Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
25 Jaanuar 2009
Roosalillelised hallid sussid.
Minu lemmik värvi kombinatsioon hall ja roosa. Tegin need kitsa liistu peal, kui nüüd kitsaks jäävad teen uued, sest selliseid meeldib mulle praegu kõige rohkem teha.
Sussimemm posted @ 07:28 - Link - kommentaarid (7)
23 Jaanuar 2009
Lastele kollaseid.
Rõõmus kutsa võta nüüd oma silmaklapid ära ja vaata kas sobivad need parempoolsed sussid sinule.Kui minu tütar veel väike oli siis oli meil selline sõna nagu" paialine", mis tähendas et ole pai laps. Seda siis nende susside omanikele ka. Olge paialised! ja rõõmsad kollastes sussides!
Sussimemm posted @ 14:39 - Link - kommentaarid (5)
21 Jaanuar 2009
Esimene köidetud album.
Lõpetasin oma albumi tegemise. Alustatud sai teda Harjukate kokkutulekul Linnupesa lasteaias.
Rahvast oli väga palju kokku kogunenud ning selletõttu oli väga raske alustada. kuna pole enne kunagi selle alaga tegelenud. Kuid käies nobedamate näppude tööd kiikamas ja samuti Kaitsa juhedamist kuulamas sain albumi kaaned peaaegu valmis. Kaaned kleepisin üle linase riidega ja siis väiksed pitsid ka iluks.
Siis kahjuks lõppes minu sealviibimise aeg ja tormasin pooliku tööga koju.
Kodus lõpetasin kõik poolikud asjad enne ära kui julgesin aukarustäratava albumi kallale asuda.
Asi vajas minu jaoks läbimõtlemist just sellepärast et kas ma oskan nüüd ikka korralikku asja valmis teha.
Ärge vaadake et mu albumil augud vale koha peal. Need olid paberil varem olemas, läksin lihtsalt kergemat vastupanu teed, saaks rutem valmis.
Omaenese tarkusest kleepisin albumi seljale veel tugevuseks mingit kunstnahka, siis torkisin oraga augud sellest läbi ja hakkasin Polkovniku õpetuse järgi nööri läbi tirima.Aitäh Sulle nii asjaliku õpetuse eest!
Suureks abiks oli selle töö juures mulle mu korvitegemise ora millega auke suuremaks puurisin. Sidumiseks tegin keerutatud takuse paela ja siis kartsin et on liiga jäme ja ei lähe mitu korda august läbi ,aga läks küll.
Vahelehed olid mul A4 formaati aga kaaned 20*20 cm. Kui lehed olid kokku köidetud, lõikasin lehed lühemaks. Selleks kasutasin seda lapiteki tegemise ketasnuga ja alusmatti, mille suskasin kaane peale et noaga kaant pooleks ei lõika. Peab ütlema et see on väga hea komplekt, kasutan seda kogu aeg vildi ja naha lõikamisel.
Siin ta siis on välguga ja välguta pildistatud ja sidumine ligemalt ka.

Sussimemm posted @ 21:26 - Link - kommentaarid (14)
20 Jaanuar 2009
Sussid Muhumemmele!
Üks minu lemmik Isetegija Rändlind palus oma emale kes elab Muhus sussid viltida.
Enne kui kaks sussikülge kokku ümber lõike panin torkisin vildinõelaga lilled peale. Pesumasinas valgusid need muidugi veidi laiali ja põhivärv muutis värvid tuhmiks. Peale vormimist tikkisin lõngaga lillede ääred üle. Lilled palju konkreetsemad ja ilusamad. Veidi pärleid puistasin rukkililledele et ikka uhkem oleks.
Kui Rändlind on oma hinnangu andnud sobivuse kohta saadan sussid memmele.
Kasutasin Muhu susside tikandi motiive, päris huvitav.
Sussimemm posted @ 09:14 - Link - kommentaarid (16)
17 Jaanuar 2009
Tulipunased sussid oi kui ilusad!
Proovisin jälle arhailist tikandit, ütlemata lihtne ja mõnus. Punasele pinnale jääb uhke küll.
Sussimemm posted @ 07:01 - Link - kommentaarid (19)
14 Jaanuar 2009
Kolmnurksall"Setukas" ja mehepoja sussid.
Eelmisel suvel alustatud sall sai lõpuks valmis. Sall on kootud mööda eestimaad ringi sõites ja igakuises rongisõidus minnes Harjukate kokkutulekule. Täpselt eelmisega sarnane sama Raasiku üleminekuga lõng. Kolmas on ka varrastel aga seekord pääsusaba mustriga.


