Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
29 November 2006


Mummutamise isu tuli.Kovitassisussid.Need tegin vildinõelaga ja see on veel vanutamatta, sellest tuleb lahtise kannaga suss, sellepärast taga mummusi ei ole.Keskel lilla suss läks täna kingituseks. Kaunistamise ideed ei tuld kiiruga peale sellepärast tegin lõngaga väikesed ringid ja noh kui ilus aga midagi ikka on.
Sussimemm posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (6)


Siin kasutasin heiet nii et kerisin heide ümber vatist saiapätsi ja siis viskasin ahju(pesumasinasse) Ja jälle väikesuss see on sihukese lahtise varbaga sussi lõige.
Sussimemm posted @ 18:48 - Link - kommentaarid


Jälle uhke tikitud suss nr.39-40 laiale jalale (sobib memmele jõuluks)
Minu \\\"TUBLITIKKIJA\\\" kätetöö.
Sussimemm posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (5)
27 November 2006
Punased ja sinised on ka valmis.Terve hunnik on veel töököögis laual ja tahavad vanutamist ja vormimist.
Sussimemm posted @ 20:28 - Link - kommentaarid (2)


Sussimemm on täna tõeliselt hädas piltide panemisega täielikult susserdab hullemini kui sussidega.See on minu tänane tillususs . Nägin eile Mari Marikese blogis tillukest sokki ja proovisin ka.Kas on mul väiksem????????
Sussimemm posted @ 20:21 - Link - kommentaarid (6)Kohvikannusoojendaja eelmise aasta jõulu kink.Tore tikand vildil!
Sussimemm posted @ 20:13 - Link - kommentaarid (2)
25 November 2006
Täna lõpuks pildid.Tubli tükk neid tehtud!
Mulle meeldivad varbaga sussid.
Jõuluks natuke nalja:Oma jalas tegin, aga käia ei ole proovinud.
Panen müüki kui keegi on huvitet!
Sussimemm posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (1)
Sussimemm posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (3)
Sussimemm posted @ 19:40 - Link - kommentaarid
Sussimemm posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (4)
Sussimemm posted @ 19:38 - Link - kommentaarid (2)
Sussimemm posted @ 19:37 - Link - kommentaarid (4)
24 November 2006
Kõik päevad ei ole viltimiseks sobivad arvan ma. Nagu täna. Ei tulnud midagi põnevat ja ei jäänud endaga rahule.Tahtsin teha pika ninaga sussid. Nägin pildi peal sellist. Suss tuli küll, aga nii pikk et põlvini kui jalga tõmbasin ja siis muudkui lõikasin ja lõikasin. Eile tegin päkapikuaknalauasussi (tore sõna). Selle tegin ka pika ninaga ja see tuli uhke,kust neid komme küll see vaene päkapikk võtab et suss täis saaks.
Sussimemm posted @ 20:15 - Link - kommentaarid
23 November 2006
Sain täna suure varbaga sussi tehtud. Tore,vahva tuli. Leidsin lõike ja proovisin. Vormi kah ei olnud peale enda jala. Kui fotokas tuleb koju teen pilti.Homme teen veel midagi lõike joonistasin juba ära.
Sussimemm posted @ 21:05 - Link - kommentaarid (2)
21 November 2006
Siin siis minu jutu lõpp.Kindlasti küsige, keda see värk huvitab.Minule see töö hirmsasti meeldib sest tööd tehes tulevad aina uued mõtted. Mul varuks veel mõned uued mudelid. Hakkan neid kohe proovima. Kui midagi valmis näitan Teile ka.
Sussimemm posted @ 20:03 - Link - kommentaarid (2)
Sussimemm posted @ 19:54 - Link - kommentaarid
Kui vaatad et ilus küll sinu meistriteos, siis kas võtad kummiku seest välja ja loputad hästi hoolega sooja veega ära. Mina igakord ei võta vormi seest välja aga siis peab hästi tugeva surveveega pesema ja korralikult et seep tuleks kõik välja. Kuivama muidugi vormi peale tagasi. ja nõnna nagu pildil ta kuivabki. Esialgu nõrgub suurem vesi välja ja siis võid juba vormi pealt ära võtta ja soojas kohas ära kuivatada.
Sussimemm posted @ 19:52 - Link - kommentaarid
Sussimemm posted @ 19:45 - Link - kommentaarid
Proovin siis sussijuttu ajada. Nagu näha teen ka saiapätsi kujulisi. Nendest tulevad madalad sussid või siis lahtise kannaga.
Unustasin! Enne pesumasinasse panemist kastan nad seebilahusega märjaks. Panen laua peale ja patsutan svammiga. Pesumasinasse pesupulbrit ei pane.
Võtan masinast välja, kotist välja ja lõikan ülevalt ääre lahti ja tõmban lõike välja, selleks peabki lõige olema elaststest materjalist muidu ei tule. Siis hakkan käsitsi nühkima. Nagu pesu käsitsi pestakse. Peab parajalt vahutama kui liiga vahuseks läheb tuleb seepi välja pesta liiga vahtus ese ei lähe kokku. 10 minutiga peaks olema valmis. Siis hakkan vormima. Tõmban kas vana kummiku, mis kitsa lõikega või kalossi mida iganes leidub. Ühed panin lausa musamemme uute kingade peale ja ta ei saanud minna pasunat puhuma enne kui sussid olid kuivanud. Kilekottide sisse panen need esemed muidigi, millel vormin. Kui midagi ei leidu siis pane kilekott enda jalga ja tõmba suss peale (ilma kotita võib ka). Vilti hõõru nüüd hoolega ikka seebise käega ja vormi ta lõike kujuliseks.
Sussimemm posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (2)

Sussimemm posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (5)
Vahelduseks müügipakkumine! Sussitoorikud näevad välja sellised. Kellel aega napib,neid saab vastavalt oma maitsele kaunistada ja tallutada. Kui on soovi müün või vahetan!
Sussimemm posted @ 15:10 - Link - kommentaarid (4)
Sussimemm posted @ 08:13 - Link - kommentaarid (1)
17 November 2006
Sussimemm posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (6)
16 November 2006
Laotan villavati neljakordse kihi panen lõike sinna peale ja rebin ääred ühtlaselt ära, selle mis ära rebin panin ka kihtide vahele, nii ei lähe midagi kaotsi ja tulevad paksud sussid. Esialgu võiks õhematega katsetada. Siis võtan nõela ja torgin nurgad kokku nagu pildil näha.Panen teise tüki peale ja keeran selle ääred jälle üles ja torgin kinni.Nõela peab hoidma natuke viltu et päris lõike külge kinni ei jää muidu ei saa seda teist korda enam kasutada. Terve vilt torgi üksikutest kohtadest läbi. Tee muidugi teine vilt ka. Lõige on mul umbes cm paksusest elastsest materjalist. Kile sisse teibitud. Siis panen need nailonkardinast tehtud kotti ja pistan pesumasinasse 40 kraadises 1 või poolteist tundi.
Sussimemm posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (2)
Sussimemm posted @ 18:53 - Link - kommentaarid
Tahaksin natuke jagada oma \\\"susserdamise\\\" kogemusi. Jutustan viie pildi põhjal kuidas valmivad ühed lihtsad, kuid ülisoojad sussid.
Sussimemm posted @ 18:48 - Link - kommentaarid (4)
546802 visitors