Muti&Tätsi näputööd
Muti&Tätsi näputööd
Et ei tekiks tühjast tüli, tegime kahekesi ühise blogi. Põhiliselt koome ja heegeldame, vahel harva tuleb ka mõni õmblustöö ette võtta.
.: Kes me oleme :.
Vanus: 65&36
Asukoht: Raplamaa
Arhiiv
Viimased postitused
Detsember 2012
Detsember 2011
Oktoober 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006

LINGID


.: Visits :.

125701

free counters
03 Detsember 2012
Peaaegu aasta on möödas viimasest postitusest. See on olnud suhteliselt tegus aasta - käsitööd natuke vähem kui tavaliselt, aga eks meie tegemised olid ikka suuresti isetegemisega seotud.
Kodumaja tegi läbi totaalse muutumise, mis ei ole praeguseks veel täiesti lõppenud. Täts oli selle töö initsiaator ja koordinaator - kaasates kogu meie suure pere. Suur aitäh kõigile abilistele!
Käsitööd tegin ikkka ka. Just siis, kui sain jälle kuduma hakata, algas Sallimüsteerium. See oli üks väga vahva kudumine. Nii tore oli neid uusi vihjed oodata.
See on esimene Monica - lõngaks Alize AngoraGold.Teine Monica - lõngaks Merino Lace. Sellega sain selgeks, et nii peenike lõng ei kuulu minu lemmikute hulka.


Kolmas Monica - lõngaks Raasiku lõng. Seda oli mõnus kududa ja see sai väga suur.

Täna saavad mu lapselapselapsed 4 kuuseks. Nendele kudusin tekid, mütsid, kampsunid ja papud. See oli tore kudumine - materjaliks Baby Milk. Pildile on õnnestunud saada tüdrukud oma kampsunites.


Need on siis Agnes ja Berit.

Rahulikku advendiaega kõigile!
Mutt posted @ 11:51 - Link - kommentaarid (6)

23 Detsember 2011
Täpselt aasta tagasi ilmus meie perre uus liige - kutsikas. Kaalus ta neli kilo ja oli selline armas väike mõmmi. Nüüd kaalub ta 40 kilo, aga arvab ikka, et on selline pisike sülekoer.Seekord siis käsitööta postitus. Viimased kakskümmend päeva ongi mul möödunud käsitööta. Täna võeti käel niidid välja ja nüüd hakkan siis uuesti harjutama ennast käsitööga. Tegelikult oli see päris kole aeg - vaadata teiste ilusaid asju ja ise mitte teha. Nüüd on see õnneks möödas.

Rahulikke jõule ja toredat aastavahetust kõigile!!!!
Mutt posted @ 15:10 - Link - kommentaarid (5)

12 Detsember 2011
Esimene postitus siin blogis on detsember 2006. Selle viie aastaga olen ma siit nii palju tarkust kogunud ja nii paljude toredate inimestega tuttavaks saanud. Seda viimast küll peamiselt arvuti vahendusel.
Teadsin ammu, et mu vasak käsi on probleemidaga. Viimaseid sokke kududes sai selgeks, et aitab varrastega kaklemisest.
Siin on siis viimased sokid - vaja oli ju järgi proovida Sokiakadeemia väärt õpetused. Aitäh headele õpetajatele!Lõngaks Liannist ostetud sokilõng.

Tegin oma lapselapselapsele vankrisse lapiteki. Sain selgeks, et see ei ole mu lemmiktegevus, aga vähemalt on järgi proovitud.


Pilt on tehtud mobiiliga.
Mõne nädala pärast loodan jälle vardaid peos hoida, sest sokilõngad juba ootavad.

Rahulikke jõule kõigile ning kena aastavahetust!
Mutt posted @ 07:54 - Link - kommentaarid (2)

18 Oktoober 2011
Ja saigi kevadest sügis.

Kevade viimase tööna tegin esimest korda sokke sokininast alustades. Sain ära kasutada lõngajääke. Esialgu oli ikka paras puurimine küll. Aga valmis sain

Need teised kaks paari on sügise esimesed sokid.


