Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 November 2009
Kaksikutele ninasussid ja kollased.
Pirre perekonna tellimus hakkab valmis saama.Vaja veel suuri meeste susse mõõta kas parajaid on ja siis teele. Muidugi, eks ikka kae nüüd ka kas sobivad sellised nokaga sussid. Püüdsin poisilikud teha,kas õnnestus??
Siin siis poiste sussid siniselaigulised, paarid erinevad veidike, segamini arvatavasti ei lähe.


Kollased, kollased ja väikesed ei ole nii kollased, seeeest ilusad roosad lilled peale vilditud.

Sussimemm posted @ 17:44 - Link - kommentaarid (8)
29 November 2009
Vilditud kotid!
Lõpuks sain oma kotikesed valmis ja pildid tehtud. See suur üleõlakott telliti kevadel ühe väikese prillitoosi juurde. Kui mul juba ilusad valged lilled kotil valmis lugesin kogematta tellimust, ning selgus et oli hoopis punaseid lilli vaja. Ei tea kas läheb nüüd kaubaks. Lilled tegelikult samas stiilis sama käekirjaga.
Laada jaoks tegin väikseid käsitöö kotikesi. Esialgu viltisin suure vilditüki, kuhu umbes paigutasin lilli, et hiljem sellest kotid välja lõigata. Lillede asukohad kotil eriti hästi ei sobi, peab ennast selle tööga rohkem harjutama.Aga kust Sussimemm sellist aega võtab?? Sussid võtavad kõik aja omatarvis ära.
Väike vaheldus vähemalt blogis. Kardan et varsti ei tee keegi enam mu blogi lahti, sest aina üks ja sama.
Väikesed kotid on osa lukuga suletavad, osa krõpsudega. Näpu otsa saab neid ka riputada, väike keerupaelajupp selleks otstarbeks koti külge kinnitatud.Sussimemm posted @ 07:43 - Link - kommentaarid (7)
28 November 2009
Jälle punased sussid.
Need punased on seekord viimased, siis tuleb vahelduseks miskit muud värvi ka.

Sussimemm posted @ 07:28 - Link - kommentaarid (3)
26 November 2009
Kavandi järgi tehtud sussid ja veel punaseid.
Kevadel tellisid lapselapse klassikaaslased omale ka susse. Tegid kavandi ka milliseid tahavad.
Nüüd siis tegime selle pildikese järgi koos lapselapsega sellised tõukudega sussid. Mina keerasin ümber kõrre tõugukesi ja Merily toksis sussi külge, esialgu väga hoolega kavand ees. Lõppeks väsis nende lugemisest ja ega neid vist täpselt nii palju ei tulnud kui pildi peal aga midagi ikka tuli küll. Ise olime ülimalt rahul, pistsime ruttu pesumasinasse, kuid oh õnnetust, teine suss oli kuidagi kõveraks moondunud ja tõugud peal lahti. Egas midagi venitasin sirgu ja uuesti masinasse. Seekord õnnestus, saime kaks peaaegu ühtemoodi sussi.
Nüüd tegime veel selliseid susse. Järgmistele tikkisin arhailisi riste,sõõre jne edasi vahele. Väga armsad sussid tulid. Jälle midagi teismoodu.
Kui sussid said kaunistatud jäi Merily käsitöö isu veel ning keeras siis ise ka tõugukesi ja nendest sellise vahva lilledega pildi.

Tellitud susside kavand ja sellest inspireeritud pildike.


Ja siniste lilledega sussid. Neil on kand veidi kõrgemaks tehtud. Kanna all on veel kaks kihti vilti, peaks olema sellisel juhul kand veidi kõrgem. Lähevad tuttavale testimiseks. Talla õmblesin kohe alla liistu peal. Ja siis võtsin alles liistu seest välja.Väga hästi jäid vormi.
Sussimemm posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (4)
21 November 2009
Kollased karumõmmisussid,teised kõik lilledega.
Üle hulga aja ikka sussipaare. Teen neid sügismasenduse peletamiseks. Ehk õnnestub mõned paarid kohalikul Riisipere laadal maha müüa. Laat on 5.ndal detsembril. Tulge kaema.
Karumõmmisussid on tellitud paar. Aga et masinasse mahtus korraga rohkem kui üks paar kollaseid siis sai sellist värvi rohkem. Pildid vastavalt meie ilmadele tumedad aga seeeest kollane värv õige tooniga.
Susse tuleb veel, jõuaks ainult üles riputada!!


Sussimemm posted @ 14:59 - Link - kommentaarid (7)
521471 visitors