Tintsiku näputöökroonika
Kuduhoolik
28 Aprill 2007
Roosivahetuse kingitus ja Tartu IT kokkusaamine

Jehhuuu, roosivahetusprojekti pakk jõudis kohale!!!

Hakkasin täna lõuna ajal just Tartu IT kokkusaamisele minema, kui postitädi uksetaga kella lasi ja suure paki ulatas. Kastil minu aadressi all ilutses ilus punane trükitud roos, samasugune nagu kaardilgi, nii armas! Jäin meie kokkusaamisele hiljaks, sest pidin kiiruga kasti lahti koukima ja vaatama, mis sealt seest välja tuleb. Nii põnev ju!


Kastist tulid välja üks väga vajalik ja superilus roosiline käsitööasjade korv, mitmevärviline heie, vahvlitort ning kaart heade soovidega:

Lahedalt mahtusid minu ühe tulevase topiprojekti lõngad korvi ära:Aitäh salapärane isetegija selle megailusa ja 100% vajaliku kingituse eest! Käisin ise just hiljuti poes ringi ja otsisin korvi, millest teha poolelioleva heegeldise või kudumi tarvis üht hoiukohta. Sa nagu oleksid teadnud mu soove! Vahvlitordist oleksin peaaegu kohe ilma jäänud, selle tahtis poeg hoobilt nahka pista, kuidagi õnnestus teda ikka veenda, et pildistamiseni vaja ikka kogu paki sisu alles hoida. Heide ja villaga olen ka viimastel aegadel sehkendanud, nii et see teema ka aktuaalne ning pakis olnud heidega tekkisid juba mõtted ka

Nuputan siin hetkel, kes on selle kingituse autor, sest nime pakil ei ole. On ainult üks postitempel, mis löödud 27.04.2007 Valgas. Esimene ja ainuke isetegija, kes hetkel Valgaga seostub on Eria. Või on veel keegi Valgast

No kesiganes selle kingituse autor on, tuhat tänu talle, muutis tõepoolest päeva toredaks ja rõõmsaks.

Tänasest Tartu it'ikate kokkusaamisest ka mõni rida. Nagu juba aru saite, jäin ma hiljaks, sest uudishimu oli suur ja roosipaki sisu oli vaja üle vaadata. Aga üks asi läks veel veidi vussi, nimelt kirsikook, mille tahtsin kaasa võtta. Kahjuks ei tarretunud kõige pealmine kiht ära ja nii juhtuski see, et lubasin õrritamiseks kooki ainult pildilt näidata. Siin see on, minu külmkapis:Õppisime täna Lille Majas käsitöötoa perenaise Milvi juhendamisel makrameed. Nagu selgus, on see üks väga vana tehnika, mida juba 13. sajandil kasutati. Juured ulatuvad Araabiamaadesse, kust see ka mujale levis. Meie õpetaja Milvi on üks väga armas inimene, lisaks ka väga kogenud käsitööõpetaja. Me kõik (loe: isegi pikajuhtmeline mina) saime selle tehnika põhisõlme selgeks ning kõigil valmis ka proovijupike. Vahepeal kostus ainult vaikset nohinat, sest kõik olid nii tõsiselt ametis. Samasugune nohin oli muide siis, kui Pärnu isetegijate juures hargipitsi käisin õppimas. Meie hulgas oli täna ka üks vahva noor isetegija - 8-aastane Kärt, Milvi lapselaps, kellest galeriis ka paar pilti. Tema oli oma kutsule teinud väga armsa kaelaehte, lisaks pidi ta olema üsna osav jääl, sest ta tegeleb iluuisutamisega.
Et saaksite ka osa meie kokkusaamisest, siis siin galeriis väike valik piltidest, mis tehtud said.

