Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
31 Detsember 2007
Mõned kingituseks tehtud keraamikatööd

Tänaseks olen kõik kingitusteks tehtud keraamikatööd ära kinkinud ja nagu lubatud sai, näitan neid nüüd teilegi. Õe perele jõuludeks tehtud asjadest jäid kiiruga pildid tegemata, aga ma lähen neile fotokaga külla ja kunagi näitan neid ka.
Siin aga minu pere kallitele ja kõige kallimatele tehtud topsikud-potsikud, minulikult kõverikud loomulikult

Üks esimesi töid - ribatehnikas teeküünla alus, punasest savist ja kaetud meeglasuuriga:Osad ribad lasin nimme praguliseks kuivada, et oleks põnevam:Õllekruus, selline mehine tükk:Pealt kaetud minu lemmik-glasuuriga. See moonipunane glasuur on väga ettearvamatu - mõnikord võib punase värvi asemel suur osa kaetud pinnast jääda hoopiski valge. Hirmus voolav on see glasuur ka, selle kruusiga nägin päris palju vaeva, sest allavalgunud glasuururandi lihvimine oli paras pähkel. Näpud on siiani katki, aga hakkama sain!

Veel üks kruus - piimakruus:Tiffany-roheline glasuur pealpool ja sees metalset läiget andev erivärviliselt küütlev glasuur (vat ei tule selle nimi hetkel meelde).Kingituseks kõige kallimale inimesele siin maamunal läks selline asi:Ah et mis see on? See on pistaatsiapähkleid armastavale inimesele tehtud alus, et oleks võimalik neid prügitekitavaid pähkleid mugavalt nosida.Keskel on tops, kuhu koored panna ja kui tops täis, saab selle aluselt lihtsalt ära võtta ja sodi prügikasti saata. Kaetud on alus veinipunase, kilpkonna ja pudelrohelise glasuuriga. See kilpkonn on ka üks väga lahe glasuur, üks väheseid matte glasuure, jätab väga huvitava pinna.

Sellised asjakesed siis

Soovin teile kõigile ilusat aastavahetust ja uueks aastaks palju-palju kauneid ja meeldejäävaid hetki oma lähedaste seltsis!

tintsik kirjutas @ 10:10 - Link - kommentaarid (24)
13 Detsember 2007
Päkapikuprojekt selleks korraks läbi

Quote:
-----Original Message-----
From: Päka Pikk [mailto:heleni.pakapikk@gmail.com]
Sent: 11. detsember 2007. a. 15:30
To: Helen Neeve
Subject: Päkapikk koputab


Tere armas Helen,

Olen Sinu päkapikk Isetegija foorumist. Tahaksin Sulle paki saata, aga mitte Eesti Posti teel, vaid Cargobussiga. Kas saaksid sellele järele minna alates homme hommikust?

Ilusat jõuluaega soovides,
Sinu päkapikk


Niisuguse sõnumi sai Helen312 minult ühel pärastlõunal, kui selgus, et ma ei saa ise minna Tallinnasse pakki ära viima. Eile hommikul jõudis pakk ka omanikuni. Kuna Helen312 pole pilti oma pakist üles riputanud, siis teen seda ise, sest tegelikult on sellega päkapikuprojekt minu jaoks kenasti lõpule jõudnud.Pakki said järgmised asjad:

- üks endatehtud lumehelbeke jõulukuuse külge riputamiseks, sest Helen312 soovis päkapikult veidike lund päälinna poole. Sutsu ehk liiga vähe on seda ühte helbekest tervele pealinnale, aga mis sa hädaga teed kui rohkem pole. Mustade jõulude korral on vähemalt 1 lumehelbeasehelbeke olemas;

- üks klaaskuul, mis muide on ka käsitöö (kahjuks mitte minu tehtud), selle autoriks on Lin Utzon, kellele meeldib mängida valguse ja eriti selle peegeldustega. Klaaskuul on klaasipuhujate poolt puhutud ning kuldsed lehekeset on käsitsi maalitud. Kuuli sees on elektriküünlad, mis annavad mahedat valgust ning kuulike jätab mõnusa ruumilise mulje;

- küünlaalus, mille valmistasin keraamikakursusel:Väga raske oli seda alust pildile püüda sellisena, nagu ta silmale paistis. Kasutatud glasuur on väga efektne ja erineva nurga alt vaadates erinevat värvi. Otse üleval alla vaadates paistis alus hõbe-metalsena, mingi nurga alt säras punaselt ja teiselt poolt jälle küütles pruuni.- 2 erineva lõhnaga küünalt, mis on samuti käsitsi valmistatud (Eestis);

- 1 tokk valget hästi pehmet lõnga, mis on minu viimaste aegade parim leid. Lõnga koostises on 76% villa ja 24% polüamiidi. Väga mõnusa ja omapärase keeruga lõng, millest kootud asjad jäävad imepehmed, mõnusalt venivad, nagu oleks tegemist stretšlõngaga, ja karvased (NB! ei aja karvu!). Sellest lõngast kootud asju pesevad mõned kasutajad pesumasinas ja ütlevad, et kudum ei veni välja ega muuda välimust, fännates seda lõnga täiega;

- 1 valge maasikatega šokolaad.