E-villa lõng ja muster Colonnade Knittyst.


24 Carats shawl by Lorill Anderson - lõng Raasiku


Ei saanud ükskõikselt pealt vaadata, kui usinasti lappe õmmeldi. Mulle meeldisid need selged ja konkreetsed õpetused. Teadsin kohe alguses, et suure teki tegijat minust ei ole. Nii võtsin kasutusse igasugused jäägid ja ühest sai lõpuks ka istumisalus. Teised ootavad tegemist.


See on meie rõõmurull Joosep on suvises kampsunis. Materjaliks Egiptuse puuvill ja Elizabeth Zimmermann Surprize Jacket. Igasuguseid papusid ja suviseid mütse sai kohe mitu tehtud, aga need pole lihtsalt jäädvustatud.

Kuna mu lapselapselaps elab Valgamaal, siis me väga tihti ei kohtu. Aga viimasel korral, kui ta meil külas oli, sai tehtud Joosepi ema soovil vest. Lõpp läks väga kiireks ja ma pole ise väga rahul selle ülemise poolega. Küllap ma jõuan neid veste kududa veel - ta ju kasvab nii kiiresti.


Ja nüüd jälle Sokiakadeemiasse. Vaja ju proovida Verpini sokinina ja Sokikese kanda .........
Mutt posted @ 11:26 - Link - kommentaarid (4)

14 Oktoober 2011
Otsustasin blogile teha väikese täienduse, et teile märku anda, et mu käsitöösoolikas pole kuskile kadunud ja ma ise pole veel välja surnud. Pikka juttu ma täna ei tee. Pilte tuleb rohkem kui teksti. Kuna tööd on väga pikka-pikka aega näitamata, siis kahjuks täpset infot ma nende kohta ei mäleta ning kahjuks on 1 pontśo ja doomino-tehnikas rätik rännanud nii kiirelt uutele omanikele, et pole mahti saanud pilti teha.

Kardinakatsetus Saaremaa suvekodusse, mis sinna tegelikult ei jõudnudki ja ootab nüüd oma õiget aega kapis. Muster väikeste omapoolsete lisandustega raamatust "Rahvuslikud heegelmustrid".Rätik ämmale. Muster Drops 125-17 ja lõng Raasiku Artistic. Tohutult suur tuli - 280*120 cm ja lõnga kulus 460g.Poja sai omale uue kampsuni. Muster kokku kombineeritud erinevatest õpetustest. Lõngaks Nalle KukkaketoHetkel olen mütsilainel ja olen püstitanud isikliku rekordi - 3 päevaga 3 mütsi - mehele, nooremale pojale ja endale. Nüüd otsustas vanem poeg, et talle on ka uut mütsi vaja. Tuleb minna kiirelt lõnga tooma.

Täts
Mutt posted @ 05:46 - Link - kommentaarid (8)

22 Aprill 2011
Seekord kõik roheline
Ma küll sellest projektist osa ei võtnud, aga lihtsalt juhtus nii. Kuna tita viimase hetkeni oma sugu ei näidanud, siis tuli valida midagi neutraalset. Lõngaks 70% villa sisaldav Itaalias toodetud lõng - mõnus ja pehme.


Siin siis minu 29.märtsil sündinud lapselapselaps Joosep LillySmuuli õpetuse järgi tehtud teki all.

Ühe titega käivad ikka kaasa Buffini papud.Ja nüüd siis Elizabeth Zimmermanni Surprise Jacket. Seda kuduma hakates oli mul tunne nagu vene muinasjutus - mine sinna- ei tea kuhu ja too seda - ei tea mida. Aga õnneks on olemas google ja youtube. Tegelikult oli väga mõnus kududa ja ainult õlaõmblused kokku õmmelda.


Järgmised asjad üritan juba tunduvalt erksamates värvides teha.

