Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
31 Oktoober 2008
Soe soov sügiseks.
Sügispaki minult sai loosi tahtel Dragonfly. Arvatavasti kannab ta neid rõõmuga, tulid nad minul nii punased, soojad ja ilusad. Pistsin pakki ka paar tokki heiet, millest on mõnus sügisõhtul midagi heegeldada.
Praegu lapselapsel jälle kooliprii nädal. Et vanaema ninapidi kogu aeg villades tuhnib, siis leidis ta endale ka veidike tegevust. Vilditükist valmis kärbseseen, millele vanaema soovitas ka aluse teha. Nii ei ole kogu vaheaja aeg kulunudki mutikaid vahtides, midagi asjalikumat ka tehtud.
Sussimemm posted @ 11:10 - Link - kommentaarid (8)
24 Oktoober 2008
Täna jälle oksjonile!
Need sussid on tumehalli ja rohelise segusest Pilvelammaste villaloorist tehtud. Peal arhailine tikand, mis mind praegu hirmsasti võlub. Ei jõua kunagi sussile paarilist teha sest vaja järgmistele sussidele midagi uut proovida. Sellepärast olengi hädas nagu mustlane mädas, kõik kohad pooleliolevaid suuse täis.
Aga nüüd oli vaja siiski paar paari ära lõpetada, sest oksjon tulemas ja tellijad ootamas.
Tumerohelised oksjonile ja punased ka valmis.

Sussimemm posted @ 19:52 - Link - kommentaarid (5)
21 Oktoober 2008
Pruun oktoober.
Värvispektri oktoobripruunid sussid leidsid oma koha seina peal juba päris pikas sussireas.
Kuidagi surun sinna veel ühe paari ja siis peab hakkama koondama. See ju praegu igal pool moes. Tegelikult ega ma ühtegi paari nüüd vahelt välja ka ei viska lihtsalt löön naelad tihedamini.
Need sussid on lambapruunist villast, seest koerakarva heledam pruun. Ääred toonitatud mustaga.

Sussirea pilt läheb ikka nii tilluks kätte aga suuremaks tehes ehk on nähtav. Tegelikult on sussid pruunid, kuid pildil on nii eiteamisvärvi.
Sussimemm posted @ 20:56 - Link - kommentaarid (5)
20 Oktoober 2008
Harjukate kokkutulek.
Kokkutuleku teemaks oli salvrätikute kleepimine küünalde ja kõikvõimalike muude asjade pääle.
Mina leidsin kodust ühe küünla ja võtsin veel lisaks tavalise moosist tühjaks söödud klaaspurgi.
Siis tütre kooliaegsest salvrätikogust paar salvrätikut ja teele. Et rongis igav ei hakkaks võtsin kaasa oma poolelioleva kudumi ning sinna lisandus jupp juurde ja oleks rohkemgi kui lõngavaru poleks otsa saanud.
Salvrätiku kleepimine oli üpris lihtne töö, sain arvatavasti hakkama. Nüüd vähemalt millegagi lapselast üllatada. Lakki millega kleepida minul ei olnud, selleks et lakki hankida hiilisin Tondinahale lähemale, sest temal tundus olevat purgi sees lakki küll.
Piltidel Harjukad tööhoos ja minu moosipurk ning küünal ilusti ära kaunistet.

Sussimemm posted @ 10:09 - Link - kommentaarid (1)
17 Oktoober 2008
Sussid hunnikus!
Natuke juba kiire sellepärast selline rats et panin sussid hunnikusse pildistamiseks, lihtsalt ei taha aega raisata piltide ülespanekuga, mul see va aeglane kiirus internetil ei raatsind kallimat varianti osta ja nüüd olen hädas laeb pilte kaua.
Sussihunnik ühele Isetegijale Ja kiiliga sussid kiilidega susside omaniku õele. Ei saa ju õest erineda. Aga nüüd on nii et kes hiljem sussid saab, saab kobedamad.
Tegemisest ei pajata sest tehnoloogia kogu aeg üks ja seesama. Taldadeks on mul mööblivabriku jäätmed, kahjuks ei saa eputada sussidega samas toonis taldadega, sest on ainult must ja helebeez nahk.

Sussimemm posted @ 10:37 - Link - kommentaarid (9)
10 Oktoober 2008
Kollased ja sinised sussid.
Kevadel tehtud, suve läbi poolfabrikaatidena seisnud sussid said lõpuks tallad alla ja natuke ilustatud. Hullupööra olen sellest arhailisest tikandist huvitatud ja sellepärast seda ka igas variatsioonis sussidel. Sinistel sussidel olid need sabad küljes, nendega ei osanud mitte midagi muud ette võtta kui sussile kinni õmmelda. Sellest siis niisugused suured kannapusad mida raske jala alla tallata.
Mis veel. Sussipaarid väga õnnetud, ei ole jalga mida soojendada, ehk leidub vaatajate hulgas soovijaid! Kollased 40-41 ja sinised 39-40 number jalale.

Sussimemm posted @ 14:28 - Link - kommentaarid (6)
07 Oktoober 2008
Lihtsad ja soojad.
Arhailine tikand võlub mind juba pikka aega, nüüd tulevad sellest variatsioonid. Ühe õhtuga tikand peal ja tallad all. Pehmed soojad ja mõnusad. Enne pesumasinasse pistmist mässisin heiet peale, sinine andis valgele heidele muidugi natuke tooni, kuid olen rahul.

