Mirjami hobiblogi
Mirjami hobiblogi
About Me
Age: 50+
Location: maal
Zodiac Sign: Sõnn
Blog Description
Naudin isetegemist, imetlen ilma ja häid inimesi
What I like...
elada siin ja praegu
What I hate...
Archive
Viimased postitused
November 2019
Juuli 2019
Märts 2019
August 2018
Juuli 2018
Aprill 2018
Veebruar 2018
September 2017
Mai 2017
Märts 2017
Veebruar 2017
Jaanuar 2017
Detsember 2016
Link
kunstikaubad
lipsust prillitoosiks
mütsimuster
kohev lilletekk
riidepuust jõulupärjaks jmt
lõngatibud
lõngast leevikesed
sitast siidi
jõulukaunistused
koepindade ühendamine - erinevad viisid
Tekstiiltoorained
heegeldatud kroon
quilting - Pink Caramel
teksa quilt
purjekad -quilt
ideid krousimiseks
õmblismasina kott
õmblusmasina ja -tarvikute kotid
rebase järjehoidja
pehmed kaisukad
heegeldatud linik
huvitav lapitöö
vintagepatterns
VANAD POSTITUSED
taskurätitaskud
Reading...
Currently listening to...
Last Movie seen...
Quote


016241
Visits

08 Veebruar 2017
PIDˇAAMAHULLUS...

...tabas mind möödunud aasta lõpupäevil, kui avastasin, et olen oma lemmikpid˛aamapükste tagumiku lihtsalt lõhki istunud. Nojah, juhtub.... Eriti kui tegu lemmikriideesemega, mis alailma seljas ja pesus ja jälle seljas. Mitte et ma tööl-kodus-puhkehetkel vaid pid˛aamades ringi jalutaksin, aga ühed korralikud pid˛aamapüksid on üks äraütlemata mõnus riideese küll. Eriti siis, kui sust on peale seljaoperatsiooni veendunud hommikvõimleja saanud, kelle igapäevase rutiini juurde kuulub peale ärkamist pool tundi ihuliikmete viibutamast - no ei viitsi peale voodist välja ronimist kohe riietuma hakata, et pärast jälle tööleminekuks ümber riietuda. Ja ka pühapäevahommikusi pannkooke on pid˛aamades päris mõnus küpsetada.

Nojah, ja kuna mu lemmikpid˛aamapüksid olid piisavalt viledaks kulunud, et tulevikus kaltsuvaiba sees jalataldu rõõmustada, tuli uute järele ringi vaatama hakata. Laisa inimesena käisin kõigepealt kohalikus Marati poes - no milleks ise teha, kui saab mugavamalt :p Aga ei saanud ikka küll - ei leidnud sobivaid, no kohe kuidagi ei leidnud. Ilusaid pükse poes jätkus, aga kõik sellise kena madala värvliga, mis mulle ealistest iseärasustest tulenevalt kohe kuidagi selga passida ei tahtnud. Vanainimese (või siis tulevase vanainimese elik mugavust armastava keskealise) pid˛aamapüksid võiksid ikka vöökohani selgakatvad olla, pepu kenasti kaetud ja soojas. Ja et peput on ikka aastatega üksjagu kogunenud ka, ei ole just sünnis oma kallisvara igal vabal hetkel ülejäänud kodakondsete ees lehvitada. Ei jäänudki muud üle, kui vanad püksid lõikeks lõplikult lõhki lõigata ja oma maitse järgi uued valmis vuristada. Loosi läksid 2 määramata aegadest kummutisahtlis olnud riidetükki, pakun, et mõlemad nõukaaja lõpust või uue vabariigi algusaegadest - täpselt enam ei mäleta. Maasikaõielisest-marjalisest sitsiriidest jätkuski täpselt üheks paariks püksteks, oleksid võinud ehk mõned sentimeetrid pikemadki olla. Teisest, siniste motiividega puuvillasegusest riidest, jäi veel killuke üle. Mõtlen sellest oma heegeldatud kotile voodri teha, aga eks näis, täpselt pole veel otsustanud. See on puuvillasegune riide, mis ilmselt sisaldab veel mingit kiudu, millega täpselt tegu, ei oskagi määratleda - meenutab bembergi, aga oleks nagu paksem, kui vanasti pearättideks kasutatud bemberg. Kui kellelgi aimu, millega tegu, võiks mulle märku anda. Igatahes ihu vastas on teine mõnusalt pehme ja siidine. Kunagi plaanisin sellest seelikut teha, kuid siis vaatasin, et selleks on liiga kuri kortsuma. Nüüd pid˛aamapükstena vaatan, et pole hullu midagi. Värvlis mõlemal paaril lai pesukumm.

Ja pildid ka - sellised nagu nad just on. Kuna päeval olen tööl, peab pildistamiseks nädalavahetusi passima ja siis oleneb juba ilmast, kas õnnestub midagi korralikult pildile püüda või mitte.Mirjam2 posted @ 06:44 - Link - kommentaarid (4)