Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
31 Jaanuar 2007
Proovivaip valmis ja roosad sussikesed ka!
Täna ju viimane jaanuar ning minul ikkagi punkt kirjas, sest plaanis oli jaanuaris taaskasutatud materjalist vaipu kuduma hakata. Igasugu viperusi mul sellega oli küll suga kitsas, tallalauad ei löö vahelikku nii et piirits läbi mahub. Algul mõtlesin et ei hakka nelja tallalauaga seda murdnurktoimset proovimagi teen lihtsat labast nii nagu vaiba algus on. Aga see ei jäänud sugugi ilus, liiga jämedad lõimed ja tihedalt labase jaoks, kus lõimed üle ühe tõusevad. Siis proovisingi teiste tallalaudadega ja mis ime nendega sain hakkama, vahelik ja kõik olemas muudkui koo. Koelõngad(need mis sisse koon) jäid ilusti tihedalt üksteise vastu ning minu kunagisest velvetpluusist ja roosidega velvetpükstest kokku proovilapp missugune algusots labaselt kootud ja lõpp toimselt. Homme panen laiema soa ja siis hakkan pihta. Ainult projektivärgid veel teha küll need ka valmis saavad. Roosad sussikesed Annlaale kah valmis, tulid mõnusad ja paksud.
Vaiba pilt on kole paha pimedas ja välguga ei saa. See vaip on keskelt tegelikult tumeroheline!
Sussimemm posted @ 20:42 - Link - kommentaarid (5)
29 Jaanuar 2007
Päevakorras ikka vanad tegemised.
See oli viimane sussitegu luban iseendale, aga ei tea kas suudan lubadusest kinni pidada. Tahtmine oli proovida Mari-Marikese käest saadud Saaremaa mahelammaste villa. Hallist ja valgest villaloorist tegin pika säärega sussid ja veel väikesed roosad papud Annlaale ja siis veel et masin oleks täis . Ja nüüd aitäh,aitäh Mari-Marikesele kelle käest seda materjali sain. See on suurepärane, nii hästi vanus ümber lõike ja pärast käsitsi hõõrudes läks veel kokku imehästi. Tumehallid sain valmis ja kuivavad kaminal.

Sussimemm posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (3)
28 Jaanuar 2007
Isetegija sussid valmis!Sussidega oli vuntsimist. Kuna olin valinud materjaliks halvasti kokkumineva villaloori läksid värvitriibud vanutamisega häguseks. Värskendasin kuivnõeltehnikas neid veidi. Siis tegin õhukese punase vildiriba ja õmblesin kandiks. Ja ka tutid peavad olema, otsustasin lõpuks.

Tuttide meisterdamine.
Võtsin väikese tükikese villaloori ja hõõrusin kuivalt parajaks jupiks . Algul niiskete kätega, hiljem natuke seepi ja vett ning hõõrusin veel tugevamalt ka. Siis nad jäid sellised, et kergesti enam üksteise külge ei haaku. Tegin neid paraja koguse. Siis võtsin ainult ühevärvilisi peo täis tegin märjaks ja hakkasin hõõruma nii nagu tehakse villapalli. Hõõrusin minuti ja kiskusin lahti , et nad väga tugevasti üksteise külge ei haakuks. Kordasin seda tegevust mitu korda kuni olid mul toredad krussis jupikesed tuti jaoks valmis. Peale seda loputasin kraani all kogu aeg tehes ikka neid hõõrumise liigutusi. Niimoodi tegin igat värvi jupikesi igaks juhuks eraldi, et värvid ei seguneks. Ilusad mulle meeldivad.

