Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
24 Aprill 2012
Vana ja uus punane

PUNANE on energia ja aktiivsuse värv. Ta on võitlev, ärritav, isekas ja agressiivne. Tõstab vererõhku ja pulsisagedust. Punane õhutab tegudele, peegeldab elujõudu, soove ja kirgi, rõõmsat aktiivsust, võitlusvalmidust ja eneseusaldust. Niimoodi ütlevad paljud raamatud ja kirjatükid, kirjeldades erinevate värvide mõju. Mulle on punane ikka meeldinud, periooditi. Ilus puhas värv.

Tänases postituses on ka natuke punast - üks vana asi ja teine uus. See "vana" sai valmis veebruaris, mil Isetegija värvilise aasta punane kuu oli kätte jõudnud.Lihtsad punasd käpikud, kiiluga pöidlad, randmes kahekordne serv, natuke mustrit kindaseljale kootud ja lill tikitud. Südamesse sai üks väike Swarovski ka. Kootud peenikesest villasest lõngast, millele lisaks sai võetud ka siidisegune peenike mohäär. Vardad 1,75.Otsustasin siin aasta algul, et koon iga kuu ühe kindapaari ja selle juurde teen ka sobivates värvides ühe kaardikese. Nii ta sündiski, see uus ja väheke ka punane. Mõeldes sõprusele, armastusele ja südamlikkusele...Piltidel on värvid natuke valed - punane on tegelikkuses palju säravam. Lisaks muudele omadustele on punane pildistamiseks üks üsna pirtsakas värv. Ja ilm oli pildistamiseks täna pisut hall. Seekord siis niimoodi...
tintsik kirjutas @ 20:49 - Link - kommentaarid (10)
17 Aprill 2012
Sünnipäevaks ühele päikselisele neiule...

...kelle lemmikvärv on kollane (minu oma juhtumisi ka ). Printisin välja riba ühest mõneaastatagusest fotost, mis on tehtud sünnipäevalapse kodulinnas (mis juhtumisi on jällegi ka minu sünnilinn). Selle juurde tegin mõned pabernöörist õied, mis meenutavad ehk ka natuke kullerkuppe. Paar paelajupikest, mõned paberist lilled, südamikeks südamekleepsud ja nii ta valmis saigi:Palju päikselisi hetki, kallis Anni!

Leidsin ühe kuu aega tagasi tehtud foto ühest teisest sünnipäevalapsest, kes enne küünalde ärapuhumist muutus mõtlikuks oma soovi väljamõtlemisega:Üle hulga aja tegin ise tordi ja üllatuseks endalegi tuli täitsa söödav. Lille ja liblika tegin martsipanist ja värvisin ära toiduvärvi kasutades.

Palju päikselisi hetki Sullegi, kallis Ketu!
tintsik kirjutas @ 13:38 - Link - kommentaarid (5)
13 Aprill 2012
Kindaid pole kunagi liiga palju

11. aprilli postituses näitasin üht osa pehmest värvilisest kuhjast. Ei, ei olegi sel korral sokivabriku toodang, on hoopis kindad.

Ühinesin aasta algul Isetegija aastaprojektiga Värvispekter. Üsna kohe tuli mõte, et teeks iga kuu ühe värvilise kindapaari ja aasta lõpuks saaks niimoodi kokku ühe värvilise kindakuhja.

Märtsi värviks oli lilla ja need siin on minu lillad käpikud:Üsna lihtsad ja tavalised, kaunistuseks kaaruspaela vabakäetikand. Õie südamikuks sai lisatud ka mõned lillad Swarovskid.
Lõng: 100% villane + peenike mohäär.
Lõnga kulus: peaaegu terve tokk nii villast kui ka mohääri.
Vardad nr 2, 14 silma vardal.
Kiiluga pöial.
Randmeosas "narriv palmik", mis iseenesest on väga lihtne kududa. Skeem selline:Skeemil parem- ja pahempidised silmused ning vikkel paremale.
Olen oma kindad ka paberile "jäädvustanud", et oleks hea võtta ja vaadata, mitu silma, mis vardad jne. :

Kuna ma hetkel ei saa kuidagi rahu ja muudkui mõtlen, kuidas ja millest veel mõni kaart valmis teha, siis sai nii, et iga kindapaari juurde tuleb ka sobivas värvigammas kaardike:Kui hästi otsida, siis leiab kaarti kaunistama miskit ikka - ehtetarvikute karbist, paelasahtlist. Mõned augustajad olen ka aegade jooksul soetanud ja kunagi Zelluloosi paberipoodi sattudes valisin läbi raskuste mõned lehed ilusat paberit ka. Näe, kus neid nüüd vaja läheb!Ega see erinevate detailide kokkusobitamine mul lihtsalt ei tule. Küll on tunne, et peaks veel midagi lisama, siis jälle, et palju sai. Aga las "laps" mängib, peaasi et rõõmus on!
tintsik kirjutas @ 16:09 - Link - kommentaarid (13)
Kui nii väga tahaks proovida...

