Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
28 November 2007
Kollased sussid kus liblikad lendavad.

Teisel katsel õnnestus kollaste susside tellimus, loodan et edukalt. Eelmised jäid liiga kitsaks,ilmselt lõike süü.Tõmbasin lõikele ühed viimistlemata sussitoorikud peale siis kilesse ja teibiga kinni. Sussid tulid tunduvalt laiemad,igal juhul kuju järgi otsustades head.
Liblikad esialgu kollasest vildist lõigatud, ning nõeltehnikas igatsugu värviliste villatutsudega hästi kirjuks vilditud.

Sussimemm posted @ 21:18 - Link - kommentaarid (14)
26 November 2007
Vanaisadele sinised sussid ja lapselapsele ka.

Selleks korraks sinine vill otsas, uus ports muidugi postimajas juba ootamas(ikka Pilvelammastelt). Vanaisade sussid kaunistet täna hoopis kasutates vana tavalist võtet sukanõela ja villase lõngaga. Nende susside puhul on kasutusel nii lõngajäägid kui ka vilditükikesed mida mul ohtralt üle jääb. Kui sussid valmis koon need telgedel vaibaks.Viimasest lausest võib tõesti lugeda välja nii et valmis sussid kootakse vaibaks(Mari Marike terane naesterahvas sai asjast nii aru)
Aga ma mõtlesin ikka neid tükikesi kududa mis ma küljest sussidel ära lõigun et parajad oleksid.

Tillud jälle tenniste moodi. Talla äärde nahariba nööpaugupisetes õmmeldud. Paelad lõngast keerutatud.See sinine vatt tegelikult on tumedam aga sellises valguses nagu meil novembris oleks ta pildid nagu heledam isegi ilusam.
Sussimemm posted @ 12:10 - Link - kommentaarid (7)
21 November 2007
Sinised suured ja tillud.

Annul oli soov et kala oleks sussidel. Proovisin kohe sussile viltida aga ei meeldinud. Tegin siis poroloonil n.ö. tooriku nõelaga valmis ja viltisin siis märjalt vee ja seebiga. Valmis kala triikisin veel siledamaks ja panin siis sussile. Kinnitamiseks kasutasin sama värvi villaloori.
Tegelikult sussid tumesinised pildil tunduvad heledad. Aga kuidas sa pimedas seda õiget tooni ikka tabad.


Tillupapudel on tallale lisaks samast nahast äär õmmeldud. Ehk sobivad väikesele mehepojale.
Sussimemm posted @ 21:02 - Link - kommentaarid (5)
20 November 2007
Lepatriinud ja tulbid sussidel.

Seekord magavad lepatriinud lehe peal. Leht ja lepatriinu kuivnõeltehnikas.


Nende sussidel on tulbid eelnevalt märjalt vilditud ja krussipael ka. Roosa tulp on kinnitatud sussile vildinõela abil kollase villalooriga ja krussipael on ka samavärvi villalooriga sussile kinni toksitud. Nii oli minu arust hõlpsam aega kulus vähem sest detailid olid eelnevalt valmis.
Tald väga efektne roosast nahast, annab sussile ilmet juurde.
Sussimemm posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (14)
19 November 2007
Tennispapude katsetused.

Meie Meesu(pojapoeg Jyrgen) testib vanaema tehtud tennispapusi. No tooli peale saab ronida küll, nüüd siis edasi kuhu? Oi kui head soojad jalad mul, jaa sellepärast ronimine lähebki nii hästi!Pääsusaba rätt.

Sussimemm nii nii õnnelik, tal nüüd mõnus ja soe rätt, mida õlgadele võtta. Muhvi kootud.
Meie omavaheline vahetus. Muhv sai sussid endale ja lastele.Tumepunased mustaga.

Nendel sussidel on ka talla äärde nahariba õmmeldud nagu tennispapudel, lihtsalt proovisin kuidas jääb. Aega võttis aga jäin tööga rahule. Iluks väike nõeltehnikas kaunistus

Sussimemm posted @ 09:07 - Link - kommentaarid (6)
17 November 2007
Veel lepatriinudega sussid.

Mida muud Lepatrinnule sussi peale. Nuumasin lepatriinut sussil veidike porolooniga nõnna sai teine pontsakam. Pildil ei saa hästi sellest aru, kehv pilt.Veidike igavamaid ka sekka.

