Mirjami hobiblogi
Mirjami hobiblogi
About Me
Age: 50- (miinus)
Location: maal
Zodiac Sign: Sõnn
Blog Description
Naudin isetegemist, imetlen ilma ja häid inimesi
What I like...
elada siin ja praegu
What I hate...
Archive
Viimased postitused
Märts 2017
Veebruar 2017
Jaanuar 2017
Detsember 2016
Link
Mirjam2 - vanad postitused
kunstikaubad
lipsust prillitoosiks
mütsimuster
kohev lilletekk
riidepuust jõulupärjaks jmt
lõngatibud
lõngast leevikesed
sitast siidi
jõulukaunistused
koepindade ühendamine - erinevad viisid
Tekstiiltoorained
heegeldatud kroon
quilting - Pink Caramel
teksa quilt
purjekad -quilt
ideid krousimiseks
õmblismasina kott
õmblusmasina ja -tarvikute kotid
rebase järjehoidja
pehmed kaisukad
heegeldatud linik
Reading...
Currently listening to...
Last Movie seen...
Quote


003320
Visits

07 Märts 2017
KEVADINE DISAINITUHIN...

...tuli seekord oodatust varem. Olid siis põhjuseks vahepeal üllatavalt soojaks kiskunud ilmad, lumevaene talv või muidu motoorne rahutus - kes seda enam öelda oskab. Igatahes tekkis hinge sihuke kripeldav tunne, sõrmed hakkasid sügelema ja pilk uuris tualettlauana kasutusel olevat kummutipealset kriitilise pilguga - jajah, on küll kuidagi väsinud olemisega see kraam mis sealt vastu vaatab...

Nojahh, ehtekarbina kasutusel oleva karbi valge värv oli suht tuhmunud, kuigi karp ise veel üsna korralik ja kasutuskõlblik. Ja see hobusepalsami totsik, mida prügikastina kasutasin (no ei viitsi iga näoveevatitutsakaga teise tuppa prügikasti juurde joosta) tundus kah kuidagi kohatu ja alasti... Ja kui kuskilt alateadvusest hakkas vaikselt kerkima idee romantilis-roosilistest asjakestest, mis kellegi blogis (Pisilind? keegi teine? vabandust, ei mäleta, aga tänan idee eest!) silma jäänud - oli asi otsustatud. Paar salvrätikut, natuke vastavat liimi ja viimistluseks matti käsitöölakki - ja tehtud saigi. Veidi rohkem nikerdamist nõudsid vaid topsiku servad.

Kummutipealne kohe palju värskem
Mirjam2 posted @ 10:55 - Link - kommentaarid (2)
08 Veebruar 2017
PIDˇAAMAHULLUS...

...tabas mind möödunud aasta lõpupäevil, kui avastasin, et olen oma lemmikpid˛aamapükste tagumiku lihtsalt lõhki istunud. Nojah, juhtub.... Eriti kui tegu lemmikriideesemega, mis alailma seljas ja pesus ja jälle seljas. Mitte et ma tööl-kodus-puhkehetkel vaid pid˛aamades ringi jalutaksin, aga ühed korralikud pid˛aamapüksid on üks äraütlemata mõnus riideese küll. Eriti siis, kui sust on peale seljaoperatsiooni veendunud hommikvõimleja saanud, kelle igapäevase rutiini juurde kuulub peale ärkamist pool tundi ihuliikmete viibutamast - no ei viitsi peale voodist välja ronimist kohe riietuma hakata, et pärast jälle tööleminekuks ümber riietuda. Ja ka pühapäevahommikusi pannkooke on pid˛aamades päris mõnus küpsetada.