... aga kodus pole suurt midagi, millest üht kaarti teha, siis tuleb appi võtta niit ja nõel ja need vähesed paberid, mis sahtlis olemas on (no nii igaks juhuks kunagi ostetud) ja nuputama hakata, mis neist saab.

Selle kevade moevärvid on rõõmsad ja ergud ja üks neist tundub olevat ka fuksiaroosa. Nii ma rõõmustasingi, kui leidsin kera roosat iirisniiti ja paberi, mis ka üsna palju roosa on. Algajal, kelle pea on paks ja pulki täis scrapbooking'u piiritust ja kirevast maailmast, on lihtsam, kui kusagil on püstitatud mingi konkreetne ülesanne. Oma netiavarustes kaevamiste käigus peatusin ka Kaia scrapbooking'u blogis, milles parasjagu käimas väljakutse Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #19. Selle juhend ütleb: "Kasuta oma töös päris või võlts õmblust". Tea kas minu tikitud tekst ka selle alla sobib? Igatahes mulle tundub ta küll täiesti päris käsitsiõmmeldud õmblus olevat Kaart ise sai niisugune:Eks õppimist ja harjutamist vajab see tegevus veel palju-palju, aga tegemislust, mis endaga kaasa haarab, on väga lahe. Mõmmukas, näed, mis Sa oma õpitoaga tegid!
tintsik kirjutas @ 10:33 - Link - kommentaarid (5)
11 Aprill 2012
Lapitekk Aasta Emale

Juba mitmeid aastaid koovad Isetegija käsitööfoorumi usinate näppudega neiud-naised kauneid lapikesi, millest saab kokku uhke tekk Aasta Emale. 2011. aasta tekk sai niisugune:


Foto on pärit Isetegija käsitööfoorumist Susa postitusest

Tekk antakse Aasta Emale üle emadepäeva pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis. Olen aastaid seda kontserti nautinud ning viimastel aastatel teki üleandmise hetkel mõelnud - ka minu lapike võiks seal olla. Sel aastal võtsin julguse kokku ja panin ka enda nime projekti kirja. Väike hirm oli hinges, kui lapikesed posti läksid. No et kas nad ikka püsivad mõõdus või on vahepeal transpordiga kosunud või kõhnunud...

Ma olen laisk kuduja. Laisk selles mõttes, et ma ei viitsi kunagi teha proovilapikest ning arvutada, kui mitu silma kui suure tükikese annab. Ega ma pole eriti palju kudunud ka asju, kus iga millimeeter kindlalt paigas peab olema. Seekord sain laiskusest võitu ja tegin kõik algusest lõpuni nii nagu peab - kudusin proovilapi, pesin selle läbi, viimistlesin nagu peab ja arvutasin kokku, kui mitu silma ja rida on vaja 20x20 cm lapikese kudumiseks. Niisugune sai minu pisike proovilapike:Olen kindel, et tänu proovilapikesele pääsesin suuremat sorti harutamisest. Päris harutamata ei saanud siiski ka, sest mustrid käituvad nii erinevalt. Valisin välja ühe mustri, mis raamatus tundus nii kena, aga kui pool lappi oli valmis kootud, oli täiesti selge, et lapike valgub etteantud 20 cm ikka kõvasti väljapoole.

Õnneks kahe ülejäänud lapiga erilisi probleeme ei olnud. Mõlema lapi mustrid pärinevad hiljutiilmunud raamatust "Kuduja mustrikogu" (Lesley Stanfield, Melody Griffiths, Varrak, 2012). Esimene muster kannab nime "Mustikamuster", lihtne kududa ja jätab mõnusa mummulise pinna:Teine muster on kombineeritud kahest erinevast kirjast - "Võltspalmikud" ja "Vikkelvarrega lehed":


Mõlemad lapipildid on laenatud Susalt

Tegelikult kudusin ka kolmanda - lisalapi ja see on nüüd jõudnud Pärnusse kohale. Oma hajameelsuses ning kiirustades jätsin jälle kord pildi tegemata, nii et laenutasin jälle kord Susa pilti:Sellega on ka minu väike panus Aasta Ema 2012 tekki antud.