Suured tänud Sulle, Milvi, et oleme saanud Sinu väga hubases käsitöötoas kohtuda ning uusi asju õppida, Sa oled väga hea õpetaja.

tintsik kirjutas @ 21:48 - Link - kommentaarid (6)
26 Aprill 2007
Üks vana ja üks uus

Pärlimängud jätkuvad. Kaelakee, mida endale teha tahan, ootab veidi, sest pole kõiki jubinaid, mida vaja läheb. Tuleb teha uus tellimus Helmehaldjast! Aga eelpainutatud traati mul natuke oli ja, jätkates roosa lainel, proovisin teha tütrele üht käevõru. Vat see eelpainutatud traat on üks väga visa asi, ei saanud mina tema otsi ära krutitud nagu vaja, jäi lopergune ja kole. Ei teagi, kuidas kõige õigem oleks neid otsi lõpetada... Sobrasin kõik oma olemasolevad jubinad läbi ja leidsin sellised asjad nagu hõbedased helmetraadi otsikud. Kinnitasin need traadi otstesse, aga sellisena jäi kuidagi poolik mulje. Võtsn jupi hõbedast pikendusketti ja kinnitasin selle mõlemasse otsa. Sellel kohal jäi asi pooleli. Homme vaatan, mis edasi saab, kui valmis õnnestub teha, näitan teile lähemalt ka.
Kuna täna oli käepärast üks modell - tütreke, siis õrritasin teda veidi endale mõni aeg tagasi heegeldatud peapaelaga ja tänase pooliku käevõruga ning nii ta õnge läkski - pani käevõru ümber käe ja peapaela proovis ka, isegi pilti lubas teha:Peapaela heegeldasin järjekordselt nn "proovilapiks", et näha, mismoodi kenam jääks. Minu uus peapael on mõttes juba oma kuju ja värvid leidnud, vaja vaid aeg leida ja valmis teha. Kuigi pildilolev ajab tegelikult ka asja ära - hoiab juuksed näo eest ära, kui tuulise ilmaga näiteks rattaga sõitma minna. Need värvilised mummud on cerniti-fimo mummud, mis ühes varasemas postituses ka pildil.
tintsik kirjutas @ 22:10 - Link - kommentaarid (10)
25 Aprill 2007
Andsin kuradile sõrme, tea, kas nüüd võtab kogu käe või kogunisti mõlemad?

Nüüd see siis juhtuski! Vaadake pilti ja saate isegi aru, misasi:Sain eile kätte saadetise Helmehaldjast, varasemast ajast oli ka üht-teist kogunenud. Õhtul koukisin näpitsad ja pärlid väja ja võtsin ette niiöelda "proovilapi" tegemise - tegin oma vana mobiili edevamaks ja riputasin talle külge ühe "ripatsi". No küll need näpud on kohmakad! Küllap õiged töövõtted tulevad ajapikku, aga selle esimese korraga oli tunne, nagu oleksin elevant portselanipoes. Pidevalt kõrisesid pärlid põrandal ja näpitsad tegid imelikke jonkse, aga lõpupoole hakkas juba mingi tunne ka tulema. Näpud said igatahes verele aetud ja täna on terve päeva sügelenud pärlite järele! Õhtul proovin veel, üks kaelakeemõte kummitab. Eks näis, mis kuju see mõte võtab.

Algus pärlimängudele on tehtud, teiste blogisid vaadates on suhteliselt suur tõenäosus, et see on järjekordselt üks väga nakkav viirus, mille küüsi olen langenud. Igatahes probleemid ei lasnud ennast kaua oodata - vaja kohe uus tellimus teha, sest ei ole osanud paljusid vidinaid tellida ja mõnda asja sai liiga vähe. Aga nii see on ju alati olnud, et kes teeb, see õpib. Eks tuleb jälle Helmehaldjast murele lahendust otsida

Nunoviltimise jätsin paariks päevaks laagerduma, proovin mõni õhtu manni soovituste kohaselt mõlemale poolele veidi villa panna, ehk saab parem. Tegelikult esimese katsetuse siidist näevad mõned kohad päris huvitavad välja:Vilditud siid on lilla, kasutasin tumedat kirsipunast ja halli villa. Mõnes kohas on villa vist liiga õhuke kiht saanud, paar suuremat villavaba laiku on sisse tulnud. Aga miskit sellest kindlasti teha saab, ootan, et mõni hea idee pähe tuleks.
tintsik kirjutas @ 15:22 - Link - kommentaarid (12)
23 Aprill 2007
Veidi pettunud