Pildilt on puudu kaart, kuhu ka head soovid kirja said.
Ongi kõik. Selline väike ta sai. Loodan, et Helen312 jäi rahule.
tintsik kirjutas @ 21:47 - Link - kommentaarid (9)
Jõulukaunistustest

Mõnel aastal ei ole jõulud mulle meeldinud, nii palju on sebimist ja kinkide otsimist, poed on trügivaid ja närvilisi inimesi täis ja eks ma isegi olen olnud üks neist, kes viimasel hetkel, pea pulki täis, veel kingitusi otsib. Sel aastal on kuidagi teistmoodi. Ajast tuleb puudus nagu alati, kiire on ka, aga millegipärast mulle meeldib selleaastane jõulukuu. Olen juba mõnda aega teinud kingitusi, just teinud, mitte ostnud. See on kõik hoopis erilisemaks muutunud. Nii äraütlemata tore on midagi teha, teades, kellele see kingituseks läheb. Tõepoolest - suur osa hingest läheb nende asjakeste sisse ja hakkab koos nendega oma uut elu elama.

Vaikselt olen välja otsinud ka jõulukaunistused. Päkapikusussid ripuvad kapiuste küljes:päkaeit ja päkataat leidsid koha minu köögiaknal:ja minu kodu uks näeb välja selline:Selle jõulupärja tegi mulle minu kallis õeke. Mida kõike selles pärjas leida võib: õled, kuuse-, männi- ja kadakaoksad (kadakaoksad on koos marjadega muideks), mummud ja mammud (ühe mammu hammustas Kassu pooleks), värvitud käbid... Nii ilus! Pärja keskele riputasin ühe tuledega kuulikese ka ja nii ta siis kaunistabki minu ust.
tintsik kirjutas @ 11:49 - Link - kommentaarid (7)
Mul on nüüd 2 kassi

Tänasest alates on mul kasse 2 - roheline ja sinine (vene sinine). See juhtus nii, et helises uksetelefon, kust kostuv hääl teatas, et ta on postiljon. Jehhuuu! Mitte miski muu see ei saanud täna olla kui päkapikupakk. Lasin tädi uksest sisse, kirjutasime alla ja nii ma ta saingi.
Tegin toas ümbriku lahti ja sealt ta välja vupsaski - minu roheline kassike, pisikese punase päkamütsiga:Kotis oli veel rohelise-kollasega heie ja kott piparkooke. Lumehelbekesega kaart soovis kauneid jõule ning et see väike tegelane tooks rõõmu südamesse. Tõigi! Seda rõõmu oli täna nii hädasti tarvis ka.

Suur-suur kalli minu päkapikule - Chenet'ile nii armsa jõulupaki eest! Püüan oma uut sõbrakest hästi hoida. Kassuga said nad juba tuttavaks
Heidest ei ole ma varem midagi teinud, aga nüüd tuleb vist teha, sest see on nii mõnusat värvi. Mõtlen uuel aastal kindlasti midagi välja.

Minu tehtud pakk on ka omanikuni jõudnud, aga sellest kirjutan homme. Ja paarist muust asjast ka.
tintsik kirjutas @ 00:41 - Link - kommentaarid (3)
10 Detsember 2007
tintsiku pooleliolevad käsitööd

Quote:
08 DETSEMBER 2007
Aga nüüd küsimus suurele ringile - mitu käsitööasja on tintsikul hetkel pooleli? Kes kõige täpsemini ära arvab, sellele väike jõulupäkapikuüllatus.