Nojah, ja kuna mu lemmikpid˛aamapüksid olid piisavalt viledaks kulunud, et tulevikus kaltsuvaiba sees jalataldu rõõmustada, tuli uute järele ringi vaatama hakata. Laisa inimesena käisin kõigepealt kohalikus Marati poes - no milleks ise teha, kui saab mugavamalt :p Aga ei saanud ikka küll - ei leidnud sobivaid, no kohe kuidagi ei leidnud. Ilusaid pükse poes jätkus, aga kõik sellise kena madala värvliga, mis mulle ealistest iseärasustest tulenevalt kohe kuidagi selga passida ei tahtnud. Vanainimese (või siis tulevase vanainimese elik mugavust armastava keskealise) pid˛aamapüksid võiksid ikka vöökohani selgakatvad olla, pepu kenasti kaetud ja soojas. Ja et peput on ikka aastatega üksjagu kogunenud ka, ei ole just sünnis oma kallisvara igal vabal hetkel ülejäänud kodakondsete ees lehvitada. Ei jäänudki muud üle, kui vanad püksid lõikeks lõplikult lõhki lõigata ja oma maitse järgi uued valmis vuristada. Loosi läksid 2 määramata aegadest kummutisahtlis olnud riidetükki, pakun, et mõlemad nõukaaja lõpust või uue vabariigi algusaegadest - täpselt enam ei mäleta. Maasikaõielisest-marjalisest sitsiriidest jätkuski täpselt üheks paariks püksteks, oleksid võinud ehk mõned sentimeetrid pikemadki olla. Teisest, siniste motiividega puuvillasegusest riidest, jäi veel killuke üle. Mõtlen sellest oma heegeldatud kotile voodri teha, aga eks näis, täpselt pole veel otsustanud. See on puuvillasegune riide, mis ilmselt sisaldab veel mingit kiudu, millega täpselt tegu, ei oskagi määratleda - meenutab bembergi, aga oleks nagu paksem, kui vanasti pearättideks kasutatud bemberg. Kui kellelgi aimu, millega tegu, võiks mulle märku anda. Igatahes ihu vastas on teine mõnusalt pehme ja siidine. Kunagi plaanisin sellest seelikut teha, kuid siis vaatasin, et selleks on liiga kuri kortsuma. Nüüd pid˛aamapükstena vaatan, et pole hullu midagi. Värvlis mõlemal paaril lai pesukumm.

Ja pildid ka - sellised nagu nad just on. Kuna päeval olen tööl, peab pildistamiseks nädalavahetusi passima ja siis oleneb juba ilmast, kas õnnestub midagi korralikult pildile püüda või mitte.Mirjam2 posted @ 06:44 - Link - kommentaarid (4)
03 Jaanuar 2017
UUE ILMAKODANIKU...

...sünd on alati rõõmustav sündmus. Möödunud aasta 8. novembril sain teist korda vanatädiks, sedakorda väikesele Robinile. Tema õde Melissa sai uhkeks suureks õeks, vanemad õnnelikeks lapsevanemateks - sest mis saab olla suurem õnnest olla tubli ja terve lapse vanem. Ja minu noorem õde sai teist korda vanaemaks - mille puhul olen talle natuke kade Tõsi, seda küll heas mõttes Kiitus ja õnnesoovid veelkord kõigile asjaosalistele!

Sündmus innustas mind oma lõngavarusid luhvtitama - tõsi, värvivaliku suurendamiseks ostsin juurde 3 50-grammist tokki Alize Wool erinevat värvi beebilõnga, sest olemasolevas valikus oli järgi vaid valget ja roosat. Ja vanakooli mutina ma poisslast roosasse riietama ei kipu (mis ei välista tulevikus roosat päevasärki nimetet poisslapse seljas, kõik oleneb sobivusest).

Inspiratsiooni ammutasin Triin Mihkelsoni raamatust "Hingesoojad kudumid beebidele ja väikelastele", tõsi, võtsin suht vabalt ja tegin omamoodi, vaid müts ja papud said tehtud üsna õpetuse järgi. Nagu juba öeldud, oli tegu lõngaga Alize Wool (40% villa, 40% akrüüli ja 20% bambust), vardad (nii ring- kui suka-) nr 2,5 ja lõngakulu 2 tokki valget vanadest varudest- kokku 100 gr ja kollast, sinist ja rohelist niipalju kui just kulus - kahjuks jäi valmistoodang kaalumata. Aga pole hullu - otsustasin järelejäänud juppidest kududa lapid, millest hiljem saab teki kokku heegeldada. Nii et no problems.

Kudumistehnikatest kasutasin parempidi- ja topeltpärlkudet. Mütsi ja papude servad said kinnissilmustega üle heegeldatud, konks nr 2,5, ka lillekesed paelaotstes tulid sama konksu kaasabil.

