Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
28 Veebruar 2007
25 kukesammu neljas vaip.
Täna hommikul võtsin telgedelt vaiba maha ja vaatasin et iga värvi triip on tõesti üks kukesamm, lugesin need siis kokku ja neid oli 25. Uus mõõtühik!
Kui helistasin Musamemmele sain enne juba vastuse kui olin rääkima hakanud, et kas tahad kekata, tahtsin jah, mis teed kui nii edev oled! Aga pilti ta ei näe tervest vaibast kuna viis fotoka linna ja paras talle ka nüüd ei näegi oma vaipa enne kui maale tuleb ja ega tea jõuab seegi enne oksjonile nagu lilla vaip.
Täna asusin pooleli olevate tööde kallale. Vii kasvõi teljed ukse taha nii kisub uut vaipa tegema aga ei lubasin endale et enne ei tohi kui kindale sõrmed ja poolikud projektid valmis. Torkisin ja pistsin pesumasinasse neli paari susse ning homme proovin tallavilti rullida ja villu pesta mis ka pooleli.

Pooleliolevast vaibast siiski leidsin pildi. Siin alles pool, tervest vaibast panen hiljem pildi.
Sussimemm posted @ 20:23 - Link - kommentaarid (10)
26 Veebruar 2007
Neljas vaip valmib kukesammul!
Päevad lähevad juba kukesammu võrra valgemaks ja mina olen jõudnud iga päev ühe kukesammu jagu vaipa kududa. Tahtsin Musamemmele teha hästi huvitava ja ilusa vaiba.
Materjalid mis sobisid olid suurelt jaolt lõikamata aga töö käigus oligi hea alati sai paraja jupi lõigata. Siin siis vaiba algus. Edaspidi loobusin juppide kokku sõlmimisest ja toppisin kõik käsitsi vahele ikka nii viis, kuni seitse värvi ritta vaheliku vahele ja siis soaga kinni. Igal juhul töö pakkus naudingut mis siis et iga päev kukesamm. Täna siiski oli mahti kauem telgede taga istuda ja jõudsin kaks kukesammu ja nüüd pea kolmveerand valmis.
Sussimemm posted @ 20:23 - Link - kommentaarid (6)
20 Veebruar 2007
Minu töötuba kus viltimisest pole haisugi!(natuke on).
Mis tunded tulevad kui sellist taaskasutatava materjali hunnikuid näeb. Ikka hakkame pihta!
Sellepärast ongi viltidega paus, sest ei mahu tuppa, kusjuures pööningul kah veel kerasid vanast ajast. Päike sirab ja ootab kevadet, tegin pildikastiga mõned mälestuskillud sellest varandusest. Kauaks seda on varsti vaibad! Kuigi oli tänaseks iseendale kohustus taluraamatupidamine korda teha aga kus sa sellega. Isetegija ju siinsamas samade klahvide all.

Vasakpoolsel pildil ka minu truu sõber Simmi ja parempoolsel pildil on materjal kogutud musamemme voodi ette vaiba jaoks. Seda käin mitu korda päevas ümber seadmas ja värve juurde lisamas.

Tegin lillavaibast päevavalgusel ja õues uue pildi ehk veel lillam ja loomulikum.
Sussimemm posted @ 12:22 - Link - kommentaarid (18)
19 Veebruar 2007
Kolmas vaip on ülemäära lilla.
Jälle pole rahul, liiga palju lillat, oleks võinud ikka lapselapse sõna kuulata ja rohkem roosat sisse kududa, aga eks siis järgmise teeme jälle teistsuguse. Aga vahepeal jälle muud tegemised ootamas nii et pisikene paus!
Pilt pimedas toas tehtud ainult ühest otsast, tegelikult see on ikka põrandariie nagu ema ütles kui vaip ikka üle põranda ulatus. Ei uhke vaiba tegin pole häda kedagi! Järgmine tuleb Musamemme voodi ette, peaks vist ilusa vaiba tegema.

