Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
18 September 2007
Sügis tuleb sokid jalas.

Alati kui keegi meie perest reisule läheb, on vahva teda tagasitulekul millegagi üllatada.
Seepärast sain mina ka suure tööga hakkama, kudusin papsile ka teise soki, mis oli kevadest saati pooleli. Ta oli mul nädalakese Prantsusmaal vissisid vaatamas.
Sokkidel on taaskasutusel sääreosa ja ülejäänu kootud lõngajääkidest. Kui keegi pilti hoolega uurib siis sokid täpselt ühtemoodi küll pole aga mis sellest, peaasi on selles, et on tarvitatud ära lõngajäägid.
Aga need pole selle sügise viimased, tuli tahtmine ka endale sokid kududa ja neid näete kui on valmis.


Soe soov sügiseks.

Minu kingipakis oli nii suur üllatus et võttis kohe hulk aega enne kui ma sellega pildi sain siia riputada. Armas ilus soe kampsun, no mida veel tahta kui sügisõhtutel see seljas. Ja mis veel suur üllatus oli, et selle kampsuni muster mulle nii tuttav. Kunagi lapsepõlves kudusin ise omale selle mustriga dzempri. Kahju et pilti ei ole. See oli mingist melaanlõngast(täissünteetika) helesinine aga ilus oli.
Suur äitäh Pintsel nii palju vaeva minu pärast, ja lõnga veel ka oli pakis(saan ise miskit kududa)
Olete ikka vahvad küll!!!

Sussimemm posted @ 17:40 - Link - kommentaarid (11)
11 September 2007
Hästi paksud sussid vanamemmele.

Jälle tuli untsukast appi. Oli vaja hästi laiale ja külmakartvale jalale sussi. Aga minul seisid ammu sellised, mis olid liiga paksud aga see eest hästi vastupidavad oletan. Isegi natuke väikesed ja kitsad olid. Tegin tulise veega tallad uuesti märjaks ja suurema ning laiema liistu sisse. Kiirelt oli vaja, hakkasin ka taldu tegema. Kui hea et sain Jõgevalt taldade jaoks nahka, muudkui ainult lõikad suurest looma pinnalaotusest. Et aga sussid veel niisked olid ei tihanud liiste välja võtta ja üritasin koos liistuga talda õmmelda, mis aga selles aedpistes nagu tavaliselt teen ei õnnestunud. Proovisin siis selliselt nagu äärigi teen see vist sämppistes(peab Freddy käest täpselt nimetust küsima tema teab) Tuli päris huvitav ja nüüd parandasin lapselapse sussi tallad ka selliselt. Siuke tunne et sain uue idee kuidas taldu alla õmmelda iseenesest lihtsam. Ja sellepärast nii pikk jutt.Ikka kekutada ka vaja. Meie pere lehmad peale esitlust Luige näitusel.
Meie papsil sellest näitusest vähe, juba lendas Pariisi loomanäitusele koos fotokaga. Nii et sussipilte ei tule praegu. Kasutan aega koristuseks ja lõpetan lõpuks selle suve suurtöö-villade pesemise.
Sussimemm posted @ 08:17 - Link - kommentaarid (9)
04 September 2007
Esimesed roosidega sussid ja mustad sussid.

Kevadel laadal oli vähe sussitahtjaid ja et mitte niisama istuda õppisin vildist roose tegema. Päris kenad tunduvad. Kui nüüd tallad alla õmblesin tuli mõte et need on Freddy sussid. Ei tea mis ta ise arvab. Sellist sinist olen tema blogis kohanud!!!Mustad oleks nagu mõmmiku sussid, need tegin minijale uude majja, on tsipa suuremad kui eelmised mis lapsele jäid.Siis on mu untsukast, mis töötoa nurgas. Kui sellest mööda lähen viskan pilgu sisse ja mõnigi kord tärkab mõte kuidas neist susse saab.

P.S. Tulge nädalavahetusel Luige laadale. Sussimemme loomad ka seal, tahavad kangesti pai ja kalla.
Sussimemm posted @ 19:47 - Link - kommentaarid (15)
03 September 2007
Hops ja valmis!

Aga praegu sain kiirelt sussipaariga korda. Seisid kevadest saati riiuli pääl ja ikka midagi viltu ega saa lõpetatud. Tegin ümber keelekese ka kirju lõngaga ääre ning jäin valge tutikese juurde.
Tehtud!!

Sussimemm posted @ 10:02 - Link - kommentaarid (4)
02 September 2007
Ja Sussid.

Esimesed sellesügise sussid sai pojatütar endale, kuigi olid mõeldud tema emmele. Peagi selgus et need talle väikesed, nii saigi lapselaps kooliaastaalguse kingituse. Toorikud on välja tuhnitud untsuläinud toorikute kastist(seal neid veel üksjagu). Üks suss on seest rohekas sellepärast et rohelise kirjaga kilekott värvis pesumasinas sussi. Minu arust on see kast praegu mulle suureks inspiratsiooni allikaks. Igasuguste nippidega vigade ära peitmine on täitsa kaval, kas paned õhema koha peale lille või tikid lihtsalt läbi. Tuhmunud värve saab katta erksamate lõngajuppidega jne. Ühesõnaga sellest kastist praegu alustan.Aga ikka tahan oma õmmeluse kunstiga veel hiilata. Uhke öökleit pojatütrel seljas.
Sussimemm posted @ 19:48 - Link - kommentaarid (9)
546800 visitors