Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
23 September 2008
Veidike käsitöö meenutusi!
Seoses Mia32 ilusate mustriga vaipadele meenus mulle et olen ka risttoimset kangast kudunud. Ehk ka siit mõned nipid. Mustri kudumine käib ju nõnna, et iga mustrikorra vahele lööd edasi tagasi labast. Tavaliselt on sel juhul labase koelõng peenem. Nõnda saad tekitada ju igasugu mustreid, sest sa ei pea ju alati ühesuguselt tallama. Näiteks kui vaadata minu patju siis seal on ühte sama talda tallatud järjestikku, siis tekivad pikitriibud. Selliselt saab neid rombe ju pikemaks venitada kui tallad näiteks kõiki või mõnda tallalauda topelt. Siin on hästi palju võimalusi igasugu mustreid moodustada ainult siis tuleb tallamise järjekord meelde jätta.
Mäletan seda patjade kudumist, väga põnev oli. Need padjad ja linik on kõik ühe ja sama niietusega tehtud ja kui palju erinevaid mustreid.
Ei tea kas on arusaadav ja kas kellegil on kangas nii üles pandud(mõtlen selle kirjutamise ajal seda Mia32 rombidega vaipa)
Aga kudumine on põnev ja eriti uue siduse tegemine kui mõnuled käpuli telgede all.
Ehk on mõni iva kõrva taha panna.
Siin siis minu padjad ja linik.

Kulunud ja luitunud juba aga ikkagi ilusad.

Patjasid natuke lähemalt ka, ehk paistab et kaks lõnga ühe tallalauaga järjest kootud,labased on vahel, siis saab nii kududa.
Siin ja teine ülevalgustatud siin
Sussimemm posted @ 08:48 - Link - kommentaarid (4)
22 September 2008
Suur ruuduline sall sügiseks.
Lõppeks sain oma sallilõime telgedele ja proovisall valmis. Suur paks patsike ootas väga kaua enne kui sain ta tööde järjekorda sättida.Peale seda kui harjukate korraline kokkusaamine Palu talus läbi oli ajasin paksu lõimepatsi poomile. Viimane aeg oli, sest need va pahaputukad olid õnneks ainult kaks lõime katki hammustanud, sellestki oli tüli palju, aga hakkama sain.
Kui lõim poomil panin lõngad järjestikku niitele.Ikka 1,2,3,4,1,2,3,4jne.Peidan siia mõned pildid ka. Niide panemine ja veel lähemalt . Soa piidest ka läbi sedaviisi . Ja tallalaudadega käib ka järjestikku kogu aeg vasakult paremale, siis jäävad ühtlased diagonaalsed jooned sallile ka. Kui teha toimset kude tallan nelja tallalauda milledel on toimne sidus. Kahte ülejäänut saab kasutada labase koe kudumiseks. Selleks ongi 6 tallalauda. Kahel labane sidus, siis tõusevad lõngad üle ühe. Neljal tallal toimne sidus siis tõusevad lõngad paaris. Nii tuleb rätt pehmem ja paksem. Labaselt mulle ei meeldi neid rätte kududa, ei jää nii head.
Väga mõnus on villast kangast kududa, villased lõimed on väga venivad aga nii mõnusalt pehmed ja soojad. Kudumine aga suts harjumatu, sest koelõngu ei tohi kõvasti kinni lüüa, peab jätma isegi umbes mm vahele, sest lõim tõmbab hiljem kui pingutusest pääseb uuesti kokku. Ei mäleta kui pikk mu sallilõim on aga mõned sallid tulevad kindlasti veel. Helen 312 hea laps oli harjukate kokkutulekul ju lõngakotiga, sealt sain lõnga mida sisse kududa veel juurde. Anna ainult minna!!
Esimesel salli triibud sisse kootud samas järjekorras nagu lõimel. Teistel sallidel kasutan muid variante ka.
Sussimemm posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (15)
21 September 2008
Värvispektri oranz.
Sussirida täienes. Üheksas paar asus oma kohale seinal. Kuna plaanin külmemateks kuudeks pikema säärega susse üles riputada, tekib oht et seinast tuleb puudu, vaja akna koht ilmselt kinni müürida. Või siis tekitada alla teine rida oleks ka variant, eks näis.
Üheksas siis oranz, toorikud leitud untsukasti sügavustest. Kunagi proovisin sussile kudumist voodrit teha, aga ei viltunud hästi kokku ning sellepärast nad siis konutasid kasti põhjas. Momendil aga aitasid nad mind hädast välja ja usun et sussidel palju lõbusam ka seinal reas värvspektris esineda.

