Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
17 Veebruar 2009
Liblikaid,lilli ja pärleid.
Jälle põhitegevus-sussid.
Oranzid sai Tintsik ja punaste susside omanik Sukanõela tütreke.
Piltidel pole üldse suuruse vahe märgata kuigi tegelikult on punast värvi ja liblikatega tillemad.
Mõlemad paarid tehtud armastusega kallitele Isetegijatele sokkidega vahetuseks.
Suured tänud Teile!
Sussimemm posted @ 18:21 - Link - kommentaarid (14)
15 Veebruar 2009
Vilditud padi linnuga.
Villaloorile laotasin heidest ja värvilisest meriinovilla loorist linnukese oksal. Viltimisnõelaga kinnitasin lilled ja lehed paika, rullisin veidike märjalt ja pistsin pesumasinasse 1 tunniks 40 kraadise reziimiga. Tükid olid päris lurud ja kartsin et ei tule miskit head, kuid jäin tulemusega rahule. Pind jäi mõnus krobeline ei hakanudki sirgeks venitama, tikkisin pildi kontuurid lõngadega üle, mis mulle hirmsasti meeldib.
Selline vaba tikkimine ei mingeid reegleid, rohelistest laikudest püüdsin teha lehed, värvilistest laikudest igasugu lilleõisi ja siis muidugi linnuke.
Tegin selle sünnipäevakingiks, sellepärast padi et iga aasta ju sussidega ei lähe.
Esimesel pildil ei ole veel padi aga teisel padi kokkuõmmeldult.
Sussimemm posted @ 18:54 - Link - kommentaarid (18)
12 Veebruar 2009
Tänan Tintsikut ja veel kord Muhvi!
Sain imeilusad sokid,veidike meriinovilla ja kaardikese Tintsikult just sünnipäevaks.See meie omavaheline projekt Sokid Susside vastu. Sokid täpselt parajad, kuid neid ma jalast enam ei võta ega lase papsil proovida,kuna eelmiste Muhvi kootud sokkidega juhtus nõnda. Laenasin korraks ja need hakkasid talle nii meeldima et nüüd olen neist ilma.
Abikaasa palus mind Muhvi veel kord tänada (väga soojad ilusad ja hästi jalas seisvad sokid). Mina olen talle ka mõned paarid elus kudunud ja ei ole selliseid kiidusõnu kuulnud.
Tublid sokikudujad olete! Aitäh Teile!

Häbi mulle kui tuhmid pildid.
Sussimemm posted @ 19:15 - Link - kommentaarid (4)
Miks need nii lillelised on?
Niimoodi küsis mu mees kui mul sussipaar valmis sai. Aga minul tuli vaim peale ja ju ma siis suvest unistasin kui niidud ja põllud moone ja rukkililli täis. See on suvaline lillemeri, lihtsalt proovisin midagi tikkida.
Sussimemm posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (10)
11 Veebruar 2009
Tänu üllatuse eest!
Kui eile mehe postkontori saatsin, et susse ära saata, tuli tema minu suureks üllatuseks sealt pakiga tagasi. Kribinal krabinal pakk lahti ja ennäe, pakis imeilusad valged kindad,kommipakk ja kiri. Kirjas tänatakse Sussimemme soojade susside eest. Sellest mul ülimalt hea meel et sain väikesele Rõõmus-kutsale nii palju rõõmu valmistada.
Ole sina siis oma emmele ikka "paialine" ja suured tänud emale, kes need kindad kudus.
Sussimemm posted @ 10:55 - Link - kommentaarid (4)
10 Veebruar 2009
Katsetus ja uued "Muhud".
Kõigepealt siiski veel kord suurrätist. Inimene õpib eluaeg ja sureb ikka lollina. Küll see on õige ütelus. Nimelt kurtsin mina eelmises kirjutises et ei saa telgedel kududa üleminekuga värvilist lõnga. Sest poolides jääb ju lõpp pooli põhja ja kui järgmist pooli teed siis jääb see katkitõmbamise koht järgmise pooli põhja.
Aga meil on olemas Mesimamps tark naesterahvas kes soovitas kogu vihi järjest ära poolida, ära nummerdada ja siis viimasest poolist alustada kudumist. Ma ei jõudnud seda iva lõpuni lugeda kui taipasin ära, aga vat näed omaenese tarkusega selle peale ei tulnud.
Suur suur tänu Sulle Mesimamps et oled nii hoolas aitamast!
Nüüd siis telgedel kootud eseme viltimisest.
Piltidel on esimene enne pesumasinas käimist ja teine masinas uhutuna.
Sisse oli kootud mingi karvane eiteamislõng ja heie ja siis veel villatupse. Läks ikka täitsa vildiks 40 kraadises tunnises reziimis. Aga ilus sile pind, ei läinud jubedalt kortsu nagu samas masinas olnud vilditükk.
Tekiks liiga jäik ja paks arvatavasti ei tee ning ei raiska rätilõime ära, Proovin selle üleminekuga sallitegemise parem ära. Tekiks panen uue villase lõime.
Aga minu pildistamise oskustega pildistatuna näib et enne vanutamist on materjali tükike tiba suurem. Se on pildistamise viga. Tegelikult tõmbas kokku nagu vilditud ese alati.

