Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
23 September 2008
Veidike käsitöö meenutusi!
Seoses Mia32 ilusate mustriga vaipadele meenus mulle et olen ka risttoimset kangast kudunud. Ehk ka siit mõned nipid. Mustri kudumine käib ju nõnna, et iga mustrikorra vahele lööd edasi tagasi labast. Tavaliselt on sel juhul labase koelõng peenem. Nõnda saad tekitada ju igasugu mustreid, sest sa ei pea ju alati ühesuguselt tallama. Näiteks kui vaadata minu patju siis seal on ühte sama talda tallatud järjestikku, siis tekivad pikitriibud. Selliselt saab neid rombe ju pikemaks venitada kui tallad näiteks kõiki või mõnda tallalauda topelt. Siin on hästi palju võimalusi igasugu mustreid moodustada ainult siis tuleb tallamise järjekord meelde jätta.
Mäletan seda patjade kudumist, väga põnev oli. Need padjad ja linik on kõik ühe ja sama niietusega tehtud ja kui palju erinevaid mustreid.
Ei tea kas on arusaadav ja kas kellegil on kangas nii üles pandud(mõtlen selle kirjutamise ajal seda Mia32 rombidega vaipa)
Aga kudumine on põnev ja eriti uue siduse tegemine kui mõnuled käpuli telgede all.
Ehk on mõni iva kõrva taha panna.
Siin siis minu padjad ja linik.

Kulunud ja luitunud juba aga ikkagi ilusad.

Patjasid natuke lähemalt ka, ehk paistab et kaks lõnga ühe tallalauaga järjest kootud,labased on vahel, siis saab nii kududa.
Siin ja teine ülevalgustatud siin
Sussimemm posted @ 08:48 - Link - kommentaarid (4)
542440 visitors