Üritasin eile ja veidi ka täna nuno-viltimisega tegelda, aga tulemusega rahul ei ole, ainult tuju rikkus ära. Mitu korda oli tarvis kokkurullitud vorst uuesti masinasse pista ja lõpuks ikka ei olnud vill siidi küljes korralikult kinni. Ta ei tahtnud üldse vildistuda!
Täna sobrasin foorumis ja leidsin Kosmosemuti kokkuvõtte viltimisest. Ehk on minu katsetuste ebaõnnestumise põhjus ka villas - Jõgeva vill lihtsalt ei sobi viltimiseks. Ah?
Igatahes ma ei jäta jonni, tellin Pilvelammastest uue villa ja proovin uuesti.
tintsik kirjutas @ 18:52 - Link - kommentaarid (5)
22 Aprill 2007
Tegelen siin hetkel ühe väga-väga põneva asjaga - võtsin siidiriideriba, törtsu villaloori ja heidetükikesi, ladusin kõik selle siidile, mässisin kokku ja PESUMASINASSE! Ei jõua ära oodata, mis sellest kõigest nüüd välja tuleb

"Vorstike" käis 2 korda pesumasinas, teisel korral oli temperatuur 60 kraadi. Midagi tuli välja ka, aga värvid ei meeldi endale kohe üldse mitte. Teen homme teise katse ja siis näitan pilte ka. Aga mingi ettekujutuse sain küll, mismoodi see nunotamine käib. Päris lahe teine!
tintsik kirjutas @ 13:52 - Link - kommentaarid (5)
Kaarli sünnipäev

Minu "pisikene" poja sai eile 17-aastaseks. Nii suur mees juba, peajagu ja veel rohkemgi minust pikem, igati tubli ja tore poeg. Kerstin tegi vennale kingituseks albumi - korjas kokku kõik karbis seisvad pildid, mina tegin kaardi:

Kaarel on meil juba üsna osav trummide taga, trummipulki kulub päris palju, kingitus leiab kohe-kohe ka rakendust (st. kohe, kui kips ära võetakse)

Sünnipäevaks tehtud kirsikoogi retsepti laenasin Mari Marikese blogist. Tuli ikka megahea kook välja, lisaks sellele on valmistamine üsna lihtne.
Natukeseks on nüüd puhkust, sest selle talve ja kevade sünnipäevad on meie suguvõsas seks aastaks peetud.
tintsik kirjutas @ 11:19 - Link - kommentaarid (9)
15 Aprill 2007
Tintsik läheb hommikul paariks päevaks Stokholmi. Tööga seoses. Iseenesest ju tore, aga... tahaks nii väga hoopis õhtuti kodus käsitööd teha. Pistsin küll mõned pooleliolevad asjad kotti, lootuses, et ehk jääb veidi aega, aga eriti ma ei looda.
Tegin täna peapaela, peaaegu sai valmis, aga pilte teha ei olnud enam aega. Eks kui tagasi tulen, siis teen.
Tänud Susale! Sain mõned head soovitused, kuhu suunda liikuda, et Stokholmis käsitööpoode leida. Natuke jääb selleks ka aega.
Üks tore asi tänasest päevast veel - sain kätte Annlaa tehtud kella. Jälle kord leidis kinnitust see, et päriselt on asjad veelgi kaunimad kui fotol. Aitäh Sulle, Annlaa, et nii vahvaid asju teed!
tintsik kirjutas @ 22:28 - Link - kommentaarid (2)
14 Aprill 2007
Kumb on parem - Cernit või Fimo?
Vol. 1.


Mina tundsin ennast täna nagu koolilaps. Mängisin pool päeva Cerniti ja Fimoga. Mul on mõttes paar ideed, mis vajavad natuke värvilisi mummusid ja neid ma esialgu veeretama hakkasingi. Siis aga tuli kange isu oma pastamasinat proovida, et teha sujuva üleminekuga savi. Mmmmm kui mõnus on selle pastamasinaga savi rullida ja nii lehtede kui õite jaoks sain päris kenad tumedamast heledamaks minevad ribad.
Oi see tegevus meeldib mulle, järjest enam tahaks erinevaid asju proovida.
Tänase päeva tulemus on siin:Tegin Robile kaksikõe Lusti-Leenu, hunniku pisikesi ümmargusi pärleid, mõned lilled ja lehti ka.
Pildid tulid liiga käreda päikesevalgusega, teen hiljem mõned uuesti.