Sussimemm posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (6)
05 Oktoober 2008
Uued kokkutuleku sussid.
Vuntsisin veel ühed untsukasti sussid. Et nad nii uhked tulid, on sellest et nendega hakkan nüüd Harjukate kokkutulemistel käima. Need on tehtud tavaliselt lambavalgest villaloorist ja kogematta tulid liiga paksud, mis teadagi liiga paksult ei taha hästi viltuda. Peale uhtumist ikka kohevil nii kui hästikerkinud saiad. Triibud peal olid liialt tuhmid, mulle meeldivad praegu erksamad toonid. Viltimisnõelaga torkisin kõik triibud üle ja nüüd sussid nii kõvad ja paksud et siukseid pole enne olnd.

Siin kõrvuti tuunitud ja endine, pealt ja alt.

Ja mõlemad pealt ja alt tuunitud ja taldadega.

Minu viltimismasin.
Ei saanud siin kekutamatta jätta et mõtlesin masina välja. Pole siin midagi minu leiutust, kõik juba enne nii olnud. Mina ei saanud ainult kuidagi oma vildirulli veerema. Lõpuks leidis abikaasa mulle ühe jämedama toru(silo kilerulli toru).Sellest pistsin raske kangi läbi, ühe lindijupi otstesse ja massin missugune, veeres küll. Kõndisin siis õunapuude vahel nii hommikul ja õhtul seda järgi lohistades, nii kaua kui kondiauru jätkus. Rulli lahti kerides veendusin et oleks pidanud rohkem tiirutama. Pistsin vilditükid jälle pesumasinasse, kus neist ilus krobeline ja tugev vilt oli valminud. Rullisin neid siis veel pesurulliga ka ja ühe tüki venitasin sirgemaks. See oli üpris raske töö. Ühe ääre lõin naeltega kinni ja teist äärt tuli siis ora abil sikutada ja teise käega kuidagi viisi nael läbi vildi lauatüki külge kinni lüüa. Olen siukest vigurit enne ka teinud.
Kokkuvõte siis selline et vilti saab teha igat moodi. Ükskõik ka käte või jalgadega.
Mul üks tellimus 10 vilditükki 50*70 suuruses teha, sellepärast katsetan, ja ei teagi kas saan hakkama.

Veel pilte kui rulli lahti kerisin oli selline siin siis peale pesumasinast tulemist ning kinnilöödud tükike Kolm sellist vilditükki oli korraga masinas, see punaste kriipsudega läks sauna leiliruumi pingile. Väga mõnus on sellel istuda kunagi ei ole liiga palav. Kasutame ammu selliseid vildikesi saunas, müts muidugi peas ka.
Sussimemm posted @ 11:08 - Link - kommentaarid (9)
04 Oktoober 2008
Oksjonile!
Täna läksid oksjonile suured ja sinised meesterahva sussid. Pealt väikese lõhikuga et jalg kergemini siśse mahuks. Väheke kaunistusi ka ikka Sussimemme moodi vildiribadest mis sussi külge villase lõngaga õmmeldud.

Oksjoni leiad siit
Sussimemm posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (4)
02 Oktoober 2008
Kolmas rahvuslik töö tähtaegselt!
Et sellega nii kiiresti hakkama sain , vist sellest et nii tillu töö. Selline rahvuslik kahe lõngaga kindakiri oli plaanis. Aga miks siis kindaid kududa kui just oli plaanis mehele uus prillikott teha.
Siit idee et teen kindakirjalise. Muster klappis ideaalselt. Kootud nagu ilma looduseta kinnas. Ülal kahanduses ka teine pool kudumatta. Prillid sisse ja valmis. Et sangad lõngaaasade kinni ei jääks püüdsin vältida pikki aasasid. Kinnituseks tegin lõngast nööbi ja kinnis kootud lõpus kahte silma eraldi pikemaks ja siis üle heegeldatud.
Siin siis pliidi soojamüüril kuivamas pahempidi, kus isegi mustrit aimata ja teistel piltidel ühelt poolt ja teiselt poolt, ning koos prillidega nööp kinni ka.(läks kinni küll ja prillid sees!)Selle sügishooaja esimesed sussid.
Need siis esimesed sussid mis tallutatud, siit ja sealt ettevalmistusi ja proovitöid olen juba jupp aega teinud aga midagi pole valmis ja sellepärast blogisse panematta. Õhtud televiisori ees lähevad selle nahka et haaran aga järgmise sussipaari ja katsetan sinna midagi peale sättida. Asi piirdub alati ühe sussiga, siis juba uus mõte ja uus sussipaar. Ainult üks pluss selle asja juures see, et untsukast pisut vähenenud ja sealt olen isegi mõned poolikud tööd s.t.teise sussi ka ära kaunistanud. Tallad oodaku järjekorda.
Aga susse tuleb sest isu pole kuhugi kadunud ja mõtteid jagub kui jõuaks ainult teoks teha.
Ah jaa vildimasina mõtlesin ka välja ei tea kas ainult vildib. Sellest hiljem, näe ei saand ütlematta jätta.

Sussimemm posted @ 13:08 - Link - kommentaarid (13)
546804 visitors