No nii, armsad sõbrad, lugesin kokku!!! Ja üllatusin isegi. Mul ju puudus ülevaade, mitu asja mul pooleli on. Tegelikut see oli ka põhjus, miks ma selle teema enda jaoks siia kirja panin. Tänu teile lugesin kõik lõpuks kokku ja sain oodatust väiksema numbri. Ma nimelt olin kindel, et pooleliolevaid asju on mul üle 30-ne. Aga vat ei olegi! On hoopis 25.
Päris lõbus oli teie kommentaare ja pakkumisi lugeda. Suur-suur aitäh teile kõigile, et kaasa mõtlesite. Mul on igatahes pilt selge - nendest 25-st pooleliolevast asjast peavad 100% kindlasti sel aastal valmis saama 5, ülejäänud kannatavad oodata. Ja lisaks neile tuleks mul alustada ja ka lõpetada enne jõule veel 4 asja, siis oleksin endaga täiesti rahul. Jõuludeni on 15 päeva, mul tarvis lõpetada/teha 9 asja, mis pole väga töömahukad. Seega siis ajaliselt tegelikult jõuaks, kui ainult need lumehelbekesed ei segaks Mulle nii meeldib neid nokitseda! Olen neid nüüd valmis saanud 12, neist 2 on juba ära ka kingitud. Ühe helbekese viisin abipäkapikku mängides Heily5-le.Tagasi tulles alustatud teema juurde - kõige täpsemini arvas pooleliolevate tööde arvu ära Gixy. Gixy, Sa vaata varsti päkapikusussi sisse, kindlasti leiad sealt midagi (soovitus: pane suss postkasti natukeseks, eksju! ). Pakkumisi oli seinast seina, kõige väiksem pakutud arv oli 5, kõige suurem 37 (Sant pakkus tegelikult lisaks 21-le ka 121 ).
Teema kokkuvõtteks tahaks öelda veel seda, et neid pooleliolevaid asju on mul ikka liiga palju küll. Kui keegi armas inimene oskaks soovitada nõkse, kuidas olla mitte nii nõrk ja mitte järele anda kõiksugustele kiusatustele Isetegija foorumis ja ajakirjades ja kokkusaamiste õpitubades... siis ma oleks äraütlemata tänulik. Aasta lõpus oleks ju igati kohane mõelda, et uuel aastal hakkan tubliks ja enam nii ei tee. Tundes ennast tean, et teen ikka. Aga palju asju saab siiski valmis ka ja see on nii tore
tintsik kirjutas @ 22:08 - Link - kommentaarid (13)
Ei saa enam pidama

Üleeile õhtul see algas ning nüüd tahaks ainult pärleid traadile ajada ja uusi ja uusi värvikombinatsioone proovida. Täna hommikul pool seitse tegin veel 2 lumehelbekest ja tagatippu proovisin ka inglit teha. Kahjuks pole mul päris sobivaid pärleid kodus, seepärast on mu ingel selline päkapikurüüs ja puhvvarrukatega:Ta on päris pisike, 2,5 cm pikk. Pildile ma teda niimoodi ei saanud, nagu ta silmale paistab, päriselt on ta nummim.
Kassu arvab visa järjekindlusega, et teen talle mänguasju ja kui ma nendega mängida ei luba, siis vaatab sellise nõutult-totaka näoga otsa ja kindlasti arvab minust midagi

tintsik kirjutas @ 08:20 - Link - kommentaarid (9)
09 Detsember 2007
tintsik on argpüks, ...

... see sai selgeks juba ammu. Vat ei ole julgenud seni pärlitega erilisi punumismänge mängida. Ja mida ma kartsin, jummal seda teab. Õnneks tuli mulle õde külla ja temaga koos oli palju julgem proovima hakata, kaks tarkpead on ikka kaks tarkpead, eksole . Plaan oli lumehelbekesi teha ja ma sattusin sellest lõpuks üsna suurde vaimustusse. Aga päris algul olin tige. Võtsime Isetegija õpitoas ette lumehelbekese tegemise õpetuse ja algajad nagu me oleme, hakkasime näpuga järge ajama. Eks kogenud silmale oleks pilt kohe selge olnud, kuidas kuhu mida pista, aga me olime tükk aega ikka päris nõutud. Asi oli nimelt selles, et me ei saanud aru, kui pikad traadiotsad tuleb jätta ja missuguse otsaga mingi liigutus teha. Kui lõpuks selgeks sai, siis oli kõik üsna lihtne.

Minu helbekesed tulid sellised:Neist esimese kinkisin juba ära ka, oma naabrinaisele, kes just värsked kuuseoksad oli tuppa toonud. Sinna ühe oksa külge ta rippuma jäi ja nägi päris armas välja.
Nüüd vaja ka muid asju proovida, järjekorras ootavad veidi teistsuguse kujuga helbekesed, üks inglike ja täheke ka. Tahan oma selleaastase jõulukuuse kaunistada endatehtud ehetega. Eks paistab, mitu tükki neid seal rippumas saab olema, ehk ikka rohkem kui 1
tintsik kirjutas @ 21:16 - Link - kommentaarid (25)
07 Detsember 2007
Ka see on kõver, aga ehk kõver ongi armas?