Üks väikemees saab endale sinised sussid, milledel tallale veel nahast riba ilustuseks juurde õmmeldud.
Sussimemm posted @ 15:36 - Link - kommentaarid (6)
08 Jaanuar 2009
Rahvuslikud sõrmkindad mehele.
Rahvusliku projekti neljandaks tööks kudusin kahevärvilised sõrmikud. Mustri leidsin Kelly26 mustrikogust. Materjaliks tumesinine Raasiku lõng ja helesinine lõng tundmatu harutatud. Sünteetikasegune aga pehme ja sobisid kokkukudumiseks suurepäraselt.
Nüüd saan jälle susse tegema hakata.
Väga mõnus vaheldus oli kindaid kududa, tänu sellisele koostegemiste projektile saavad ka minu sukavardad vahel kapinurgast välja.
Aitäh Teile tublid eestvedajad.
Sel aastal püüan mehe kampsuni ka lõpuni kududa ja siis endale vähemalt alustada mingi kudumiga. Mõtted kisuvad vägisi Freddy kootud kampsunitele, suur ahvatlus endale midagi steekidega kududa.

Kõik rahvusliku projekti tööd. ja imeilus talveilm on lõpuks ka meil Palus.
Sussimemm posted @ 10:38 - Link - kommentaarid (8)
05 Jaanuar 2009
Vilttallaga sussid.
Nendel sussidel on ainult paks vilttald, sobivad haiglasse minekuks. Talla alla õmblemisel kasutasin kaunistuseks vilditud paela, pildil on see natuke näha. See tald peaks küllaltki hästi vastu pidama, sest see vilt on väga tugevaks vilditud.
Sussimemm posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (3)
03 Jaanuar 2009
HEAD UUT AASTAT KALLID ISETEGIJAD!
Kui eelmisel aastal jõudsin kaks paari susse päevas kaunistatud ja tallutatud siis uuel aastal kahe päevaga ühe paari. Aasta ju pikk küll jõuab tempot tõsta. Üks kallis Isetegija on veel Jõulusussidest ilma aga nii pea kui aega on saab ta need kätte.
Väga rahulikud naturaalsest villast veidi sinist heiet ka, millele veel tumesinisega arhailine minu lemmiktikand .
Nüüd veel rahvuslik projekt lõpetada. Vardad juba klõbisesid, pean kiirustama ei taha hiljaks jääda.
Tuleks see aasta ka mõni sobiv projekt osaleks, mulle meeldivad sellised koostegemised ja pikaajalised projektid. Kahjuks see lõnga kaalumise asi mulle ei istu, sest suvekuudel kipun laisklema ja raskekaalulisemaid asju tegema. Ja kunagi ei tea mis seal emme kera põhjas jälle on (patarei oli)Selle jutuga kiusasin kerakaalujaid, aga noh olen kord selline mis parata. Andke mulle andeks.

Teid tervitab üks ammune ajahambast räsitud habemega näärisokk ja saarlastele näitan et meil pole peaaegu üldse lund, tea kust nemad nii paksu lume said. See eest päike ja taevas sinine! Elagu uus 2009!
Sussimemm posted @ 10:44 - Link - kommentaarid (8)
546804 visitors