Siin kõrvuti vuntsitud ja vuntsimatta suss, ning sussirida juba kolmest pildist kokku liimitud.
Sussimemm posted @ 17:50 - Link - kommentaarid (7)
16 September 2008
Arhailise tikandiga sussid ja väike hingelind.
Sain rahvusliku tööga ühele poole kuigi suure hilinemisega, tea kas läheb arvesse.
Otsustasin proovida kah arhailist tikandit. Aga ei tikkinud vaid viltisin sussi peale kuivnõeltehnikas. Sussid on tehtud lina ja lambavillasegusest villaloorist.
Väikese hingelinnu tegin ka ühest vilditükist. See on küll mõnus soe hingekene peaks talle riputamiseks mingi paelajupi tegema siis saaks kaela riputada.
Mulle hakkas selline tikand meeldima võib olla tuleb sel sügusel nii mõnelegi sussile midagi sarnast.

Ühel pildil on linnuke ühelt poolt teisel teiselt poolt.
Sussimemm posted @ 10:49 - Link - kommentaarid (15)
11 September 2008
Augustikuu spektrivärv oli beez.
Eelmiste suvekuudega sain ilusasti hakkama, sest kollaseid ja siniseid sussitoorikuid oli kevadest olemas. Aga augustiga tekkis probleem. Ja mida Sussimemm siis tegi. Otsis natuke ja leidis valgeid vilditükke, lõikas välja tallad ja õmbles neile tiivad külge. Siis torkis nõelaga veidi beezi villavatti peale ja pistis pesumasinasse. Väga hästi tegutses pesumasin, sest sealt tulid sussitoorikud milledel kena beez värv. Ja vot sellised käkrad nad olid algul.

Taldade alumisel poolel on näha missugune vilt oli enne.
Natuke aega tagasi oli võimalus Eestimaal ringi sõita ja väga kurb oli vaadata neid koristamatta viljapõldusid ikka küll, need olid sama värvi mis minu sussid. Hale mitttemidagi ütlev värv on see beez.
Need linnukeste tiivad õmblesin kokku ja saingi sellised vahva kujuga kas ranna või sauna sussid. Talda peaks veidi tugevamaks tegema, ei tea ainult millega.Jalas tundusid soojad, mis sest et varbad väljas.

Sussirida hakkab pikaks venima ei mahu enam ühe pildi peale, pidin kaks pilti kokku kleepima.
Sussimemm posted @ 20:04 - Link - kommentaarid (11)
03 September 2008
Lapitekikotid.
Minul lapitehnikaga ühel pool. Enam ei viitsi, tegelikult ei ole aega õmmelda. Veelkord mainin et sellest ketasnoast,joonlauast ja alusmatist oli tohutult kasu. Ise olen oma tööga rahul.
Teikotid on õmmeldud vanadest vähekantud kleitidest, kitlitest ja jakkidest. Teine pool riiulil seisnud voodilinariie. Peale niidi pole midagi juurde muretsenud. Kaunid mustrid elavad edasi magamistoas.

Selle koti mõõdud on 220*240. Mammutkott, kuna meil on selline pirakas koerapildiga tekk.

See väheke väiksem 210*150 on lapselapsele sünnipäevaks.
Sussimemm posted @ 19:00 - Link - kommentaarid (6)
01 September 2008
Nukuasjade kast ja padi.
Soetasin endale need lapitehnika tarbed, sest muidu oli väga halb korralikke lappe lõigata. Plaanis oli veel kaks tekikotti lapitehnikas õmmelda. Kuna aga see ketasnuga nii mõnusasti riiet lõikas, tuli hirmus tahtmine proovida ka väiksemaid tükikesi kokku õmmelda.
Siin siis ongi minu esimesed katsetused diagonaalseid tükke kokku õmmelda, nagu aru saada ega need nööbid ikka päris ilma asjata ka seal padjal ei ilutse, magades ju jääb nööp põsele.
Ja mis veel hullem selleks ajaks kui padi valmis sai ja lukk ilusti kinnituseks õmmeldud, tuli sellel lukul see niblakas küljest ära millega kinni tõmmata, tagasi panna ei õnnestunud, arutada kah enam ei viitsinud, niigi aega raisatud. Õmblesin siis veel kaks nööpi ja aasad, nii on natukenegi koomal.
Kuna sellised iluvead padjal tekkisid, otsustasin ikka veel proovida. Lapse nukukast oli selline inetu papist võikarp ja mõtlesin et panen sellele riide peale. Lappidest muidugi. Ja nüüd sai lõpuks isu otsa, endal ka süda rahul. Püüan kuidagi tekikotid ära lõpetada ja siis kartulid üles ning susside kallale. Aitab juba, mida sa siin aina õpid, tee seda mis oskad ja inimeste jalad soojas hoiab. Inimene õpib eluaja ja sureb ikka lollina- väga hea ütlemine!Kõigile kooliminejatele head koolitee algust!
Sussimemm posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (8)
540694 visitors