Ma olen keraamika kursusel käinud juba üksjagu kordi ja valmis on saanud päris mitu asja. Paar asja ootavad veel glasuurimist ja järgmisel teisipäeval on vaja veel paar uut asja savist välja võluda. Ma näitan neid teile siin pärast jõule, sest enamus lähevad kingitusteks.
Aga ühte tehtud tööd saan täna näidata küll, sest selle tegin endale. See on minu teine savist valminud asi. Kui midagi pärlitest teen, olen tavaliselt kasutanud alustassi või taldrikut, kuhu olen helmed kallanud. Seal nad siis on olnud segiläbi. Ajab asja ära küll. Savi käes hoides tuli aga mõte, et teeks sektoritega aluse, kuhu saaksin oma seemnepärlid kallata. Tegingi. Keskele sai roos ka. Ja nagu mul kombeks - ikka kiibakas ja kõverik see savitopsik:Aga asja ajab täiega ära ja minu väikesed vajadused rahuldab täielikult - parajalt madalad servad, kust on üsna mugav helmeid kätte saada:See oli üks esimesi asju, mida glasuurida proovisin ja oli ju vaja ka eksperimenteerida, et kuidas üks glasuur teisega seguneb. Tegin kollasele glasuurile rohelised täpikesed ja lootsin, et need valguvad kenasti ebamääraselt laiali. Tulemuseks aga on "tuulerõugetes" alus, kus täpikesed on ilusti briljantrohelisega kokku mökerdatud. Paistab ju selline?

Aga nüüd küsimus suurele ringile - mitu käsitööasja on tintsikul hetkel pooleli? Kes kõige täpsemini ära arvab, sellele väike jõulupäkapikuüllatus
Vihjeks - pooleliolevate tööde sahtel on kõige ülemine. Paar asja sinna enam ära ei mahtunud...

tintsik kirjutas @ 22:44 - Link - kommentaarid (39)
04 Detsember 2007
Keraamikast ja pingemaandamisest

Sapsi, va väike kiusupunn, lunis siin välja selle, et näitaksin keraamikakursusel valminud töid. Aga ma ei saa kõiki näidata, sest suurem osa neist läheb jõulukingitusteks. Kingituste saajad aga on siin usinad piilujad, ei tahaks nende üllatusmomenti ära rikkuda.
Ühte potsikut võin aga näidata küll. See on minu kõige esimene. Pole kunagi varem savist midagi teinud. Oma üllatuseks avastasin, et see on nii rahustav ja pingeid maandav tegevus (nagu muu käsitöögi enamasti on, juhul muidugi, kui kõik kenasti välja tuleb ), eriti hea aeg on sellega tegelemiseks pärast tööpäeva lõppu. Nagu naksti lülitab ümber töölainelt muudele mõtetele.
Esimeses tunnis õpetati meile õõnesvormide tegemist. Ega mul mingit ideed ei olnud, lihtsalt võtsin saviplönni ja tegin midagi. See miski sai endale ka neli massivset masajalga alla ja kui glasuur ka peale sai, siis nägi mu esimene potsik välja selline:Kodus leidis ta kohe ka rakendust - sündis alus suurele paksule küünlale:Eks ta paras kiibakas ja kõverik sai, aga ikkagi enda tehtud.
Teisi asju näitan kunagi hiljem, pärast jõule. Või veidi varem. Mõnda neist.
tintsik kirjutas @ 22:51 - Link - kommentaarid (12)
Panus lapitekkidesse

Minu viimase kuu töötempo on olnud tappev. Novembrikuusse mahtus ära 3 + 1 välislähetust. Vahepeal tuli nii suur koduigatsus peale, kuigi tegelikult olid kõik sõidud põnevad ja kasulikud. Aga sõitmistest kunagi teinekord.
Täna näitan endapoolset panust lapitekkidesse, mille said endale väga toredad inimesed - Kikukas ja Master, Ampsak, Susa ja Lynx.
Kohe algusest peale oli selge, et minu lappides peavad olema südamed, sest kõik need, kellele tekke tegime, teevad oma tegemisi alati südamega. Nad on meile kõigile sügavale südamesse pugenud ja meie tahtsime tekke tehes neile oma südamest tulevad tänusõnad edasi anda.
Minu 2 lappi nägid välja sellised:See punane lapike leidis koha kellegi padjas. Aga kuhu kollane läks, seda ma ei teagi.

Ka kolmas lapp sai samasugune, ainult et musta-punase-kollasega. Tekiheegeldamine Valgas võttis aga sellise tempo, et enne kui mina fotokaga oma lappe pildistama jõudsin, oli üks neist Susa ja Lynx'i teki sisse heegeldatud.

See oli üks megalahe projekt! Eria projekti vedajana oli lihtsalt super! Nii suurte tegemistega käib loomuliku osana kaasas nii rõõme kui muresid, nii lõbusaid seiku kui ka väikseid nagistamisi. No ja valetamisest ma siinkohal parem ei räägigi, sellega oli kohe eriti palju tegemist, sest Susa on nii kiire taipamise ja terase tähelepanuga
Ja ma ei väsi kordamast - jumal tänatud, et te olemas olete, armsad foorumi loojad! Tänu teile on nii paljud asjad hoopis paremad!
tintsik kirjutas @ 21:46 - Link - kommentaarid (6)
484441 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)