Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 Mai 2007
Suured,suured tänud!
Vahetus kott susside vastu on Sibulaplixi poolt ammu tehtud aga Palumaiu ei saa isegi pilti blogisse ega tänusõnu edasi öelda.Lõpuks siis siin ta on. Laadakraami pungil täis.

Suur tänu Sulle Sibulaplix, väga hea ja paras kott. Kui ma neid kotte sinu blogis nägin mulle tundus kohe et see on minu. Aga üks suss on otsast lõpuni valmis ka teisega läheb natuke aega, küll tuleb see ka ükskord. Sibulaplix kannata natuke veel!

Ning mõned päevad hiljem jälle postiteade. Ja seekord täielik üllatus,seda ma ei osanud küll oodata. Nii armsad tikutoosid pungil kraami(mummusid,pärleid,lepakaid)Peale tikitud kena lilleke ja sellele lisaks veel tuutu sees kommi kah ja imearmas küünal liblikaga. Aadress oli aga tuttav.Olin sellele aadressile jõuluks sussid saatnud. Sant suur suur tänu Sulle üllatuse eest, väga armas sinust.


Ja siis üks huvitav lõng sattus kodus puht juhuslikult silma.

Täpselt Isetegija värvid. Kas pole üllatus!!
Sussimemm posted @ 19:15 - Link - kommentaarid (2)
18 Mai 2007
Seekord ei midagi erilist.
Enne masinasse panekut sättisin meriinovillast triibud. Kuna kollast vatti vähe panin ladumisel keskele ühe kihi valget vatti, aga on näha jäänud. Neile õmblesin ainult tallad ja kombes.
Muidu pole need sussid nii haledad, aga pildil millegipärast on neil vist paha tuju.

Ka nendele tumeroosakatele on pandud peale kiht roosat meriinovilla ja samast materjalist krussipaelad krussi peale keeratud. Tallaks lambamust vilt. Talla ääres samuti meriinovillast aga jämedam pael kaunistuseks.
Sussimemm posted @ 18:00 - Link - kommentaarid (3)
17 Mai 2007
Laadale.
Nüüd siis korraga suurem ports kuna fotokas käis reisil. Mina vuntsisin aina edasi. Üks hea nurk mul majas kust kogu aeg toorikuid võtta.
Nendel hallide pikkadel otstel vedas, ei lõiganud ära, tõmbasin lihtsalt paelaga nina külge kinni. Veel mõned keerud sama paelaga iluks, ka talda ei pannud sest need on saunasussid arvan. Hea kamina ees varbad sisse pista.

Eurovisiooni(loe Slaavivisiooni-Põrgukiz sanoi) vaadates oli nii palju sära silmade ees et tahes tahtmatta ka sussidel säravast lõngast tutid. Tallaks lambamust vilt.

Need valged olid kah nagu kohvikannusoojendajad, egas midagi tikkisin natuke lõngadega erksamaks ja valgest vildist tallad alla. Talla ääred lilla lõngaga kaunimaks tehtud. Ei tahtnud hästi jalga minna selleks lõikasin eest natuke lahti aga kurinahk tipud natuke viltu peal, selleks on teisel sussil tipuke pooleks lõigatud, et lõige oleks keskel. Paha lugu, miinuspunkt.

Nüüd siis terve pere lepatriinusid lendas siia, ja siia nad ka jäid. Sussitallaks kummitaolise materjaliga immutatud riie ja all vilttald.

Sussimemm posted @ 06:29 - Link - kommentaarid (12)
10 Mai 2007
Sinistel sussidel kiilipere.
Kui sinised sussid kätte võtsin tundsin kohe kiilide sumedat suminat. Ja hopsti sinna nad jäidki.
Sussil oli väike defekt(heledamlaik), selle maskeerimiseks tegingi selle pisi kiilipoju. See tuli päris armas. Tallaks panin ainult vildi. Talla ääred tikkisin enne sämppistega ja siis oli kerge sussile kinnitada. Paistab et olen hakanud oma vana võtet kasutama. Algul ma muud ei osanudki kui sussi ääred sämppistega üle teha.

Kiilipoju natuke lähemalt siin
Sussimemm posted @ 18:35 - Link - kommentaarid (13)
09 Mai 2007
Roosad ja sabadega hallid.
Need roosad sussid peaks imehästi sobima mu blogitaustaga. Igat pidi muidu ka nii naiselikud valge lille ja valge vilttallaga.


Novembris oli suur toorikute tegemise aeg. Sest ajast töötoa nurgas pappkastis terve hunnik pooleli susse. Leidsin ühed sellised . Omaarust leidsin lahenduse nendele sabadele, lihtsalt õmblesin sussi külge kinni, ärgu tolgendagu siia-sinna. Ja nüüd on need rohkem tagant vaadeldavad ja ehk ei tallata ka kanda maha mis on tihti kombeks. Et paremini jalas püsiksid panin äärde vilditud paela(projekti teen ise lõnga proov). Tallaks taaskasutusel nahk.(Kikuka jope)
Sussimemm posted @ 19:25 - Link - kommentaarid (7)
08 Mai 2007
Joosu sai sussid.
Kaua kannatatud kaunikesed ja meelespea lilledega. Kevad inspireerib seda inimest hirmsasti. Aina lilled, liblikad, lepatriinud, jne.
Palju need lilled meelespead on seda arvake aga siuke mõte tuli. Õied tegin oma krussipaelast väikesed sõlmekesed ja kuldkollse niidiga kinnitasin sussile.Tegelikult on sussid tumepunased aga siin pildil jumala tulipunased.
Sussimemm posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (15)
07 Mai 2007
Veel lepakaid ja lillesid.
Pisike_smile sai lepatriinudega sussid. Lepakad rohelise sussi peal nagu suurel lehel.Lilledega sussid seisid ammu pooleli, nüüd siis lõpuks valmis ja leidsid kohe omaniku.
Tegin kunagi pika ninaga susse. See nina ei meeldinud, nii kaua lõikasin teda kuni jäi ots lahti ja õmblesin kinni ja ongi niisuksed naljakad sussid, varbaid ikka soojendavad.
Sussimemm posted @ 20:25 - Link - kommentaarid (10)
02 Mai 2007
Liblikad ja lepatriinud sussidel.
Kevadel lendasid liblikad ja lepatriinud, osa neist lendasid sussidele ja sinna sai nad terava viltimisnõelaga kinni torgitud. Neil vist oli natuke valus, aga kannatasid välja ja nüüd lähevad laadale ja näitavad kui kaunid nad on!

Kollastele alla õmmeldud nahktald mille all ka vildist, et oleks vastupidavam.

Punastel ainult punane vilttald.
Sussimemm posted @ 05:35 - Link - kommentaarid (20)
546802 visitors