Ja siis uued variatsioonid muhu sussidest, sest esimesed osutusid nappideks.Loodan et nüüd on parajad,sest tegin ikke tunduvalt suuremad,aga lilled olid eemistel minuarust kaunimad.
Sussimemm posted @ 12:07 - Link - kommentaarid (8)
08 Veebruar 2009
Suurrätt esiemade eeskujul.
Arvan et selline suur soe rätikene sobib viimaseks rahvuslikuks tööks.
Kangastelgedel kootud kaks ühepikkust paani ja siis kokku õmmeldud, sest teljed on kitsad ja ei võimalda laiemat kududa. Sidus toimne, nelja niiega ja järjestiku tallamisega.
Villasesse lõime on väga mõnus kududa, kuigi natuke ebamugav sest koelõngu ei tohi kinni lüüa, peab jääma mm vahe, sellepärast et villane lõim on telgedel pingutatult ja hiljem kui räti maha võtad, tõmbab lõim kokku. Nii jääb rätt pehme ja ilus.
Koelõngaks kasutasin Raasiku üleminekuga sinist ja punast lõnga. Liiga peenike ja nende värvide üleminekuga ka jama sest lõnga peab ju poolima ja sel juhul lõnga järjest kasutada ei saa. Püüdsin siis iga tooni eraldi pooli poolida. Järmisel rätil lõnga proovin kahekordselt panna ja siis katsetan heiet koos lõngaga sisse kududa ja ära uhtuda. Ehk saab selliselt mõnusa kerge ja sooja teki. Väike tükike on kootud, proovin pesumasinasse pista, siis näha kas on asjal mõtet.
See on miniale sünnipäevaks. Hea televiisorit vaadates õlgadele tõmmata ka pikutades peale võtta.
Sussimemm posted @ 07:47 - Link - kommentaarid (16)
06 Veebruar 2009
Susside remontimisest.
Kui alustasin susside meisterdamisega, tikkis mulle mu kallis vennapoja kaasa sünnipäevaks ilusad kullerkupud sussidele. Sellest nüüd juba mitu,mitu sünnipäeva möödas sussid katki aga lilled nii ilusad et ei raatsinud mina neid neid ahju visata.
Harutasin kõigepealt tallad alt, pesin käsitsi korralikult puhtaks. Toppisin porolooni sussi sisse ja hakkasin nõelaga auke kinni toksima. Augu kohale natuke paksemalt villa ja ülejäänud tervele osale panin ka villakihi peale. Torkisin hoolega ja üsnagi korralikult villa kinni, nii et augu koht ikka sama paks jääks.
Siis panin jälle kalossid sisse ja pesumasinasse. Igal juhul paremaks läksid aga millegipärast topiliseks. Lõikasin topid ära, õmblesin uued tallad ja sussidel on igatahes uus elu, kuigi lapikohad veidi teist värvi villast aga selle eest on pildil lapitud kohad näha.
Arvan et võiks ka nii katsetada et teed lapi enne villast valmis.Lapi ääred õhemad ja siis toksid augu peale. Või siis mõnest vilditükist lapi peale aga sel juhul peaks vist lausa ääred kinni õmblema ja toksima. Aga pesumasinast läbi võiks ka sellisel juhul lasta, see tihendab lapitud kohta. Muidugi ettevaatust kui on pehme vilt, see läheb kindlasti kokku.
Pildid ka minu sussidest aukudega ja lapitult.
Sussimemm posted @ 12:37 - Link - kommentaarid (6)
Lilledega sussid.
Mõte selliselt lilled üksteise vastu tihedalt panna tuli sellest et vahelduseks sobrasin untsukastis ja leidsin lambavalgest hästi õhukesed sussid. Ilmselt sellepärast nad sinna konutama olid jäänud. Vahel on kohe vahel selline tuju käia neid nässakaid imetlemas.
Selleks et nad paksemad oleksid hakkasin neile nõelaga igatvärvi villaga lilli peale torkima.
Väga tugevalt ei torkinud. Siis panin kalosside ümber õmblesin pealt kinni, kotti ja pesumasinasse. Lilled jäid päris hästi kinni kuigi neist ikka päris tugevaid ja häid susse ei saa on nad siiski käidavad, vaja veel tallad alla ajada ja siis võib neid visiitsussideks kasutada.
Lilled õmblesin hiljem üle.

Siis tegin veel ühed sellised sussid. Nüüd kasutasin ikka korralikke toorikuid, milledele toksisin lilled ja uuesti pesumasinasse.Need sussid olid eelnevalt juba vormitud, kui uuesti pesumasinasse läksid.
Nüüd tulid hästi tugeva vildiga sussid, veidi tõmbasid veel kokku ka. Äkisti väikesed tellijale.

Sussimemm posted @ 12:10 - Link - kommentaarid (11)
521504 visitors