Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 September 2009
Uus sussitamine algas!
Ühtki kuud sel aastal ei jäänud vahele, kus mina susse ei teinud. Kedagi ei saa ju ilma sussideta jätta. Kuidagimoodi jälle teiste tööde vahelt teed valmis . Kõige hullem, et see töö meeldib ja praegu täiesti sunnin ennast igasugu pooleliolevaid töid lõpetama ja veidike riiuleid koristama. Saarlasi lubasin ju ka külla aga ohmaeiteamillal! Eks nad peavad ise ikka rohkem peale pressima või mind äkki saarele sõidutama, seal mõni soe tuba ehk olemas.
Tegin Musamemme kaasa tädile 70-ndaks sünnipäevaks valged punaste lilledega sussid, ütles et miks need nii ilusad on? Tegin siis igaks juhuks ühtedest vanadest ülepestud sussidest, mis pesumasinas mitu numbrit väiksemaks läksid, kuna olid käsitsi vanutatud talle igapäeva sussid.
Las paneb ilusad sussid siis riiulile ja kannab neid ainult pühade puhul.
Sinised sussid on teisele tädile ja nende kodukohaks saab Räpina.

Sussimemm posted @ 06:15 - Link - kommentaarid (5)
29 September 2009
Lapikotid ja vanaema kurejutt.
Nii pikalt pole siia midagi pajatanud. Tegemisi on selle aja jooksul nii palju et ega kõik vist küll siia ei jõua.
Augusti lõpul sai lapselapsega väike õmbluskursus tehtud. Kuna Kihnus käies jäi meil vardakott ostmatta, sest vanaema lubas et teeme selle ise. Sellega oldi nõus.
Kuna minule hakkas hirmsasti meeldima Kelly26 blogis nähtud ääretult lihtne lapitamine koos õpetusega, siis seda proovisimegi.
Lapid õmbles Merily, mina õmblesin need kotiks, voodri panime ka siis ikka uhkem. Ja pusida saab ikka üks väheste kogemustega õmbleja sellise lihtsa vardakoti kallal ikka kohe palju.

Eelmisest aastast oli midagi meeles ja õmblemine läks päris lõbusalt.

Teine pool kotist pole pildile sattunudki aga selline kotike ta siis lõpuks on. Kahe paelaga kokku tõmmatav, hea kooli minnes käsitöö asjad sisse panna.

Ja oma näo saab koti taha varju peita ka! Ja ega ma siis selle ühe kotiga piirdunud. Kui hoog sees ja materjali on siis said kõik omale kotid. Järgmine pojapoja Jürgenile lasateaias käimiseks.


Ühel päeval s.o.18 septembril tuli meie perre uus ilmakodanik väike Sipsuke! Ei tea kust tuli küllap ikka kured tõid!
Tudub nii mõnusalt emme(Musamemme õlal)
Vanaema viis temale ka lapikoti ja voodi külge tasku kuhu saab lutipudeli ja mänguasju peita.

Tekike mille all lapsuke tudub, heegeldas Musamemm.
Sussimemm posted @ 19:36 - Link - kommentaarid (8)
546802 visitors