Sussimemm posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (6)
17 Veebruar 2007
Teine vaip valmis ja kolmas pooleli!
Vaibategemise algus kipub keeruliseks. Millegipärast oli tahtmine teha hirmilusat aga kas tuli. Absoluutselt pole rahul, ainult suur ajaraiskamine. Mõte oli et teen roheliste toonidega vaiba ja musserdan sisse kevadised lilled, sest kevad tulekul. Aga kui kavandit pole ja hakkad huupi neid lilli sisse kuduma võib tulemus tulla vägagi kentsakas, algul tundus et teen liiga väikesed lilled kui suuremad tegin, olid liiga suured. Vasak pool jäi õnneks rahulikum nii et kasutada saab. Enam siukseid ei tee, teen lihtsamad, et ei oleks ribade käsitsi vahele toppimist, see nagu gobelään juba! Kaltsukas põrandal peaks tulema kergema vaevaga. Kui selle nikerdise valmis sain alustasin kohe uuega, pildil ka nähe et hoolega ammetis, seekord lillades toonides natuke roosat ka. Lapselaps arvas et miks nii vähe roosat küll järgmise teen siis roosama. Tegelikult on see valmis vaip roheline aga pildil väga ebamäärane sinakas.
Niipalju siis sellest vaibategemisest. Üks iva ka. Kui tahad et toimsel kangal ääred jäävad korralikud siis tee nii.Tallad vasakult paremale siis piirits lükka lõimevahesse vastupidiselt. Tald vasakult ja piirits paremalt sisse, vastupidises suunas!

Lihtsast lillast vaibast pool valmis. See tuleb pikk vaip umbes 3,5 m.
Sussimemm posted @ 20:28 - Link - kommentaarid (10)
14 Veebruar 2007
Suur tänu salasõbrale!

Nii palju kingitusi, et minul küll pihku ei mahtunud. Ilus kõrvapadjake, kaks tokki lõnga, sokolaad ja isetehtud väga armas õnnitluskaart. Ammu olen unistanud sihukest krussis lõnga proovida ja näed olemas. Kui oma vaibakesed lõpetan siis hakkan kuduma.
Veel kord suured tänud kingi eest, kes Sa küll oled, ei oska arvata!
Sussimemm posted @ 19:05 - Link - kommentaarid (1)
06 Veebruar 2007
Sõrmkindad lapselapsele.
Lapselapse palvel tuli vanaemal kõik hobitööd kõrvale panna ja hakata kuduma, sest kui lapselapsel kindad katki ei aita ei ussi ega püssirohi. Otsisin oma lõngajäägid kokku ja valmis. Pöidlad teine teist värvi aga las olla lõnga ei jatkunud. Tegin ühe nipsaka ka siis ehk edevam, preilide värk ei tahtnud pealuud kududa. Traadi väänamist musamemm õpetas kuid õiget traati polnud. Keerasin ühe näiteks eiteamistraadist valmis, kui helmetarviku kohver maale hetkeks tuleb teeme uued. Kinda muster oma kinnaste järgi kootud vist enda väljamõeldis, kunagi õudsalt meeldis seda parempidi-vasakpidi mustrit kombineerida. Lõngad ka kunagi lõngajääkide müüjalt ostetud.

Sussimemm posted @ 19:08 - Link - kommentaarid (5)
05 Veebruar 2007
Esimene vaip valmis. Uueks sussihooajaks valmistumine.
Esimese vaiba kingin minijale, sest tal oli sünnipäev. Mõtlesin et teen pika 2m vaiba aga kui telgedelt maha võtsin oli teist ainult jupp, oleks võinud pikem olla. Aga materjal mida kudusin oli osa lõigatud põigiti, osa pikuti trikooriidest(Marati jäätmed). Eks ma ei pannud seda algul tähele ja kudusin ainult põikilõigatut mis kätte varem sattus ja siis avastasin et midagi on viltu, sest pikilõigatu venitades andis hoopis teise tulemuse. Põigiti lõigatu venitades jäi pahempidine pool välja aga pikuti lõigatul parempidine. Aga kangas oli pärast kudumist värvitud ja värvi vasakul pool ei olnud sellest see erinevus siis tuligi. Ja sellest siis nii tibake vaibake aitaks kah aga mõte oli pikem teha. Nüüd otsustasin et laotan kõik marejalid töötuppa laiali et sihukest värki enam ei juhtuks ja kõvasti mõtlemist ning värvide sobitamist on ees.

Paremad mõtted tulevad mulle alati pähe siis kui natuke nendega ringi kõndida ja sellepärast käingi neid kaltse ainult töötoas vaatamas ja tõstmas. Võtsin käsile villapesu, see tähendabki järgmisekes hooajaks materjali muretsemise algust. Pestud vill rändab kuskile villavabrikusse kus ma selle villavati vastu vahetan. Sain tõeterale jälile, et vill ei tohi kaua seista siis ei saa head villavatti. Eks proovin siis kas vastab tõele.
Sussimemm posted @ 21:06 - Link - kommentaarid (7)
546800 visitors