Ja teised tegemised.
Musamemme orkestrikaaslane sai sünnipäevaks varbaga sussid. Talla lõiget pidin muutma, sest varvas tahtis eraldi talda, aga ei olnud hullu sain hakkama. Minu kangastelgedel on vaibalõim üleval aga oh õnnetust suga oli kitsas ja kõik lõim ei mahtunud sukka ära. Nüüd ei ole midagi muud kui uus suga leida ja uuesti. Sidusega sain ka hakkama raamatust spikerdades muidugi. Vaja ainult sussitegemised vaikselt unustada ja telgede taha. Uus töö pakub rohkem huvi ja vaheldus elus on vajalik. Sussitamisega alustan sügisel aga siis juba uue hooga. Vajalikud paarid muidugi teen kui kellelgi hädasti vaja egas ma varbaid külmetama ei jäta sellepärast kedagi.
Sussimemm posted @ 21:28 - Link - kommentaarid (5)
24 Jaanuar 2007
Uued tegemised.
Täna lõpuks peale suurt kraamimist leidsin villatortide seast üles oma armsad kangasteljed. Enne vilditamisega alustamist olin sinna lõime ümber poomi kerinud. Nüüd vaja niide, sukka, silmad pähe ning kuduma. Mul väga armas kangakudumise raamat, kus kõik tarkused sees Liidia Mälksoo "Kangakudumine". Leidsin sealt ühe pildi väikse risttoimse kirja koos rakendusega. Ei tea ise ka mis täpselt välja tuleb eks siis vaatame kui asi nii kaugel. Alustasin niietamisega, pildi alumises servas olevate ristikeste järgi. Kas teate missugune on kangastelgedel esimene niis? Kindlasti ei tea. Kui istud telgede taga siis sinu poolt kõige tagumine. Miks see nii on oskate öelda mina küll ei tea aga nii ta on ja kui on siis las olla.
Algul läks töö väga visalt aga kui minema hakkas siis pidin lõpetama, sest igapäevatööd ootasid.

Aga algus on tehtud see peamine.
Isetegija sussidel tallad õmmeldud aga veel vaja vuntsida neid. Kui valmis saan siis näitan.
Sussimemm posted @ 20:42 - Link - kommentaarid (1)
22 Jaanuar 2007
Isetegija susside tegemine.
Kuna Kikukal "televiisoris" isetegija värvides susse ei olnud otsustasin, et teen selle tarbeks ühed triibusussid. Valgest villavatist lõikele panin peale värvilised vatitriibud ja veel vatitriipe. Siis tegin kuivnõeltehnikas jällegi pätsikese ning panin pesumasinasse. Harjukate kokkutulekule võtsin masinast tulnud sussid kaasa, et üheskoos neist sussid viltida. Saime hakkama. Täna loputasin ja vormisin neid veel veidi ja nüüd nad kuivavad.

Kuivanud sussidele tallad alla ja siis on nad valmis.
Sussimemm posted @ 21:11 - Link - kommentaarid (10)
19 Jaanuar 2007
Talla alla õmblemine.
Kõigepealt traageldan sussile vildist talla , mis on 0,5-1 cm väiksem kui välistald. Kui kasutan vormimiseks mõnda kitsama lõikega kinga või mingit muud jalavarju, siis talla lõikan selle põhja järgi. Mul on papist sihukesed tallad välja lõigatud ja nende järgi siis lõikangi. Välimine tald on siis sellest natuke suurem. Välimisele tallale teen sihukese riistapuuga augud ja kui sellist asja mul veel ei olnud siis tegin naaskliga või pussiotsaga augud ette. Algul panen nõeltega talla kohale ja hakkan õmblema jala laba keskosast , sest seal on hea lõpetada kui augud ei lähe kokku, siis tahes tahtmata peab natuke petuliigutusi tegema. Õmblemisel kasutan aedpistet see on kõige mugavam ja tald on õmmeldud jämeda kapronniidiga, millele teen lõppu sõlme ehk siis ei hargne. Vaata hoolega sõlm peaks paistma.

Kui ei ole ära tüüdanud teid, lobisen sellest ka kuidas need nahktallad on õmmeldud aga võib-olla taipate isegi!
Tegin augurauaga tallale augud ja ajasin sealt naha servast lõigatud paela läbi. Nahariba otsa tegin teravaks ja kastsin pva liimi sisse, lasksin ära kuivada. Siis oli paela ots kõvem ja sai kenasti aukudest läbi torgata. Olen kasutanud kahte paelajuppi ühe siis on kergem pärast natuke pingutada et tallanaha servad jääks natuke krookesse. Asetan talla paigale ja õmblen salapistetega naharibade alt talla sussile külge.
Sussimemm posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (4)
18 Jaanuar 2007
Sussi tegemine kuivnõeltehnikas.
Näitan uuesti kuidas villaloori ümber sablooni panen. Algul torgin ühe poole otsad risti rästi nõelaga kinni ja keeran teisepoole peale samamoodi kui märjalt tehes, ainult et teen seda ilma veeta ja nõela abil. Ja samamoodi ka teisepoole nõelaga kokku.Torkima peab poolviltu, et sablooni vastu oma kallist nõelakest katki ei teeks. Suuremat sorti nõel peaks olema. Kogu sussi torgid kergelt läbi ja siis paned nailonkotiga pesumasinasse.


