Mirjami hobiblogi
Mirjami hobiblogi
About Me
Age: 50+
Location: maal
Zodiac Sign: Sõnn
Blog Description
Naudin isetegemist, imetlen ilma ja häid inimesi
What I like...
elada siin ja praegu
What I hate...
Archive
Viimased postitused
November 2019
Juuli 2019
Märts 2019
August 2018
Juuli 2018
Aprill 2018
Veebruar 2018
September 2017
Mai 2017
Märts 2017
Veebruar 2017
Jaanuar 2017
Detsember 2016
Link
kunstikaubad
lipsust prillitoosiks
mütsimuster
kohev lilletekk
riidepuust jõulupärjaks jmt
lõngatibud
lõngast leevikesed
sitast siidi
jõulukaunistused
koepindade ühendamine - erinevad viisid
Tekstiiltoorained
heegeldatud kroon
quilting - Pink Caramel
teksa quilt
purjekad -quilt
ideid krousimiseks
õmblismasina kott
õmblusmasina ja -tarvikute kotid
rebase järjehoidja
pehmed kaisukad
heegeldatud linik
huvitav lapitöö
vintagepatterns
VANAD POSTITUSED
taskurätitaskud
Reading...
Currently listening to...
Last Movie seen...
Quote


016241
Visits

15 November 2019
SUVI LÄINUD...

...saak on salves. Nojahh, pilti sellest salvest veel teinud pole, ja otsast juba närime kah, nii et kas tulebki. Aga suve meenutuseks tahaksin panna paar pilti küll, sest see aasta oli mul Tomatiaasta. Ja just nimelt suure tähega Tomatiaasta. Taimi panin maha nagu harilikult, kuid tomateid sain tegelikult rohkem kui iial varem: tekkis juba tunne, mis nendega teha või kuhu neid toppida. Ei taha ju tänamatu kah olla ja lihtsalt ära visata, aga turul müümas käija ma eriti pole. Aga nüüd võin tõesti öelda, et paiga leidsid nad kõik: küll purgis-pudelis, üksi ja koos teiste aedviljadega või siis tuttavate-sugulaste toidulaual. Magusat punase tomati marmelaadigi tegin. Õgisin ka ohjeldamatult - võib isegi öelda, et selle suve põhitoidus oli mul tomat - armastan tomateid Tõsi, mitte neid saepurutaolise konsistentsiga maitsetuid hollandlasi, kes meil talviti kaubandusvõrgus laiutavad - talvel ma pigem tomatit ei söö. Mulle meeldib ikka selline vili, mida naudid juba enne hammaste sisse löömist: võtad ta kätte, on selline kauni värviga parajalt vetruv, lõhnab taevalikult - lausa kutsub hambaid sisse lööma - ja siis nosid naudinguga. Viimased rohelised tõin enne külmasid kasvuhoone tühjendamisel veel kastiga aknalauale päikest püüdma ja üllatuslikult said valmis needki - kadu oli sel aastal tõesti väga väike. Võimalik, et oli lihtsalt hea aasta, kuid salamisi loodan siiski, et leidsin lõpuks tomatite Nokia - selleks on nõgesevirts. Valmistasin seda suvi läbi ja kastsin-pritsisin oma tomateid iga 2 nädala tagant - tõesti, ka mädanikku ja muid haigusi oli imevähe. Eks järgmisel suvel katsetan uuesti, siis vast saab asja juba selgemaks. Kallil kaasal tuleb oma meelehärmiks ka edaspidi kuuriseinaäärsetel nõgestel vohada lasta - kõik puha naisukese tomatikire hüvanguks. Tegelikult on nõges ju umbrohu mainest hoolimata üks üsna dekoratiivne ja kasulik taim - ka ravimtaimena.

Aga olgu, paar pilti ka, kuigi see pildistamise mõte tuli natuke hilja, siis, kui alumised kobarad juba realiseeritud olid:Ja siin ka paar arbuusikest, melonitest seekord pilti ei teinud:Arbuusid siiski kasvuhoones päris valmis saada ei jõudnud, vajasid paari nädalat järelvalmimist köögis kandikul - aga olid täiesti arbuusid ja söödavad.

Kui suurem osa suvisest ajast läks aiale ja kasvuhoonele, ei võtnud teadlikult midagi suuremat ette, siis sügisepoole oli natuke nokitsemist ikka ka. Tegin uuele saunale 3 voldikkardinat, idee ja õpetuse leidsin juuni-juuli 2019 ajakirjast Käsitöö. Idee väga meeldis ja kuna oli teada, et saun on tulekul, siis ei tahtnud mingeid tavalisi-traditsioonilisi palakaid akende ette riputada. Ilma ka päris ei saa - kuigi elame metsa sees, läheb majast päris lähedalt mööda üldkasutatav külatee ja naabrimeestele laupäevaõhtuseid striptiisietendusi ei tahtnud ka andma hakata - kade inimene, nagu ma olen. Ka sauna riietusruumi avanev välisuks on klaasiga ja selle jaoks sai parajaks õmmeldud sobivas värvitoonis dušikardin, kuid sellest pilti pole.Kuna aknad on suhteliselt väikesed, siis kardina valmissuurus on 52x102 cm pluss pits - pitsi lisamise mõte tuli juba valmis kardinatele, jäi kuidagi nudi ja tundus, et on vaja. üks aken on leiliruumis ja 2 pesuruumis, seega kokku meisterdasin 3 kardinat. Pulgad ja konksud on pärit Ehituse ABC-st; rõngad, nöör ja linane pits Karnaluksist; riie oma kummutisahtlist ja taaskasutus: kasutasin ära 2 vana linase käsitsikootud laudlina tervemad kohad. Mis teha, ega ajahammas halasta millelegi/kellelegi. Üks pilt veel sellest ka, kuidas kardinad lakke installitud:Ega muidugi tea, kui kaua riie vastu peab, tundus veel üsna tugev (v.a. augukohad ), ikkagi korralik käsitöö, aga eks peale esimest pesu saab täpsema pildi. Aga praegu olen rahul, sest sobib sauna olemusega väga hästi. Ka järgmised kardinad tulevad linasest, kuid pitsi püüan siis juba ise heegeldada - eks näpud sügelesid nüüdki, aga aega nappis.
Mirjam2 posted @ 10:23 - Link - kommentaarid (4)