Riis
Minust
Vanus: üle 40 :)
Asukoht:
Zodiac Sign: Sõnn
Link
Vanemad postitused

Arhiiv
Viimased postitused
Jaanuar 2017
Detsember 2016
Oktoober 2016

Riis
Riisi kudumine ja vested
19 Jaanuar 2017
TEGIN MÕNED SOKID

Lugesin kuskilt, et kõige levinum jõulukink on villased sokid. Heh. Tänapäevalgi veel! Kas pole tore?!
Minagi sain valmis päris mitu paari sokke. Pole küll mingi äge meistriteos, aga hoiab käed tegevuses ja vähendab koju kuhjunud lõngajääkeÕe kaksikutele tegin kokkusobivas värvigammas. Poisile:Lund ja talve küll eriti pole, aga neil põrandad jahedad, ikka hea jalga tõmmata. Tüdrukule veidi edevamadOma nooremale pojale tegin kah sokid, sest vanad olid viledaks kulunud ja lõngahunnik vajas vähendamist.Ja ühele peresõbrale poetasin kah kingikotti. Kui kingituse kätte sai, siis imestas, et ennäe, kudusidki sokid nagu eelmisel aastal rääkisime...vat mina seda juttu ei mäleta. Aga talle ma seda muidugi ei öelnud.Kui lähiajal Helsingisse satute, tasub sisse astuda Ateneumi (raudteejaama vastas), kus on Amedeo Modigliani näitus. See on lahti veel 5. veebruarini.Selle näituse puhul on tore see, et seal on ka selgitused (soome ja ka inglise keeles) tema elust, naistest ja sõpradest Montparnassil, mis oli 20. sajandi algul ju suur kunstielu keskus.Modigliani kohta öeldaks ilmselt praegu joodik, narkar ja liiderdaja, aga elulooülevaadetes öeldakse selle kohta peenelt boheem. Näitusel saab ülevaate sellestki.Modigliani suri noorelt, 35-aastaselt tuberkuloosi ja tema kihlatu hüppas paar päeva hiljem aknast alla. Tüdruku vanemad ei lubanud algul teda Modigliani kõrvale matta, aga ta maeti sinna hiljem.


Riis posted @ 18:55 - Link - kommentaarid (5)

28 Detsember 2016
VANAINIMESE ASI

Kaotasin ära ühe sõrmkinda. Ma ei ole eriline asjade-kaotaja, aga vahel ikka juhtub. Õnneks oli see juba mitme aasta vanune kindapaar ja nagunii olin plaaninud uued kindad teha. Enne uute valmimis võtsin hädakinnasteks sahtlist järgmised ja KAOTASIN KOHE KA NEIST ÜHE ÄRA!!!! No see enam küll ei saa õige asi olla! Ikka puhta vanainimene!
Igatahes oli kiiresti uusi kindaid vaja, sest see kõik juhtus külmalaine ajal.
Tahtsin juba ammu endale ühed kirikindad teha, aga kuna nüüd oli kähku vaja, siis tegin kompromissi ja võtsin veidi jämedama lõnga, mustrikord 16 vardal.Proovisin ühe ilupildi ikka toas kah, aga ega see eriti selge tulnudTallinnas on jälle ka populaarne piparkooginäitus. Seekord teemal Mets. Eks paljud on seal Piparkoogimaanial juba ka ise juba käinud, aga kaugemal olijate jaoks tegin paar pilti kah.
Mulle meeldib väga, kui leidlikud inimesed ikka on!!! Minu üks lemmikuid oli seekord Tihumeeter, autorid Sirje Kadalipp ja Piret Paat.Osalesid ka mõned välismaised kunstnikud, näiteks Poolast:Ja silma jäi ka eriti muheda olemisega Karulaid, autorid Mara, Nestor, Adrian, Maria Katarina, JakobKaasas olnud mehed ei saanud muidugi rahu, et kes need piparkoogid saab pärast ära süüa. Ja said näituse-näitsikutelt teada, et need küpsetised antakse autoritele tagasi ja igaüks ise otsustab, mida nendega teeb Nii et see on kah siis nüüd selge
Riis posted @ 12:00 - Link - kommentaarid (6)

17 Detsember 2016
KAARDITASKUGA KINDAD


Kui blogid ”katki” läksid, mõtlesin, et nüüd võtan end kokku, teen uue ja parema, aga läks nagu alati: mitu kuud möödas ja ma pole kuhugi arenenud. Niisiis jätkan vanaviisi. Esialgu
Ja panen üles postituse, mille juba tegelikult oktoobris valmis tegin, enne kui kõik see juhtus. Tegelikult kõik kehtib, kindad on olemas ja viikinginäitus on kah veel jaanuari keskpaigani lahti.

Kaksikute mütsidest jäi lõnga üle. Mõtlesin, et teen siis kindad kah. Tulemus oli muidugi see, et käisin mitu korda lõnga juurde ostmas Sest nägin Novitaknitsi lehel lahedat ideed: kindaseljal oli tasku bussikaardi jaoks ja tahtsin selliseid proovida, kuigi kaksikute kool on kodu lähedal ja bussiga sõita pole vaja,Lisaks annab selline tasku ju kindale teise kihi, mis tähendab, et on soojad.Valge pole laste kinnastele ilmselgelt parim põhivärv, aga kuna seda oli kõige rohkem alles, tundus, et siis saab jäägid kenasti ära kasutatud. Ja on ka masinaga pestavad juAga kokkuvõttes tuleb siiski tõdeda, et nii jämedast lõngast ei jää kindad eriti kenad ja päris sobivas suuruses nööpe kah ei leidnud.

Käisin ka Viikinginäitusel Lennusadamas. Peamine väljapanek koosneb tekstist, aga on ka mõned ilusad ehtedPõhjamaades on naised alati olnud tähtis osa majandussüsteemist, mitte mingid õrnad majakaunistused. Viljakuse jumalanna Freija oli näiteks kange mutt: tema saatis valküürid (langenute valijad) lahinguväljale, et nad kauneimad langenud noored mehed tema eestuppa tooksid. Sellest pole palju teada, mis seal eestoas nendega sündis, näituse koostajate hinnangul on see hilisematest kristlikul ajal kirjutatud tekstidest lihtsalt välja jäetud ja niimoodi kaotsi läinud Seda rõhutati näitusel küll, et jumalad ei olnud inimestele mingi moraali-eeskuju
Näitusel oli pilt kenast naistekostüümist koos ehetega

]

Pere-emanda juhtida oli kogu majapidamine ja nende käes olid ka võtmedViikingid ei olnud alati röövlid, vaid viikingiretkeks nimetati ka kaubaretke. Viikingimehed olid parajalt edevad ja neil oli ka hauas kamm kaasas, et habet kammidaElu oli üldiselt raske, palju tehti füusilist tööd ja vanemaks kui 45 elasid vähesed. Luu-leidudest selgub, et neil oli ka palju haigusi. Nii et see näitus on müüdimurdja küll: ei olönud need viikingiaja inimesed sugugi mingid imelised võitmatud sõdalased, vaid ka nemad pidid põldu kündma ega armastanud ennast pesta Ja nende kiivritel ei olnud sarvi!
Riis posted @ 08:03 - Link - kommentaarid (1)

25 Oktoober 2016
TASAPISI TAASTAN, RAHU, AINULT RAHU
Riis posted @ 11:26 - Link - kommentaarid (7)004635 visits