Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
19 Mai 2008
Merekarva Shetland Triangle!
Kaua, kaua kapis seisnud lõngast kudusin sellise kauni salli. Lõng oli mõeldud kunagi mehe kampsuniks aga kuna oli liiga peenike, jäigi seisma. Et sellest sall sai, on süüdi need vikerkaarelised sallid siin blogides. See lõng on samuti Raasikult toodud umbes 10 aastat tagasi.
Kudumiseks kasutasin umbes 4,5 vardaid ja muster näpatud Mari Marikese blogist.
Imearmas klassiõele kingituseks.
Hästi vahva tupsuline oli sall enne venitust, tegin sellisel kujul ka sallist pildi.
Sussimemm posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (20)
18 Mai 2008
Harjukatelt siidirätiga!
Mina käisin ka salli värvimas. Tunnen iga kandi pealt, et pean veidike sussidest eemal olema.
Tooraine muretsemiseks linnareisu ei olnud mahti teha, jäin kallite kaaslaste peale lootma ehk on kellegil midagi üle.
Nii oligi. Sain lausa salli ja räti jagu siidi. Pintslit pistsin aga usinalt Mari Marikese värvipotsikutesse, kes sellega lahkelt nõus oli.
Esialgu tundus, et pintseldasin liiga agaralt ja rätt liiga tume, aga kui peale kuivamist pulgad välja võtsin, muutus rätt heledamaks, sest pulgakeste sees olev materjal oli tunduvalt heledam.
Nüüd nii õnnelik ja rahul tänase päevaga. Loomad toimetatud, rätt triigitud ja blogisse ka pilt pandud.
Suured tänud Mari Marikesele ja Gritile materjali ja värvi eest.


Pildid torudega,torud eemaldatud ja lõpuks ka triigitult.
Lisan veel kaks sallipilti mis päeval pildistatud ja arvutis teravamaks tehtud!
Värvid oleks nagu loomulikumad.

Sussimemm posted @ 18:56 - Link - kommentaarid (10)
12 Mai 2008
Roosa õunapuuõieline Mai!
Roosad sokid või saapasisevoodrid said enne maikuud valmis. Nüüd konutasid nurgas peaaegu unustatud. Tegin neile mõned õiekesed ka, ikkagi kevad.
Need nüüd sellised õhulised sokitaolised esemed. Keerasin lõikele mõned korrad villaloori ümber ja pesumasinasse. Liiga õhukeseks jäänud kohta panin pärast vildinõelaga materjali juurde.
Selliseid võiks kanda kummikutes ja tuppa tulles jätta sokkide asemel jalga.
Nii et roosa tehtud!!! Sussirida seinal ühe paari võrra pikem.


Sussimemm posted @ 09:13 - Link - kommentaarid (7)
09 Mai 2008
Vilditud tekk.
Minu tekk on siis selline. Kokku õmblemiseks tõmbasin vildiribad laual sirgu ja õmblesin käsitsi kõige tavalisema traageldamise pistega kokku. Esimesed ribad olid veidi lühemad, need niisutasin uuesti ja venitasin pikemaks. Panin laua otstesse papsi käest laenatud pistkruvidega kaks lauajuppi ja lõin tekiotsad sinna külge kinni. Iga päev tegin paar õmblust ja emadepäevaks valmis. Teki otsad olid siiski liiga lotsakad, ning kuna oli natuke varu lõikasin otsad sirgeks ja õmblesin nööpaugupistes üle.
Kuna on see esimene tekk mida olen nõnnaviisi teinud on sel ka palju puudusi. Ribad on kohati liiga õhukesed ja üks paar valgeid ribasid ei tahtnud kuidagi viltuda ning on liiga kohevad. Tekk võib minna kasutamisel topiliseks. Peab panema ilmselt tekile voodriks mingi õhukese puuvillase materjali aga ajanappusest jääb see praegu tegematta.
Olen rahul ja ei ole ka, midagi peaks ikka paremini olema. Aega võttis muidugi sellise teki tegemine palju vähem kui heegeldades või kududes. Kuna otsustasin osaleda teki tegemisel oli sellise teki tegemine minule ainuõige, kuna lappide heegeldamine või kudumine oleks minule lihtsalt ajanappusest üle jõu. Suur kummardus kõigile, kes viitsisid olla nii usinad ja kõik lapid heegeldada või kududa. Tekid on kõik vapustavad! Tublid olete!

Sussimemm posted @ 18:04 - Link - kommentaarid (37)
546802 visitors