Mare näputöö
Mare näputöö
Heegeldan,koon,vahel õmblen ka.
.: Minust :.

Kodune rasvapõletuse programm "60 minutiga nädalas vormi"
Age: Natuke juba on
Location: Lõuna-Eesti
Tähtkuju vähk
.: Mulle meeldib :.
käsitöö, aiatöö, õppimine , trennis käia

Mulle meeldib, kui inimesed on viisakad ja austavad teisi. Kui Sulle siit blogist on mõni idee või õpetus silma jäänud ja Sa kasutad seda, ole hea, viita ka sellele.
.: Ei meeldi :.
õelad inimesed, sibulat süüa, külmetavad varbad
.: Lingid :.
Heegeldamine
Tikkimismustreid
Ananassi mustriga topi osa I
Ananassi mustriga topi osa II
Ananassi mustriga topi osa III
Kootud top
Tuunika ülemine osa
Tuunika seeliku osa
Heegeldatud sonimüts I osa
Heegeldatud sonimüts II osa
Heegeldatud sonimütsi III osa
.: Minu eelistused :.

Ananassi mustriga topp
Tuunika
Motiividest topp
Nokamüts
Saalomoni sõlmes varrukad
Kingikoti voltimine
.: Projektid:.

.: Blogid mujal :.
A!M! teeb ise:)
ANNU
KESon
Lilly Smuul
Rees
Tiina tikib
Knitting club
New lase
Maitseelamused
Vana - kohver
Kollase kassi jäljed
.: Tsitaat :.
Ära tee teisele seda, mida sa ei taha et sulle tehakse. Jätkugu meil tervist,sest kõike muud saab osta. Teisi kritiseerida võib ainult see, kes on näidanud,et sama asja paremini teeb!Sõprus ei küsi,
kui palju sa kaalud,
oled Veevalaja,
Kalad või Kaalud.
Sõprus ei küsi,
kus olid nii kaua
kui tuleb sõber,
katad vaikides laua.
Sõprus ei küsi,
oled kaugel või ligi:
sõber teab niigi
kui pidi, siis pidi.
Sõprus ei küsi
Kas oled mu sõber?,
ta tuleb su karguks,
kui su ihu on nõder.
Ta ei küsi, kui pruut
Kas olen sul ainus?.
ta toob pudeli veini
ja toetab su vaimu.
Sõprus iial ei küsi,
kes noorem, kes vanem:
ta on nagu vein
mida vanem, seda parem.
Arm on nii üürike,
sõprus nii püsiv.
Mina ta vanust küll
iial ei küsi...
(Ave Alavainu)


.: Arhiiv (Kõigil postitustel, mis on tehtud enne 2 juunit 2010 puuduvad tehnilistel põhjustel pildid) :.
Viimased postitused
August 2007

.: Currently :.

Loen:
!Käsitööajakirju, terviseajakirju ,eluloo raamatuid!

Vaatan:
!OP-i!

Kuulan:
!Kõike!


.: alates 5 august 2009 :.
free counters

460888

06 August 2007
Tahaksin küsida: kui palju mütsitegijaid on? Proovin nüüd kirja panna järgmised sammud. Kui kõik kaheksa tükki on kokku heegeldatud siis heegeldame üle ka keskmise osa ja sinna väikese antenni moodi asja. Edasi lähme nokaga. Lõige : Kui tundub keeruline siis võta kodus olev nokamüts ja tee selle noka järgi omale lõige. Minu nokk koosneb kolmest osast,kaks heegeldatud osa ja plastikust lõigatud tükk. Pildil olev viimane osa on poolik.Ülemises osas on kaks rida heegeldamatta. Nokk heegelda nii: Alguseks heegelda nii pikk ahelsilmustest kett kui palju on noka välimine mõõt. Mina tegin 76 silmust. Edasi heegeldasin kolm rida sama arvu kinnissilmustega.(Esimene rida ahelsilmused +kolm rida kinnissilmuseid) Viiendal real jätsin kuuenda silmuse heegeldamata,järgmise kinnissilmuse tegin seitsmendasse silmusesse. Edasi sellel real heegeldada kümme kinnissilmust üheteistkümnes jätta vahele ja heegeldada kaheteistkümmnendasse silmusesse kinnissilmus.(korrata rea lõpuni.) Rea lõpus viimane silmus jätta heegeldamata. Edasi tehes jätta servast igal real üks silmus heegeldamata, paar rida tehtud siis tuleb jälle kahandada 15 silmuse järel. Kogu aeg on vaja lõikega mõõta. Kui on tehtud 8 rida siis katkesta lõng ja tee serva viimased read.(Kahanda üheksandal real kahes kohas,et noka detail saaks õige kujuga.Vaata seda pilti kus kolm noka osa on) Siin veel näha poolik noka tükk. Kui valmis heegeldatud kaks tükki siis peab noka kokku heegeldama,alustades välisservast.Kui nokk peaaegu kokku heegeldatud siis suru plastikust detail kahe tüki vahele ja heegelda lõpuni. Nüüd mõõda noka keskkoht ja ühe heegeldatud detaili keskkoht .Pane nööpnõelaga kinni ning heegelda nokk mütsi külge. seda peab hoolikalt jälgima,et saaks mõlemalt poolt võrdsele kaugusele.Mina olen pidanud paar korda kogu serva üles harutama just sellepärast,et nokk ei olnud täpselt keskel. Nüüd jätka serva heegeldamist.Esimene rida heegelda igasse silmusesse kinnissilmus,järgmisel real kahanda vastavalt oma peaümbermõõdule. Siin pilt ka valmis mütsist.Traagelniidid välja võetud ja kandmiseks valmis.Minu mütsivabriku üheksas müts.Teen veel ühe ja siis aitab selleks korraks. Seletus tuli vist väga keeruline. Ma ei oska paremini. Loodan,et saate aru ,kui ei siis küsige üle.Seda mütsi võib ka teha nii,et kõik tükid on heegeldatud. Kindlasti on ilus kui teha linasest materjalist ja riidematerjal asendada kinnissilmustega heegeldatud sektoritega. Ma olen teinud ka niisuguse kus ei ole kasutanud motiivi nr2 vaid jätnud heegeldamata motiivi nr 1 need kahes servas olevad sambad. Müts tuleb hoopis väiksem Sellest saaks barett. Võite proovida. Kui olete mütsi valmis saanud siis palun pange pilt ka pildialbumisse (Heegeldan koos Marega) Edu!
gobelään posted @ 16:16 - Link - kommentaarid (16)