Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
28 November 2008
Süüteroosid ja susse ka.
Meil ka süüteroosid valmis. Osa juba kaminaomanikele kingitud, viimased alles. Need on tegelikult jälle Musamemme tehtud(tütar emme abi). Tellisin minagi Tondinaha blogist saadud aadressil punakat värvi ja saime roosidele ilusa punaka tooni. Kollast värvi ostsin ka aga nüüd oleks vaja kollaseid munakarpe, loodan et siis jääb ilusam toon. Imetore tegevus, aru ei saa kes küll selle peale tuli et selliseid roose teha. Siiani viskasin kõik munakarbi niisama tulle, aga enam ei ühtegi. Ning suurel Tõuloomakasvatajate juubelibanketil olin ma nii nahaal et peale pidu korjasin laudadelt küünlajupid kõik kokku ja taskusse. Küsisin luba ka muidugi ja väga lahkelt lubati, sest see ju prügikasti kaup.
Sussid ei ole ka ununenud, neid veel ikka teha. Nüüd siis sinised valgete mummudega, millel natuke isegi pärleid peal ja siis suured sussid umbes 48 nummer.


Sussimemm posted @ 09:31 - Link - kommentaarid (2)
27 November 2008
Moonid ei hoopis astrid!
Sukanõel soovis et tikiks sussile astrid, proovisin siis neid teha. Et endas kindel olla kas minu tikitud õied meenutavad astriõit, küsisin enda kõrval tugitoolis tukkuvalt papsilt mis lill see on?
Vastus "moon"
Mis lilled need siis on?

Ja veel hallid sussid lillade medalitega. Medaljonid on äralõigatud sussiääred juppideks lõigatult pesumasinasse pistetud. Igavesed mõnusad latakad, idee sain sellest et sõbrannna küsis minult vildijäätmeid ja tegi nii. Proovisin tema eeskujul.


Musamemme toimetused.
Kuna Musamemm laisk blogipidaja, panen tema tikitud sussid ka siia ritta. Emmel sellest ülimalt hea meel et tütar ka tikkimist harrastab. Saab nii oma sõbrannadele sussid jalga. Loodan et hakkab varsti ka sussitoorikuid ise tegema, saunamütsid juba tulevad, ainult ei näita neid miskipärast!

Taldadele katsetasime mahulist kummi alla panna kohe vildile aga see on ainult pildistamise ajaks vist küljes, sest see liim ei jäänud vildi külge kinni. Peab uuesti katsetama.
Sussimemm posted @ 10:15 - Link - kommentaarid (16)
23 November 2008
Mehelikud ja naiselikud sussid enne teele minekut.
Alles kurtsin pori ja halluse pärast, täna aga akna taga lumetorm. Maa on täis valget vatti, kuidagi ei tahaks et see jälle mõne päeva pärast kõik ära sulab.
Oranzid valgete lilledega täitsa lemmikud. Meeste sussid tagasihoidlikumad.


Sussimemm posted @ 10:50 - Link - kommentaarid (13)
15 November 2008
Rõõmsad sussid.
Ainuke ravim sellise Halluse ja Pori vastu on nokitsemine selliste rõõmsate värvidega. Imetled oma kätetööd ja saad sellest positiivsemad emotsioonid. Väljas muudkui sajab ja sajab, on pime ning pori, aga kui on käed tööd täis ei märkagi seda.
Susa eelmise aasta sussid said sugulased, üsnagi sarnased.

Väiksemat sorti punastel on ümberringi mingi omaloominguline tikand. Lihtsalt tikkisin nii palju kui ruumi oli.
Sussimemm posted @ 09:40 - Link - kommentaarid (7)
12 November 2008
Must ja Hall november.
Novembrikuu spektri värv must või hall. Pildi peal saab pettust teha. Ühed samad sussid ühel pildil hallid teisel mustad.
Sussipaaril kena rukkilill, see meenutab mulle vabariigi 90-ndat sünniaastat!
Peaagu et rahvuslik töö, aga siiski pistsin need siia spektrivärvide alla.

Sussirida viibib,sest seda vaja natuke ümber sättida.

Tellitud sussipaare.
Rohelised lilblikatega. Rukkilillel ja liblikal kasutasin natuke pärleid, siis sära rohkem.


Appi tulekahju.
Poistele natuke nalja ja veidi rahulikumad vanematele meestele.

Sussimemm posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (13)
05 November 2008
Soe soov sügiseks!
Eile õhtul saabus mulle lauale postipakiteade. Väga õigel ajal, sest olin just valmis jõudnud suure hulga susse(kuus paari)ning need oli plaanis täna hommilul posti viia. Niisiis postimajas postipakkide vahetus. Mul suur kastitäis susse ja ega postitädi mind vähema pakiga üllatanud.
Pirakas pakk ja pehme, kohe mõte et sees vist padi.
Ja oligi lisaks veel ilus sinine küünal ja samas toonis randme soojendajad. Padi väga ilusate mahedate toonidega. Õnnitluskaart ka.
Aitäh Juulike mul just sellist patja vaja, ega mul neid endal aega teha pole kuigi tahaks.

Nüüd siis sussid mis tellija poole rändavad.
Kahed tillud lastele väiksed mõmmidega ja suuremad kiilidega.Nõelvilditud tehnikas tehtud.

Kaks paari naisterahvale, püüdsin midagi arhailist tikkida villaste lõngadega.


Nüüd siis meeterahvale ka kaks paari, millest üks paar osutus praagiks ja tegin uued, niisiis neid kolm paari, peaaegu kui kolmikud kiiruga ei viitsinud midagi muud mõelda, need ringid ja rattad olid väga hõlpsad teha. Väike sabloonikene sussile mille järgi tikkisin esimese ringi ära ja ülejäänud juba iseenesest ilus ümmargune ornament.


Mõmmidest veel üks pilt ja nii uhkesti rivistusid sussid toanurka enne kui kasti pistsin ja kaugele rännakule saatsin. Mul veel kobrapruuni villa teeks äkki veel mõmmisusse.
Sussimemm posted @ 21:14 - Link - kommentaarid (16)
03 November 2008
Veel oktoobri pruuni.
Selle oktoobri pruuniga nüüd nii et pruune susse tuli veel kaks paari. Ühed sellised kopraonusussid tellis Lunx Susale ja teine paar mida tahtsin kangesti seinale riputada aga nii suured olid et ei suutnud neid sinna kuidagi paigutada.
Mis viga mul neid susse kopranäoga teha oli kui tegumood ja ka koprapilt Lunxi poolt olemas oli. Ainult teostus, aga selline asi mulle meeldib ja veel eriti siis hea kui täppi läheb ja saaja rõõmu tunneb. Soojendagu siis koprakesed meie kalli Susa jalgu, kelle blogi alati mõnuga loen, sest huvitavalt kirjutab.

Lasin sussikobrastel enne ärasõitu puukuuris hambaid teritada ja siis panin kivi peale päikese kätte sooja.
Need suured tossad sai naabrimees omale, sest temal jalad väga haiged, ning selliseid hea jalga pista, tegin kiiruga veel kaunistusigi. Sees nendel sussidel koerakarvasegune villaloor.
Sussimemm posted @ 08:24 - Link - kommentaarid (8)
521469 visitors