Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
27 Mai 2010
Oranzid sussid.
Proovisin sussidele tikkida. Tikkisin kahekordse peenvillasega ja karikakra lausa tavalise maavillasega. Nii läks tikand kiiremini. Ühe õhtuga sussipealne tikitud.Sussimemm posted @ 14:12 - Link - kommentaarid (5)
26 Mai 2010
Suured tänud Kungla Rahvale kes mulle tunnusrosetti saatis.
Meie blogid on kõik head ja ilusat ja käsitööd täis, kes rohkem kes vähem teha suudab see on igaühe oma asi. Aga tunnustust väärivad kõik. Ei hakka ka mina siit üle 10000 tuhande blogi seast kedagi esile tõstma.
Minu tikand Muhu moodi.
Sain täpselt kümne päevaga oma proovilapi muhu tehnikas tikitud.
Kogemusi kuhjaga ja hirmus tahtmine veel tikkida. Esialgu oli plaan sussi peale tikkida aga võtsin targemate arvamust kuulda ja tikkisin esimest korda sellist tikandit riidele.
Minule meeldib kõige rohkem rukkilille nupp! See on nii loomulik, ülejäänuga peab veel harjutama. No ja need maasikad ja moonid mis peaks olema punased on nüüd mingit tumepunast tooni. Sordiaretus!!
Kunagi loodan sellest riidetükist poekoti õmmelda ja Musamemmele kinkida. Ta ootab juba.


Sussimemm posted @ 17:28 - Link - kommentaarid (2)
09 Mai 2010
Meie läheme näitusele.
Suur tahtmine on ilus tikkimiskunst ära õppida, aga ega see kerge ei ole. Kui olin esimesed lilled(vist moonid) valmis tikkinud, siis vaatan et miks need nii väiksed on. Lähen uuesti selle lehe peale kust lilled leidsin ja juhuslikult sain vene keelest nii palju aru et elusuuruses pilt on ka olemas. Tähendab need lilled peaks olema sussil palju suuremad. Nüüd arvan et oleks lihtsam neid siis tikkida ka olnud. Värvitoonid ei ole ka mingid sujuvad üleminekud aga kui ei ole õigeid ja tehavajadus nii suur on, siis on nad sellised.
Mõtlen et kui Muhu tikand sobib kummikutele maalimiseks siis äkki sobib ka viltsussile tikkida. Ega Muhukad ometi sellest solvuma ei hakka.
Mustri võtsin http://photofile.ru/users/ahjaoh/2832579/?page=1 siit. Ja selle aadressi leidsin nii kui panin otsingusse Muhu mustrid.
Kas on see piraatlus???? või ei ole, mustrid pidid olema ju rahva oma, nii nagu minu noorpõlves kõik oli "meie"
Aga ma proovin veel neid mustreid tikkida nii kaua kui isu otsa saab.
Aga meie käisime juba näitusel.
Igal aastal näitame ka oma Maakarja tõugu veiseid Luige laadal. Kas keegi nägi ka meid, kui ei siis vaadake kui uhkelt me marsime ja kui ilusad me oleme. See on eesti oma tõug ja on praegu ohustatud tõugude nimekirjas Punases raamatus.


Sussimemm posted @ 08:58 - Link - kommentaarid (17)
01 Mai 2010
OKSJONILE!
Panin täna oksjonile ühed ilusad sussid.
SIIN

Poistele ka ja ikka autod.
Ei oska mina väikestele poistele muud välja mõelda kui sussile rattad alla.
Olid järele jäänud toorikud, mis eest liiga palju lahti lõigatud. Õmblesin väikese põõna alla ja kassi pea kaunistuseks peale.
Seekord sellised ja üks väike poisu jälle sussiauto omanik.Sussimemm posted @ 07:44 - Link - kommentaarid (11)
546802 visitors