Nende susside eest saan homme pääsusaba räti Muhvilt. Kaup oli meil nii et sussid olgu ilma kaunistusteta, kuna Muhv oskab seda tööd ise ka. Miks ta ei peakski oskama kui juba nii ilusaid rätte koob. Kadedaks võtab kohe.Sinised sussid.

Huvitav kellele need on?? Need saavad homme Harjukate kokkutulekul ilustused peale kui aega leian.

Sussimemm posted @ 21:59 - Link - kommentaarid (3)
12 November 2007
Sinised tennispapud ja sokivahetus.

Aitähh sokikudujale. Kes Sa oled igal juhul sokid nii armsad ja vajalikud, ilmuta ennast ma tahan Sind Tänada!!!Siin siis Märtsijanese blogist leitud idee. Tulid täitsa mehehakatistele sobivad. Esimesed jäid liiga väikeseks sellele jõmmile kellele olid mõeldud ja nüüd on need Jyrgeni papud. Pojapoeg oli käinud mul külas kui mind kodus polnud ja hoobilt haaranud nurgast need tennised ja jalga.
Õmblesin tallale nahariba juurde paelad ka väikestel naharibast lõigatud. Pealt keele ja paelte osas pean lõiget muutma nii ei saa et teed korraga papudele keele ka. Ei jää hästi. Eks ootame järgmisi. Mehepojad vaadake päris mõnusad eks!!!

Sussimemm posted @ 14:12 - Link - kommentaarid (19)
10 November 2007
Tillud lepadega ja tagasihoidlikumad emmele.

Panen kiiresti pildid üles et oleks ikka kõik tööd näha ja tulevikus ahhetada mida ma kõike olen teinud. Praegu ikka veel ilustused kuivnõeltehnikas.
Nüüd hakkan Mardilaadale sättima aga uudistama mitte müüma.Sussimemm posted @ 07:11 - Link - kommentaarid (8)
06 November 2007
Tillupapud ja sarvedega sussid.

Tilludel papudel ka lepad peal tudumas, jalad ka kõhu alla pistnud ja sarvi pole ka. Ei tea kas neil lepadel üldse nii pikki sarvi on kui Sussimemm neile teinud.Tellimise peale tehtud veel ühed sarvikud. Mulle on hakanud meeldima nõelaga viltimine. Tööd tehes mõtlesin et kui seda villa nii ainult nõelaga sussile kaunistuseks toksid jääb ära mitu operatsiooni. Villast lõnga valmistamine ja lõnga nõela silmast läbi pistmine. Ühesõnaga töö tehtud ilma nõela pistmata, tegelikult talda ma veel nii ei oska alla panna. Aga küll ma õpin. Siis kui Mari-Marikesel vedelseebist nuustikud valmis on ka minul tallad ilma nõela pistmata all.


Sussimemm posted @ 09:07 - Link - kommentaarid (20)
03 November 2007
Oranzid sigri-migriga sussid.

Oranzile sussile panin valget,rohelist kollast ja punast vatti peale nii et moodustusid lillesarnased tupsud. Aga peale masinaga uhtumist oli sest väga tuhm moodustis tekkinud.
Jälle nõeltehnikas üle, sest mulle ei meeldi selline ebamäärane ja tuhm värvide mäng. Erksad toonid mõjuvad palju kosutavamalt eriti tänasesse esimesse talveilma. Meil sajab lumi või õigemini lörts.

Sussimemm posted @ 12:51 - Link - kommentaarid (10)
01 November 2007
Erepunased valgega ja halli jänesega.

Sedapuhku siis sellised punased valgete lilledega. Kuidas lilled tehtud. Lillesüda on paeltikandis krussipaelaga ja lille kroonlehed kinnitatud kuivnõeltehnikas. Vist avastasin kuidas sellise paela saab viltimisnõela abil sussile kinnitada, siiani õmbleisn. Võtad õhukese kihi villavatti sama värvi muidugi ja toksid hoolega seda üle paela ja pael jääb väga hästi püsima.Siin pole vaja arvata kellele need sussid on, lugege kahe sussi pealt kokku.
Tähed on tehtud nõeltehnikas ja jänes ka.

Sussimemm posted @ 21:15 - Link - kommentaarid (10)
546725 visitors