Pakk on asjaosalistel õnnelikult juba vana aasta sees kätte saadud ja järele proovitud (hakkas selga ja jätkub lähemaks paariks kuuks - jess!) - nägin pilti ka väikesest asjade omanikust. Last ennast päriselus näen tõenäoliselt suvel, kui jälle suvise tuuri lapsepõlveradadele ette võtan

HEAD UUT KÕIGILE!

PS lammas on rekvisiit ja tegelikult paki sisusse ei kuulunud. Lihtsalt oli sel hetkel käepärast ja mingi uiupi sunnil pistsin ta ka pildile.

Mirjam2 posted @ 07:27 - Link - kommentaarid (2)
29 Detsember 2016
KUMMALINE TUNNE...

...on, olen nagu takus kana, ei saa blogimisega enam järje peale. Mingitest asjadest on pildid tehtud, aga need abikaasa telefonis kinni - no ei leia varianti, kuis neid sealt kätte saada. Juhe on kadunud asjade paradiisis, aga kuidas pilti meilile või sms-iga teele panna, pole mu muidu nupumehest mees veel lahendust leidnud. No ootame veel. Mingitest asjadest on osad loo juurde kuuluvad pildid veel tegemata - no kuidas sa jutustad pooliku loo. Ja et lood on üha olulisemaks muutunud, eelkõige mu enda jaoks, sellest olen ammu aru saanud. Küllap ealine iseärasus
Mingid asjad on pooleli, sest puudub mõni oluline vahelüli; ja mingid asjad on ammu kasutuses ning tundub imelik neid veel tagantjärgi pildistama hakata. Tüüpiline maa külmand - kärss kärnas temaatika
Kuupäevadest ma enam ei räägigi, need on aja lakkamatus voolus niikuinii kaugustesse kandunud - ja on sellel siis lõppkokkuvõttes määravat tähtsust, millal miski täpselt valmis sai? Ilmselt vaid siis, kui teeniksin sellega elatist ja peaksin kõik oma raamatupidamisest läbi kandma. Nii et elagu vabadus kui tunnetatud paratamatus ja trein siis rahus (nii hinge- kui südame-) oma jutukesi ning riputan pilte kronoloogiasse süvenemata. Las tuleb pealegi mai peale detsembrit ja jaanuar peale maid (hee, tegelikult ju tulebki, kui aastanumbrid mängust välja jätta). Ja loodame, et lugupeetud härra Kronoloogia tuleb mänguga kaasa ja pikka viha ei pea

Jälle jõululaadale ja jälle multikulti - pole see kamp veel päevakorrast maas. Ja kuna kõik loosid õnnestus ka maha müüa, siis on kambal praeguseks õnnelikud (loodetavasti!) omanikud olemas:

Mirjam2 posted @ 13:54 - Link - kommentaarid (2)
28 Detsember 2016
MILLALGI SUVEL...

... lõpetasin ja lõikasin telgedelt maha viimased vaibad. Uusi lõimesid peale seadnud pole ja ei seagi - teljed lähevad omanikule tagasi. Olid nad ju mulle kasutada antud - aitähh, Pille! See ei tähenda kuduhulluse ja ohjeldamatu kaltsuspüherdamise lõppemist - ohh ei - tulemas on lihtsalt uus etapp. Järgmisel suvel loodan üles seada omad isiklikud teljed ja loodetavasti nelja tallalauaga. Kuhugi peab ju arenema ka, eksole Ja materjal muudkui koguneb ja nõuab ettevalmistamist
Need vaibad läksid aga mu õele. Kuna pikkusi üles ei kirjutanud: lootsin oma mälule - lol! - ei oska enam öelda ka, kui pikad nad just olid ja ons sellel üldse tähtsust. Nad lihtsalt olid


Mirjam2 posted @ 06:52 - Link - kommentaarid
12 Detsember 2016
UUESTI

Olen üks neist, kelle blogiga juhtus see seletamatu "miski" - otsingusse pannes näen oma varasemaid postitusi, aga ligi ei pääse ja midagi lisada/muuta ei saa. Alguses rikkus ikka tuju totaalselt ära küll, mis seal salata. Aga kuna ainus kindel asi siin ilmas on see, et kõik on kogu aeg muutumises, siis pole mõtet iriseda - tegin uue vana või siis vana uue kasutaja.

Minu varasemaid postitusi saab lugeda siit

Toredate taaskohtumisteni!
Mirjam2 posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (1)