Rupamari
Rupamari
10 Jaanuar 2009
Mehele sai juba ammu üks kampsun lubatud. Tingimuseks oli, et oleks palmikuid ja kindlasti kapuutsiga. Tahtsin jälle raglaani kududa, nii sain peaaegu ilma õmblusteta hakkama. Palmikute muster on eelmise sügise Interweave Knitsist, muidu kudusin oma peast. Lõngakuluga olin ka täpselt arvestanud, ainult pool tokki jäi üle.


Lõng: Drops Eskimo 1200 g
Vardad: nr 8 ring-ja sukavardadNüüd tuleb vist blogimisse pikem paus, alustasin alpakka lõngast vesti kudumist, samuti on plaanis kingituseks üks pitsall teha.

Päikest!
kirjutas rupamari @ 19:18 - Link - kommentaarid (12)
01 Jaanuar 2009
Olen pikalt ära olnud, käsil on mitu suuremat projekti, mis nüüd valmis hakkavad saama.

Jõulupuhkuse ajal lõpetasin lapse kampsuni. Mul seisis juba kaks aastat kapis poolik tokk Nalle Colori lõnga, millega ei osanud midagi peale hakata. Kampsuni muster oli juba mõnda aega tagasi silma hakanud ja lõpuks tuli idee üks valge tokk juurde osta ja triibukampsun kududa. Lillat lõnga jäi veidi puudu, nii pidin lapse mütsi, mis ma talle kaks aastat tagasi tegin ning millest minu kirg kudumise vastu alguse sai, üles harutama.
Kampsun on kootud põikipidi lühendatud ridadega ühes tükis, nii oli vaja vaid varrukad kokku õmmelda. Kui valmis sain ja maha laotasin, oli ehmatus suur, parem hõlm oli vasakust 3-4 cm lühem. Silmuste arv küll klappis, põhjuseks oli nähtavasti see, et iharutatud lõng oli juba slmaga vaadates palju peenem ning ma olin ka kõvemini kuduma hakanud kui alguses. Venitamisega sain asja paremaks kuid väike vahe on siiski, kui väga häirima hakkab, harutan parema hõlma üles ja lisan veidi silmuseid.

Muster:Garnstudio
Lõng: Novita Nalle ja Nalle Colori, mõlemat 1 tokk
Vardad: nr 3


Samuti on valmis saanud Zetor-rätik Rowan Kidsilk Haze lõngast, mis on imepehme ja õhuline ning on minu vaieldamatuks lemmikuks saanud. Tahtsin teha seekord suurt rätikut, mida pidulikel puhkudel kanda. Enne venitamist tundus see isegi pehmem ja mõnusam, aga siis poleks jälle serv ilus tulnud, sellest õpetus, et järmine kord mitte nii kõvasti venitada.
Veel raskem kui kudumine oli rätiku pildile püüdmine. Kuigi mees tegi juba alguses väga ilusa pildi tahtsin ma veel sellist, pilti, kus oleks salli rohkem näha. Kuid see osutus hea kaamera ja valguse puudumise korral, eile oli esimene päikeseline päev üle kuu aja, puudumisel peaaegu võimatuks. Nii näitan teile seda esimest pilti.


Muster:Zetor
Lõng: Rowan Kidsilk Haze
Vardad: nr 4,5 Addi lace

HEAD UUT KÄSITÖÖAASTAT JA PALJU UUSI IDEID KÕIGILE!

kirjutas rupamari @ 19:46 - Link - kommentaarid (9)
102731 visitors