Rupamari
Rupamari
14 Aprill 2010
Lõng oli mõnda aega kapis seisnud. Tahtsin midagi ise välja mõelda, proovisin erinevaid mustreid ning hakkasin sedasi paremini palmikutest aru saama. Lõpuks valisin siiski Garnstudio mustri, mis esimest hetkest meeldima hakkas.


Muster: Garnstudio
Lõng: Debbie Bliss Baby Cashmerino
Vardad: nr 3,5Kevadet!
kirjutas rupamari @ 16:43 - Link - kommentaarid (22)
07 Veebruar 2010
Nüüd sai jälle veidi koduseid lõngavarusid vähendada. Kuigi ma lõnga ostan ainut kindlate projektide jaoks jääb ikka mõni poolik või üksik tokk alles ning lõpuks koguneb neid juba liiga palju. Seekord sain ära kasutada osa Drops Alpaca jääke, millest kudusin pehmed ja soojad labakud. Idee Villapeikkolt. Kootud kahekordsest lõngast, esmalt seesmine väiksem osa, siis korjasin tumesinise lõngaga servast neli silmust rohkem üles ja kudusin välimise osa. Lõngaotsi ei pidanud peitma, need jäid kõik kinda sisse.

kirjutas rupamari @ 12:09 - Link - kommentaarid (5)
30 Jaanuar 2010

KROKO

Seda krokodilli oli alguses rohkem vaja emmele, kuna kapis oli just sobivat rohelist lõnga, mis kunagi kampsuni jaoks sai ostetud, kuid siis seisma jäi. Let Lopi on kaunis kuid päris kare lõng, mis pestes küll mõnevõrra pehmemaks läheb. Kuna lõng oli suhteliselt venimatu oli number 3 varrastega kudumine vahel paras sõrmede väänamine. Täidiseks vanu proovilappe ja muid lõngajuppe.
Ja minu üllatuseks meeldis krokodill lapselegi.

Muster: Niles and Cleo, Twist Collective
Lõng: Istex Let Lopi ja Rowan Kid Classic
Vardad: nr 3 ja 3,5
kirjutas rupamari @ 15:41 - Link - kommentaarid (17)
24 Jaanuar 2010
Sellel aastal on küll väga ilus talv olnud. Ja kui kraadiklaas näitab alla 20 külmakraadi on hea toas istuda, teed juua ning sooje kindaid ja sokke kududa. Seni kuni labakud varrastel on aeg näidata lõpetatud töid.
Ämmale tahtsin seekord jõulukingiks kampsuni kududa. Mustri valisime koos välja, kuid see ei olnud just kerge, lõpuks otsustasime Norah Gaughani Kingscoti kasuks. Sobiva värvi leidsime Cascade koduleheküljelt ja Secretwooli kaudu sai lõng ka kohale tellitud.
Esialgne mulje lõngast oli positiivne, eks näeb kuidas ta kandmisele ja pesemisele vastu peab.
Mustrit oli vaja jälle veidi muuta, kuna kasutasin paksemat lõnga. Tegin kampsuni pikema, esi-ja tagatüki kudusin koos kuni kaenlaaukudeni, samuti nööbiliistu kohe külge. Nööpe siiski ei tulnud, kui oli aeg hakata nööpauke tegema, tuli idee hoopis lukku proovida.


Muster: Kingscot, Norah Gaughan, Twist Collective
Lõng: Cascade 220 veidi üle 600 grammi
Vardad: nr 3,5 ja 4 suka-ja ringvardadEma soovis kingiks baretti ja peale mõningast otsimist ravelrys valisin mustriks Snapdragon Tami. Ja kuna kamsuni lõngast oli üle poole toki alles jäänud, tegin veel ühe lilla mütsi ka. Punane müts on vees leotatud ja siis lapikult kuivama pandud, lilla on jäetud esialgu venitamata.


Muster: Snapdragon Tam, Ysolda Teague
Lõng: Novita Luxus Cloud 115g ja Cascade 220 100g
Vardad: nr 4


Ja sõrmikutele kaaslaseks sai kaela ümber kandmiseks üks rätik kootud.

Muster: Kiri
Lõng: Colinette Jitterbug 100g
Vardad: nr3


kirjutas rupamari @ 16:15 - Link - kommentaarid (14)
15 November 2009
Talveks oli vaja uut mütsi ja salli, alguses proovisin ühte pitsilist mustrit, kuid see ei tundunud päris õige. Siis tuli meelde Ilukuduja tõrumüts, mis oli mulle ammu silma jäänud ning proovisin pildi järgi tõrusid kududa. Ei leidnud kohe õiget nõksu ja valisin mustriks selle kevade Interweave Knitsist Silc Cocoon cardigani mustri. Müts oli mulle väike kuid täpselt paras tütrele. Ja pahupoolt vaadates sain aru, et olin lahendanud ka tõrude saladuse Nii on meil mõlemal sarnased, kuid mitte ühesugused mütsid.

Lõng: Rowan Kid Classic, umbes üks tokk
Vardad: nr 4
Samuti oli vaja uusi sõrmikuid, kuna vanadel olid sõrmeosad juba peaaegu kulunud. Muster oli põnev ja kudumine edenes peenikestele varrastele vaatamata kiiresti. Kudusin esimest korda põidlakiilu, sõrmede tegemisel kasutasin Anu Pingi kudumisõpiku abi ning peale soonikut kahandasin kaheksa silmust, kuna labaosa kippus muidu liiga laiaks jääma.

Muster: Knotty gloves
Lõng: Colinette Jitterbug
Vardad nr 2


kirjutas rupamari @ 16:44 - Link - kommentaarid (14)
103388 visitors