Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 Oktoober 2007
Väga tagasihoidlik palve!!

Kõik sõbrad kes olete oma blogisse minu blogi nupu pannud, palun vahetage see uue nupu vastu välja. Mina ikka kõike ise, ise aga kuna Mercar armas tüdruk tegi mulle nii ilusa banneri siis soovisin ma ka sellesarnast nuppu.
Aadress siin:Oh mind lolli tuli hoopis nupp kui kopisin selle aadressi foorumist blogi nupud ja bannerid 9- ndalt lehelt.
Sussimemm posted @ 09:14 - Link - kommentaarid (2)
Lepatriinusussid ruulivad.

Tegelikult olime meie esimesed lepatriinud keda Sussimemm sussile tudule pani, kuna ta aga viimastele tallad varem alla õmbles said viimased ja paksukesed meist ette.Siin ühed tillud Märtsijänese tütrele ka.

Sussimemm posted @ 09:05 - Link - kommentaarid (5)
28 Oktoober 2007
Oi! Lepatriinud! Sügisel??

Siin nad on sügiselepatriinud. Kuhu lähevad talveks lepatriinud?? Sussile, sest seal on soe talveund tududa.
Ega Sussimemm neid omast peast tegema hakanudki ikka sussisoovijate palvel. Mõnus töö. Harjukate kokkutulekul sai Kosmosemutti piinatud, et oma saladused lagedale laob kuidas nõeltehnika käib. Miks mul sussi peale lilled ja liblikad kinni ei jää?? Ikka sellepärast et mis kinni ei jää saab kinni löödud.
Neil sussidel kus kaks lepat tuduvad on nad sellepärast veidi pontsakamad et neile panin natuke porolooni sisse. Kuidagi mõnusad tulid ja käega katsudes vetruvad. Proloonist on lõigatud lepakujuline tükike ja eelnevalt aluse peal vill porolooni peale torgitud(ääred jätsin lahti)Siis asetasin sussile ja torkisin siis kinni nii et äärte peal olev villaloor porolooni alla.
Suuremad lepad on Harjukokkutulekul Kosmosemuti valvsa pilgu all vilditud.

Sussimemm posted @ 15:09 - Link - kommentaarid (15)
Meestele edevad aga naistele suured.

Juhtus nõnna, et ikka vaja oma uusi liistuvorme kasutada ja nüüd sussid liiga laiad naesterahva jalale. Võib-olla mõnele korvpallitüdrukule ehk sobivad. Ütlemata kaunis oleks see ka meesterahva jalas, kes lilli ja liblikaid armastab.Sussi lõike ninaosale panin mitut värvi villavatti ja siis torkisin ümber sablooni. Erinevad villavati ribad kinnitasin kergelt nõelaga et paigast ei nihkuks. Viltumisega jäävad aga värvid väga tuhmiks, sellepärast torkisin kergelt villalooriga üle. Nii on värvid tugevamad ja mulle meeldib nii rohkem. Rõõmurõngad punastel on lõngaga kinnitatud.

Sussimemm posted @ 10:12 - Link - kommentaarid (8)
27 Oktoober 2007
Samblarohelus halli ja mustaga.

Sussid samblarohelised seest hallid koerakarvalised, nagu kutsu sussist keele välja ajanud ja et see ei tolgendaks siia-sinna sai tema kõvasti krussipaelaga kinnitatud sussininale kinni. Helerohelised täpikesed ka. Tahtsin neid mingi värviga erksamaks muuta aga mitte midagi ei läinud, ei tea miks?? Ju nad tahtsid olla just sellised.Meestele. Mustad vildirõngad on ümber harjavarre vilditud ja villavatiga sussile nõelaga torgitud ilma nõela pistmata. Tallad pisut heledamad ja ikka Jõgeva nahavabriku vägevast nahast.

