Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
24 August 2012
''Kuuuss blogipostitus on???''

Siin. Siin ongi. Ei suuda mina, nõrk naisterahvas niisugusele agressiivsele survele vastu panna, mis viimastel päevadel minu suunas on teele saadetud.
Kevade ja sügise vahele on tegelikult täitsa tegus käsitöine suvi mahtunud, produktiivsem kui tavaliselt, aga näe kroonikasse pole märki maha jätnud. No ei ole tulnud seda kirjutamisvaimu peale Ega hetkel ka pole. Seda vaimu. Aga ma näitan paari pilti ja ehk see aitab edaspidisteks kirjatükkideks vaimu ka üles leida.

1. Umbes nädal tagasi vajas üks kallis inime mu abi - tarvis oli üks raamatuke köita, ühele teisele kallile inimesele kingituseks. Mina olin ühtaegu nii õpetaja kui õpilase rollis - tuletasin meelde, mida Vikike kunagi õpetas ja andsin juhtnööre, mida, kuhu, millega... Nii sündiski üks raamatuke, milles minu osa piirdus valvsa pilguga:Tort käis ka raamatukese juurde, selle tegin mina:2. Lõnga olen värvinud sel suvel mitmel korral. Kollase karikakraga, piibelehe, lupiinilehtedega, kuivatatud verkjate vöödikutega. Tulemuseks kenad kollased, rohelised, roosakaspruunid lõngad. Sellised ootuspärased kenad värvid. Aga tõeliselt naerule läks mu suu eile, kui potist tökatmustast veest tuli lõng, mille kohta mu abikaasa arvas: "... no see on sul nüüd küll ikka päris koledat värvi!" Aga mida sa võhikult ikka ootad. Talle meeldivad rõõmsad värvid. Mulle tegelikult ka, aga niisugust tökattumedat lõnga mu kogus veel ei olnud. Ega ei teagi, kas mõni taim lõnga nii tumedaks värvib. Küll aga värvib üks seen - sametvahelik. Kogusin teda juba eelmisel sügisel ja kui selle aasta esimesed ka leidsin, otsustasin nad kõik potti panna (möödunudaastased ootasid kuivatatult oma tähetundi). Tulemus on siin:Tumedast heledamani on reas kolm järjestikust värvimist, väike pruun tupsuke oli potis koos seentega, kui seentest värvi välja keetsin. Lõngad eelpeitsitud maarjajääga, testtupsuke ilma peitsita. Oi ma olen rahul selle tume-tumeda lõngaga!

3. Üks armas inime, kes elab Laimakülas, sai vahepeal aastakese vanemaks ja kuna meil on eriline kindasuhe, siis kindad pidi ta kingituseks saama, niisugused...:... sest tali pole enam kaugel ja varsti tuleb jälle lumelabidaga vehkima hakata. Siis hea, kui näpud soojas. Ühel romantilisel naisterahval ei ole iial küll lilledest, nii nad vaikselt sündisid ja kinnastel õitsema hakkasid:Lõng: Austermann Step (Aloe vera ja jojobaõliga), 75% villane, 25% polüamiid, 100g-420m + BBB Filati Soft Dream peenike mohäär, 70% kid-mohäär, 30% siid, 25g-250m.
Vardad nr. 2.
Silmi vardal 14.
Lõnga kulus peaaegu 1 tokk mohääri ja 50g triibulist.
Kiiluga pöial.
Lille muster: omalooming, tuli lihtsalt ise kerast

Ja mina olen nüüd postituse teinud. Pühendusega Mairele ja Leilile, keda pean tänama sõbralik-agressiivse survestamise eest.
tintsik kirjutas @ 21:02 - Link - kommentaarid (20)
481991 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)