Postituse lõpuks teile üks väike pehme mõistatusepildike, mille lähipäevil lahti harutame: mõista, mõista, mis see on, pehme kui padi, kasvab kirjumaks iga kuuga?

tintsik kirjutas @ 09:20 - Link - kommentaarid (6)
09 Aprill 2012
Kevadiste tuulte meelevallas

Eelmise postituse kuupäev sobis eile veel täitsa hästi kokku suurema osa Eesti ilmaga ja valge lumevaibaga (tõsi, Tartumail sadas lund ikka väga vähe viimasel nädalal, ainult eile õige pisut). Täna aga on päike ja soe ja nii kevadine ja enam ei kõlba selle talvejutuga siin vabandada mul midagi, et .... nujah.

Ma kirjutan siia tavaliselt siis, kui mu emotsionaalne seisund veidi labiilseks on muutunud. Nüüd siis on käes just selline hetk. Eks neid väiksemaid kõikumisi on siin vahepeal veel olnud, aga praegune sundis "sulge haarama". Ma pean järjekordselt tunnistama, et ma olen üks kerglane naisterahvas ja lasen kõiksugu põnevatel asjadel end ikka täiega ahvatleda. Ise ma pean süüdlaseks kevadet hinges, mis kutsub otsima uusi tuuli, aga tegelikult on "süüdlane" hoopiski Mõmmukas-Kaia, kes meile, tartukatest Isetegijatele, möödunud laupäeval seletas, mis imeloom on scrapbooking...... ja kui palju põnevat kraami kasutada saab, et teha kaarte, albumeid, kollaa˛e, külmikumagneteid ja paljut muud. Ma olen seni arvanud, et rebi-kleebi-paberi-liimitööd ei ole minu jaoks, et mul pole nii palju täpsust, korrektsust ja püsivust, rääkimata ilu- ja maitsemeelest, et mõni kaart või album valmis teha. Ja siin ma nüüd olen - terve pühapäeva lappasin netis scrapbooking'uga seotud lehekülgi ja ei suuda ära imestada, kui palju põnevaid asju selle tarbeks olemas on.

Et pikk jutt lühem ja konkreetsem saaks, siis ... oli nii, et meil tartukatell oli laupäeval järjekordne kokkusaamine, kuhu Mõmmukas tuli suurte kottide-kohvritega, näitas ja rääkis ja tegi seda kõike nii-nii hästi ja kaasahaaravalt, et märkamatult liikusin minagi paberikarbi juurde ja sealt edasi järgmise laua juurde siis Mõmmuka juurde ja jälle laua juurde ja nii ma sehkendasin, kuni valmis üks kaart. Ma ei saa väita, et see on mu esimene endatehtud kaart, küll aga esimene, mida nii suure õhinaga tegin. Selline ta sai:Ja ma tahaks teha veel ühe ja siis veel ühe teistsuguse ja veel ... Millegipärast on mul tunne, et see kõik lõpeb ühe suuremat sorti pankrotiga

Mõned pildid meie kokkusaamisest ikka tegin, aga õpitoast neid palju pole, pildistamine jäi natuke tahaplaanile seekord.Väike seeria sai siiski klõpsitud ka taustakudujatest (Ürask, kuhu Sina siis meil jäid nüüd? Tundsime Sinust suurt puudust!) ja "edevuse laadast" ka. See viimane oli nagu Jürgen Veberi mustkunstitrikk - Kaire muudkui tõmbas oma "kübarast" üha uusi ja uusi asju, mis tal vahepeal valminud olid:Pildiseeria jätkub siin..
Nii tore päev oli! Meil on vahva rahvas!
Ja õpetaja Mõmmukas on lihtsalt super! Aitäh Sulle, et olid nõus tulema ja jagama!

/tintsik läheb poodi paberit ostma, aga kas osta ainult rohelist ja kollast paberit või roosat ka ja neid vidinaid ka... mis-nad-nüüd-olidki.../


tintsik kirjutas @ 13:53 - Link - kommentaarid (11)
484441 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)