Sussimemm posted @ 13:24 - Link - kommentaarid (4)
21 Oktoober 2007
Kooskäimise sussid ja koerakarvasussid.Lõpuks sain endale ka kooskäimisteks uued sussid, kuna olid natuke nässu läinud ei tahtnud neid kellegile pähe määrida, ilus kollane lill peale ja ilus!Need siis lamba ja koeravilla segust sussid. Nii mõnusalt originaalvärvi et kahju kaunistustega seda pinda rikkuda. Väikese paelakese samast materjalist kinnitasin säärele torkides naaskliga augud ja pael läbi heegelnõela abil. Need võtan kaasa Harjukate kokkutulekule.
Sussimemm posted @ 06:38 - Link - kommentaarid (3)
14 Oktoober 2007
Oravasabad ninal.

Nõnna ütleks nende susside kaunistuse kohta. Panin need täna oksjonile, kuna karta on et talv tulemas ja kallid käsitöötegijad kui koote või heegeldate või mida iganes diivanil istudes nokitsete, ärge laske varvastel külmetada. Pistke sussidesse jõuan Jõuluks ehk veel mõne paari teha.Sussidele on lisatud koeravilla ja lambavilla segust halli villaloori sellest neil selline hallikas toon.
Ja veel. Täna sain veel ühe paari kingsepaliiste susside vormimiseks. Järgmised sussipaarid ehk sellest vormikamad.
Sussimemm posted @ 19:57 - Link - kommentaarid (2)
10 Oktoober 2007
Triibulised sussid.

Villaloorikihtide ladumisel tegin pealmise kihi triibulise, mis jäid sussi pealmiseks pooleks. Alumised mis jäävad tallaks on tavalised punased. Kihtide vahel on ka koera ja lambavilla segust halli. Tallad nahksed ja alla õmmeldud jälle sämppistega.


Sussimemm posted @ 08:32 - Link - kommentaarid (8)
06 Oktoober 2007
Sussiliistud.

Lõpuks sain endale susside vormimiseks sellised asjandused , nende tegelik nimetus on vist kingsepa liistud. Eks olin ikka siin ja seal kurtnud et oleks vaja ja tuttavate tuttav soomlanna saatis mulle. Esialgu on 46 jalale, aga nende peal saab edukalt igasugu nr-s lahtise kannaga susse vormida. Sahinad käivad et esmaspäeval saan veel ühed natuke väiksemad ka.
Suurest rõõmust tegin soomlannale sussid. Millegipärast on praegu tahtmine nõeltehnikas lillekesi teha. Tulid päris mõnusad, roose ei taha enam teha, roosiõiele peab palju õielehti toksima seda aga Sussimemm ei viitsi. Kus ta saabki viitsida kui juba teise sussi tegemine on tüütu, sest see peab olema teisega sarnane. Sussidele on pandud villaloori kihtide vahele koera- ja lambavilla segust villaloori, mida ma Pilvelammastelt teenustööna sain. Sellepärast ongi tumepunasel kergelt hallikaid karvakesi ja kanna taga olevatel sabadel mis jällegi kinni õmmeldud kerge hall triibuke näha.
Loodan et meeldivad, vähemalt soojas on jalad nendes kindlasti.

Sussimemm posted @ 19:10 - Link - kommentaarid (6)
01 Oktoober 2007
Susa sai Sussimemmelt sussid.

Mida muud oskab Sussimemm sügiseks soovida kui ikka sooja jalga. Susside omanikuks sai Susa. Vastavalt sügismeeleolule said ka sussid endale sügisevärvid. Umbes aimasin suuruse ja oh kui hea vist läks täppi.Sigavinge kartuli saak.

Kevadel sai poole vähem kartuleid maha pandud et kuhu need sügisel ikka panna, ei ole turul käijad ja ostjad ka ei tea kuhu kadunud(vist ei sööda enam kartuli, kõik makaroni peale läinud)
Kartulid enneolematult suured, peab neile sellepärast hinnaalandust tegema, sest kuidas sa paned ühe kartuli potti, naljaks. Kas tahab keegi aidata neid süüa, mõnus oleks sellest privas vestelda. Kartuli nimi on Anti.Varjusokid ja linavildist saunamüts.

Muhvi kootud Varjusokid jäid mind juba kevadel kummitama. Valmis kudusin ja jalga pistsin. Väga hääd.
Pilvelammastelt ostsin suvel linakiu ja villasegu vatti. Sellest sain vahva saunamütsi. Nüüd ka meie saunas müts, ilus vahtralehega.
Sussimemm posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (11)
546802 visitors