Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
22 September 2008
Suur ruuduline sall sügiseks.
Lõppeks sain oma sallilõime telgedele ja proovisall valmis. Suur paks patsike ootas väga kaua enne kui sain ta tööde järjekorda sättida.Peale seda kui harjukate korraline kokkusaamine Palu talus läbi oli ajasin paksu lõimepatsi poomile. Viimane aeg oli, sest need va pahaputukad olid õnneks ainult kaks lõime katki hammustanud, sellestki oli tüli palju, aga hakkama sain.
Kui lõim poomil panin lõngad järjestikku niitele.Ikka 1,2,3,4,1,2,3,4jne.Peidan siia mõned pildid ka. Niide panemine ja veel lähemalt . Soa piidest ka läbi sedaviisi . Ja tallalaudadega käib ka järjestikku kogu aeg vasakult paremale, siis jäävad ühtlased diagonaalsed jooned sallile ka. Kui teha toimset kude tallan nelja tallalauda milledel on toimne sidus. Kahte ülejäänut saab kasutada labase koe kudumiseks. Selleks ongi 6 tallalauda. Kahel labane sidus, siis tõusevad lõngad üle ühe. Neljal tallal toimne sidus siis tõusevad lõngad paaris. Nii tuleb rätt pehmem ja paksem. Labaselt mulle ei meeldi neid rätte kududa, ei jää nii head.
Väga mõnus on villast kangast kududa, villased lõimed on väga venivad aga nii mõnusalt pehmed ja soojad. Kudumine aga suts harjumatu, sest koelõngu ei tohi kõvasti kinni lüüa, peab jätma isegi umbes mm vahele, sest lõim tõmbab hiljem kui pingutusest pääseb uuesti kokku. Ei mäleta kui pikk mu sallilõim on aga mõned sallid tulevad kindlasti veel. Helen 312 hea laps oli harjukate kokkutulekul ju lõngakotiga, sealt sain lõnga mida sisse kududa veel juurde. Anna ainult minna!!
Esimesel salli triibud sisse kootud samas järjekorras nagu lõimel. Teistel sallidel kasutan muid variante ka.
Sussimemm posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (15)
542438 visitors