Rupamari
Rupamari
04 September 2009
MILLEFIORI KARDIGAN


Muster: Interweave Knits kevad 2009
Lõng: Garnstudio Cotton Viscose 800g
Vardad: nr 3 ja 3,5 ring- ja sukavardad


Maailmas on liiga palju lõnga ja liiga palju ilusaid mustreid, mida kududa. Peale eelmise jaki valmismist, mõtlesin mida järgmiseks projektiks võtta. Lõpuks valisin Millefiori kardigani, mis oli lihtne, kuid samas põneva pitilise mustriga ning lõngaks Cotton Viscose, mida olin juba ammu tahtnud proovida. Lõng oli põnev, puuvilla ja viskoosi segu, mistõttu kudum jäi mõnusalt veniv ja kauni läikega, sobib ka pidulikel puhkudel kandmiseks.

Mustrisse tegin mitmeid muudatusi. minu tihedus oli erinev, seetöttu pidin silmuste arvu ümber arvutama. Alguses hakkasin kuduma täpselt õpetuse järgi, kuid kui pool tagatükist oli valmis, tundus, et nii see küll ei lähe ja harutasin julgelt üles. Nüüd oli mul vähemalt üks suur proovilapp, mille pealt sain veel täpsema silmuste arvu ning otsustasin muuta ka pitsilist osa, võttes vardale kahe õhksilmuse asemel ühe. Kampsunite puhul meeldivad mulle kõige vähem õmblused, seetõttu proovin neid vältida nii palju kui võimalik. Kudusin esi-ja tagatükid kaenlaaukudeni koos, samuti nööbirea kohe külge, vastupidiselt õpetusele. Ka nööbid sai hambaniidi abil kohe külge kootud- väga mugav ja vähem vaeva viimistlemisel.

Tulemusega olen rahul, keerdsilmustega soonik võttis küll aega, enne kui õigest nõksust aru sain, kuid oli seda väärt, kindlasti kasutan seda edaspidigi.Kaunist sügist!
kirjutas rupamari @ 19:50 - Link - kommentaarid (17)
102729 visitors