tintsik kirjutas @ 14:08 - Link - kommentaarid (29)
12 Aprill 2007
Üks triibuline jõudis uue perenaiseni

Oi ma pabistasin ja mõtlesin siin, et kas ja mis... Tuleb tuttav ette?
Aga esimene koostegemiseprojekt on siis nüüd valmis! Kadryy sai kätte triibulise hargipitsisalli ja tundub, et talle meeldis ka. Püüdsin teha võimalikult õrnades toonides salli, et uue omaniku värvieelistustega väga karjuma ei hakkaks. Selline ta välja tuli:Pildid ei ole kõige õnnestunumad, eks ma harjutan siin veel nende käsitööasjade pildistamist (lindude pildistamine on selle kõrval palju lihtsam!)
tintsik kirjutas @ 09:15 - Link - kommentaarid (29)
11 Aprill 2007
18 aastat tagasi ...

... sündis siia ilma üks tibatillukene tüdruk, nii pisike, et kõik vastsündinule mõeldud riided tuli tema jaoks poole väiksemaks õmmelda, muidu oleks ta neisse ära kadunud. Täna saab minu "tilluke" õetütar Anni täisealiseks. Ikka ja jälle mõtlen, et kuda see aeg nii kiiresti lendab!

Nikerdasin siin talle ühe pisikese Rõõmu-Robi reisikoti võtmehoidja külge, et mööda ilma ringi rännates oleks hea tuju alati taskust võtta.

PALJU ÕNNE, ANNI!

tintsik kirjutas @ 14:07 - Link - kommentaarid (11)
09 Aprill 2007
Munad ja pühad ja paar lõpetatud asja

Minul on viimaste päevade üle hea meel - lõpetasin ära mõned pooleliolevad asjad ja pühad möödusid ka mõnusalt koos perega.

Meie värvisime mune reedel, et oleks laupäeval võimalik emale, õe perele ja sõpradele need kohe ka ära kinkida. Igasuguseid nõkse sai proovitud. Traditsioonilised sibulakooremunad on alati põnevad ja ilusad, poeg Kaarel värviski mune sel moel, mina ka. Kahjuks pole neist pilti näidata, said kõik ära kingitud.

Tütar Kerstin kaunistas oma munad toiduvärvidega. Kannatamatu nagu ta on , kuivatas oma sõbrale tehtud sinilillemuna fööniga. Ei saanud ju enne teist poolt värvida, kui esimene kuiv!Abikaasa aga sattus tõsiselt hoogu Cerniti ja Fimoga - esialgu kattis sellega puumune...

... aga kui ahjust tulid välja veidi mügerlikud munad, siis loobus puumunadest ning läks üle pisikeste Cernitimunade tegemisele. Hoog oli suur ja mune muudkui valmis, viimaste tegemisel oli näha juba tõelist professionaalsust. Niisugused on mõned neist:Mina mängisin ka Fimo/Cernitiga, mõned jubinad käisid ahjus ära ja neid näitan teilegi. Mõned mummud ja veel miskit on aga küpsetamata ja neid veel ei näeEile lõpetasin ära ammualustatud salli emale. Šnitti võtsin Kreyzy'lt. Pärast pesu kaotas see sall veidi oma õhulisust, aga see mu esimene saalomon ka:Laupäeval panin posti ühe triibulise - oma esimese valmissaanud koostegemise projektitöö. Oli ikka mässamist sellega - sada korda harutasin üles ja vahepeal olin juba päris tige. Aga valmis sai! Pildid panen siia siis, kui uus omanik paki kenasti kätte on saanud.

Asjad on vaikselt siiski edenema hakanud - kevadsallil algus olemas, roosiprojektist pool (või ehk nõksu vähem) valmis, teised pooleliolevad asjad ka üle vaadatud ja järjekorda seatud (neid on ikka peris palju ) - nii et näpud tööle, enne kui hoog raugeb!
tintsik kirjutas @ 11:32 - Link - kommentaarid (7)
484441 huvilist on minu blogi uudistamas käinud :)