks käsitöö õpitoad, millest esimene sai teoks juba avamisnädala reedel (sellest õpitoast kirjutan ja näitan pilte siis, kui olen oma kodutöö valmis nokitsenud, ainult naaatukene ongi veel jäänud).

Möödunud reedel, 28.novembril õppisime Aire juhendamisel salvrätitehnikat ja selle ammendamatuid kasutusvõimalusi. Kuna neid võimalusi nii palju on, siis olin täitsa hädas, kuhu, st mis pinnale ja mis otstarbeks võiksin seda tehnikat kasutada. Küll on hea, kui kauplus on teises toas, on koht, kuhu mõtlema minna. Ma käisin mitu korda "mõtlemas". Esmalt valisin välja ühe laeka, mida plaanisin kingikarbiks kaunistada. Keerutasin laegast nii ja naapidi, sättisin ja proovisin ja leidsin, et liiga suur laegas sattus, no et ei saa käsitöötunni jooksul valmis. Viisin suure laeka tagasi ja proovisin väiksemaga oma mõttelendu suunata. See jällegi oli sutsu liiga väike, piiras mu loomingulisust (loe: servad tulid vale koha peal ette). Lõpuks läksin lihtsama vastupanu teed ja valisin välja ühe pisikese lõuendi, et sinna talvepilt "maalida". Teistel oli selleks ajaks juba suur osa tööst valmis.

Olin pintseldamisega nii ametis, et ei olnud mahti mitte ühtegi pilti teha. Ainult oma peaaegu valmis maalist tegin täna ühe klõpsu ning - tadaaa! siin ta ongi, minu esimene salfetkamaal:Suhtusin millegipärast salvrätitehnikasse varem väikese eelarvamusega, aga tegelikult on see üks väga vahva tehnika. Oma maalikest pean veel veidike viimistlema, aga hetkel pole mul kodus kõiki sobivaid värve. Hea ettekääne, et jälle kord lemmikpoodi lennata.

Õpitubade kohta muide on info olemas siin
tintsik kirjutas @ 09:44 - Link - kommentaarid (6)
02 Detsember 2008
Ikka ja jälle jõulukaunistused

Juba mõnda aega nokitsen ma jõulukaunistuste kallal. Pärlitest lumehelbekesi proovisin teha juba novembri algul. Nüüdseks on erinevaid ehteid päris paras hulk valmis saanud.

Mõned inglid:Advendiingli koostegemisprojektis ma ametlikult ei osale, aga mitteametlikult on nad mul siin blogis olemas ja juurde tuleb neid kindlasti veel ka, natuke teistsuguseid.

Mõned küünlarosetid:Kuuseke:Lumehelbed:

Paljud on küsinud minult inglite tegemiseks õpetust. Hetkel on see vaid paberil, aga püüan lähipäevil skeemi siia blogisse riputada, siis jõuate enne jõule neid veel üksjagu valmis meisterdada.

Pühapäeva pärastlõunal käisime õega metsast oksi toomas. Jõulupärja jaoks. Mu õeke tegi mulle eelmisel aastal uksele nii kena jõulupärja ja ka selleaastaseks esimeseks advendiks leidis uus pärg oma koha uksel. Aitäh kallis Kiki!

Oma koha jõulupärjal leidis ka üks mu pärlitest punane helbeke, mis pärast valmissaamist mulle eriti ei meeldinud, aga roheliste okste keskel on ta täitsa ok
tintsik kirjutas @ 21:46 - Link - kommentaarid (23)
Käes on jõulukuu

Jõulukuu algusega muutub maailm taas veidi valgemaks. Minu jaoks tavaliselt küll. Pimedat aega hakkavad ehtima tuled ja vaikselt poeb hinge jõuluootus.

Viimasel ajal on nii palju toredaid tegemisi olnud, aga kõige selle jäädvustamise ja kirjapanemisega olen veidi jännis. Püüan end natuke tagasi hoida ja kirjutada kõigest pisut lühemalt, siis ehk saavad järjest ka kõik tegemised paberile (või see tähendab siia netti ikka).

Ajalisest järjestusest ma rangelt kinni ei pea ja alustan laupäevasest päevast (29.11.2008 ), mis oli minu jaoks üks vahva uus kogemus. Õpetasin nimelt Tartu isetegijate kokkusaamisel helmestest ingli, lumehelbekese ja küünlaroseti tegemist. Idee seda teha tekkis kunagi ammu Valga käsitööpäeval ja algsena plaanisime väikese seltskonnaga minu pool vaikset nokitsemist. Siis aga lisandus nimekirja üha uusi huvilisi ning lõpuks oli grupp kasvanud nii suureks, et õppepäev toimus kogunisti kahe grupina - 2 x 3 tundi! Ma olen teinud koolitusi muudel teemadel varem ka, aga käsitöövallas oli see esmakordne õpetamine. Oi ma jäin oma õpilastega rahule! Nii tore oli vaadata seda vaikset nokitsemist:Ka kaks vahvat poissi - Henri ja Oskar olid usinalt helmestega nikerdamas. Oskar käis vahepeal jälle Roosi poes ja ostis töövahendeid juurde. Ehteid muudkui valmis:Kõiki töid ei õnnestunud pildile jäädvustada, aga osad valminud (mõned ka veel lõpetamist ootavad) tööd on siin:psiho_de_lika oli peaaegu sama kiire nagu Oskargi, tema jõudis kõik 3 asja enne kõiki teisi valmis:

Minu selja taga tegutses nuputaja-Kati juhendamisel veel üks "töögrupp", kes Roosi poest ostetud helmekomplektid kauniks keeks nokitsesid:

Kõik pildid laupäevast on SIIN

Aitäh teile, kulla sõbrad, väga toreda laupäeva eest! Õhtuks olin küll veidi väsinud ja jalad surisesid seismisest, aga hinges oli nii mõnus tunne. Ehtne jõulutunne.

tintsik kirjutas @ 15:35 - Link - kommentaarid (8)
481991 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)