Aga nüüd tuleb lapitöö vahepeal käsile võtta. Ma pole küll registreerunud sinna, aga olen siin vaikselt nokitsenud - kuni laevukeseni olen ära teinud. Tekki ma teha ei kavatse. Aga ei raatsinud kasutamata jätta võimalust nii õppida. Küllap ma nendele kasutuse ka leian. Väga vahva projekt!
Mutt posted @ 09:53 - Link - kommentaarid (6)

29 Märts 2011
Üks väga õnnelik päev!!!!

Juba mitu kuud oleme oodanud, et tulevane ilmakodanik ilmutaks oma sugu. Aga ei õnnestunud teada saada - nii tuli leppida neutraalse rohelise värviga.
Aga tänasest päevast on minul uus tiitel - vanavanaema ning Täts on tänasest vanatädi. See vahva laps sündis täna - poiss. Rõõmu kui palju!!! Nüüd on mul lisaks üheksale lapselapsele ka esimene lapselapselaps.
Pildid tulevad koos uue modelliga.
Mutt posted @ 17:24 - Link - kommentaarid (21)

18 Jaanuar 2011
Nüüd siis natuke käsitööst.
Aasta algus kulus mütsidele.Isetegijas on palju tehtud neid Liblika mütse. Pipiroosa blogis olid nad eriti ahvatlevad. Ma ei ole üldse suur mütsi kandja, aga otsustasin proovida. Lapselapsele meeldis mu müts ja nii sai tema järgmise mütsi. Mütsi juurde oli ju uut salli ka vaja. Jälle aitas hea Isetegija õpituba.siin koos omanikuga


Lõngaks Novita flipflop. Enda mütsiga ma alles "kaklen" - kord suur, siis väike......

Mehele oli vaja kiiresti labakuid. Need said valmis ja siis Täts raplakate kokkutulekul uuris neid raamatuid seal. Avastas, et on olemas Järvakandi valla moonakate maja muster. Nii sai mees veel ühed kindad.


Valge värvi asendasin sinisega.

Mutt posted @ 11:42 - Link - kommentaarid (4)

17 Jaanuar 2011
Detsember oli meie majas väga sündmusterohke. Meie koer Betty haigestus ja me ei suutnud teda aidata. See oli ikka tõeline šokk. Ta oli meie pere truu kaaslane olnud 6 aastat.


Tundsime suurt puudust turvatundest, sest meil oli alati truu valvur õues ning ootamatult ei saanud ükski võõras meie õue. Ta ei olnud tegelikult üldse kuri koer, aga ta lihtsalt väljendas ennast väga lärmakalt ning see hirmutas võõraid.Tundsime puudust sellest siirast rõõmust, kui kuskilt koju tulime. Aga nii see läks.....
Arvasime, et enne kevadet uut koera ei otsi. Aga siis rääkis üks tuttav, et tema sugulaste alaska malamuut oli aiast välja pääsenud ja nüüd on seal peres 14 kutsikat. See oli kirjeldamatu vaatepilt - 14 kutsikat suures kobaras koos. Tänasin õnne, et oma lapselapsi kaasa ei võtnud - siis oleks meil vist nüüd 5 kutsikat majas.


Igav selle rõõmurulliga ei hakka - hetkekski ei või end unustada. Lohakust ta ei salli - nii mina ise kui mees vajame nüüd uusi villaseid sokke. Ega muud kui vardad tööle....
Mutt posted @ 10:58 - Link - kommentaarid (6)

07 Jaanuar 2011
Ja ongi ta käes.....see uus aasta ja euro

See viimane on veel nii võõras asi, et räägiks parem käsitööst. Jõuluvana kotti läksid sokid tütretütrele. Eriti hea meel oli, kui ta küsis - vanaema kuidas sa teadsid, et mul on neid vaja.


Lõngaks Sprint ja mohäär. Südametega muster leitud Ravelryst - Heddas socks.

Pojapojale sai kootud Vertigo müts, aga see läks nii kiiresti kasutusse, et pilti ei saanudki teha. Mütsi juurde sai kootud sall, mille õpetus leitud Knittyst.


Modelliks on väiksemate poiste tehtud Ninja. Kasutatud vanaisa töökoja ülejääke.

Tegusat aastat kõigile!
Mutt posted @ 14:13 - Link - kommentaarid (5)