Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
25 Oktoober 2009
Mustad ja türkiissinised sussid.
Mida küll pealkirjaks kui kogu aeg ainult sussid. Kas hakata nummerdama või nimetama kellele või vol1 vol2 jne. Panen siis seekord värvi järgi.
tehtud samal meetodil nagu kõik eelnevad.Lilled peal,tallad all. Aga pilt on lõbus, lilled oleks nagu pistsist.

Sussimemm posted @ 07:54 - Link - kommentaarid (5)
21 Oktoober 2009
Mõned sussipaarid.
Punased sussid naisterahvale ja hallid kuuluvad meeste garderoobi. Kuidagi visalt valmib sel hooajal mu põhitegevus. Küllap sellepärast et olen liiga palju tellimusi suve jooksul kogunud ja nüüd ei jõua lõpetada. Igasugu muid tegevusi kipub vahele aga need kellele lubanud olen saavad sussid enne jõulu kätte.
Niisiis kaks paari jälle valmis ja poolikuid valmimist ootamas, need pildi peale ei mahu.

Sussimemm posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (7)
18 Oktoober 2009
Harjukate kokkutulekul klaasikildudega mängimas.
Et end argimasendusest veidike tuulutada, sõidutas Musamemm mind koos oma tilluga Linnupessa klaasikillukestest midagi ilusat meisterdama.
Juhendajaks Ritsik62, kes oli kaasa toonud suured kastitäied ilusaid klaasitükikesi.
Sorteerisime igaüks endale ikka need kõige ilusamad lauale ja siis sobitasime ja sättisime kuidas kellegil fanataasiat jagus, kõik selle särava,terava kaunisti paberile paika.
Siis segasime ehitusmaterjalide poest ostetud vuugisegust ja pva liimist sellise pasta ja siis vuugivahed sellega üle.
Minul läks veidi täbarasti,sest tegin liiga paksu segu, mis ei voolanud nii nagu kord ja kohus klaasikildude vahele. Õpetaja soovitas kodus uuesti proovida.
Niisiis kodus klaasitükid puhtaks, nüüd sobitasin neist punase roosi koos lehtede ning kuldsete ja hõbedaste nikerdustega. Jaaa uus möks vahele, no vist läks paremini. Nüüd kolm päeva kannatust, kuivamist ja siis saab nalja et kas seisab koos või mitte.
Mulle meeldis ikkagi see päev, mis siis et peale tunde jäin ikkagi uus kogemus.
Aitäh Sulle Ritsik62 huvitav tegevus oli!

Kõige tublim tegija väike Ode ja kõige tublim killukeste sättija Lossipreili.

Kõige ilusam klaasist linnuke ja kõige ilusam lihtne lilleke.
Linnumeister oli Helena Kaunike aga lilletegija peab ise end tutvustama(kui pilti tegin oli tegija oma töö juurest kadunud)

Kõige ilusama liblika autor on ka teadmata aga kõige ilusam roos valmis mul kodutööna.

Sussimemm posted @ 20:39 - Link - kommentaarid (4)
13 Oktoober 2009
Titale papud.
Kudusin meie titale ka need ilusad papud, mis esialgselt Buffini blogis olid. Kudusin peenemast lõngast ja natuke suurema silmade arvuga. Et jalas paremini püsiks tegin neile ka paelad. Ühe paela panin ära ja siis läksin proovima kas on parajad. Olid küll. Täitsa mõnusad.
Sussimemm posted @ 13:30 - Link - kommentaarid (5)
10 Oktoober 2009
Musamemme kudum emale.
Ka minul nüüd uus kampsun. Kudujaks tütar Musamemm. Aega selle kudumisega läks, aga valmis sai. Vähekese emme abiga. Kaeluse ääre kudusin ja ühe varruka õmblesin külge.
Igati mõnus kampsun ja väga hea soe lõng.

Rõõmsad vanavanemad uute kampsunitega. Talv võib tulla.

Telgedel kootud pleed.
Sellele sallile on sisse kootud Raasiku üleminekuga lõnga. Nagu pildilt näha läks see värvide üleminek algul täitsa metsa.
Eks siis hõiskasin Foorumis et seda lõnga ei saagi kududa nii et lõnga toonid ilusti sujuvad. Aga meil siin Mesimamps Suured Tänud Sulle!! Tänu tema õpetusele, et tuleb terve kera korraga ära poolida ja siis alustada kudumist viimasest poolist. Ja kõik läks korda, aga vat ise selle peale ei tulnud, häbi natuke et nii loll aga midagi pole parata. Eluaeg ju õpitakse!

Pildilt paistab hästi välja kuidas ma esimeses otsas värvivahed sisse kudusin,teine ots normaalne.

Lossipreili kingitud oinas talveks sooja!
Kui Lossipreili Sussimemmel külas käis kinkis ta mulle mõnusa pihuoinakese. Oli tema siin ja seal ning ei leidnud õiget kohta. Ja nüüd külmade tulekul riputasin ta kamina külge. Oinal soe ja ilusti nähtaval kohal. Valvab mu töötuba-ei olegi töötu!!

Aitäh Lossipreili väga ilus tikand on sinul!
Sussimemm posted @ 06:38 - Link - kommentaarid (5)
06 Oktoober 2009
Kudum mehele!
Kunagi oli isegi vist selline projekt siin, aga nüüd ei leidnud seda enam. Kaks aastat on kindlasti möödas kui alustasin mehele kampsuni kudumist.
Sel sügisel saab abikaasa lõpuks sooja kampsuniga käia. Peale proovimist ja pildi tegemist kannab ta kampsunit nüüd iga päev.
Soe ja hästi paks kampsun. Kootud kahe lõngaga. Tumesinine on taaskasutuslõng, mis osutus väga sõlmeliseks ja niruks. Teine lõng kõrval Raasiku üleminekuga lõng. Kaelaauk , varrukaotsad ja alumine äär kootud topeltkoes ainult sinise lõngaga. Koemuster hästi lihtne, koosneb parempidi ja pahempidi silmadest, enda väljamõeldis.

Sussimemm posted @ 11:10 - Link - kommentaarid (8)
546730 visitors