Ja ongi nagu soojad saiapätsid, aga need lähevad veel ahju (pesumasinasse).

Lahtise kannaga sussi tegemine.
Jyyli palvel proovin piltide abil seletada kuidas ma lahtise kannaga sussi keeran.
Kõigepealt lõikan vilditud toorikud umbes nõnnaviisi,
siis keeran kanna osa tagurpidi, lükkan käe sisse ja püüan selle kanna osa ilusti sussiks vormida vot nii

Ja ongi sussid valmis. Veel vormi, loputada ja kuivama.

Sussimemm posted @ 19:14 - Link - kommentaarid (6)
17 Jaanuar 2007
Väike õpetus sussile rombikujulist kujundit tikkida.
Lõikasin papist välja sihukese kujundi ja kinnitasin nõelaga sussile.

Siis tikkisin kettpistes mööda papiääri ja tegin iga nurga peale ringikese. Esialgul oli ebamugav natuke, aga selle eest jääb vähemalt keskele ja saab teisele sussile samasuure.

Kui esimene ring mustaga on valmis võtan papi ära ja kollasega tikin juba musta järgi palju kergem. Ja sinisega ka veel ja ongi muster valmis. Minu arust väga lihtne.
Niimoodi võib igasuguseid ringe ja ruute sussile tikkida. See on minu tehnika. Proovige!
Valmis sussid näevad välja nõnda! Mulle meeldivad leidsin uue sniti!

Edevad punased sussid noortele!
Lõpetasin ammu tellitud sussid. Panin pärleid ka ja just kanna taha, katsugu siis kandu maha tallata.
Sussimemm posted @ 20:56 - Link - kommentaarid (4)
16 Jaanuar 2007
Sarvedega sussid valmis.
Kui ennast kätte võtta, maha istuda ning enne üles ei tõuse kui asi valmis, sain sarvedega sussid valmis küll, mis vedelesid pea nädal idee puudumise pärast kuidas kaunistada.
Lõpuks on nad sellised. Muster hakkas isegi meeldima ja hakkasin ka teist paari tegema, aga üks ainuke sai valmis pildi tegemise isu tuli enne.


Selliste värvidega ei olnud varem kaunistanud aga tellimus oli ja olen rahul.
Proovin sellisel viisil veel tikkida hakkas meeldima.

Sussimemm posted @ 20:32 - Link - kommentaarid (12)
14 Jaanuar 2007
Lapselaps abistas vanaema
Täna otsustas minu lapselaps et aitab vanaema. Mul ta venna sussid ikka veel kaunistamata kuigi oli mõte sinna ka autorattad peale tikkida. Täiesti iseseisvalt, oleks keegi teda palunud või mõnda vihjet andnud hakkas tööle.Kuna mina oma lõnga ja paelajuppides sorisin, ikka nende vesipiibisusside jaoks, leidis tema ka omale meelepärast.Ja sussid valmis aga minul mitte midagi ette näidata peale lapselapse töö.7 aastane paputikkija ja 4 kuune vennake.

Sussimemm posted @ 20:43 - Link - kommentaarid (4)
12 Jaanuar 2007
Teen siin blogiparandusi. Täna olid mul sellised meisterdajad külas.Lapsed on täiesti pärlipalavikus.
Ise mõtlesin ia proovisin lõnga teha, kuid sellest siin ei näita veel midagi, niipalju võin öelda et ei meeldinud homme uus päev teen uuesti.


Sussimemm posted @ 11:03 - Link - kommentaarid


Meil pusiti täna niisuke klamber valmis.
Sussimemm posted @ 11:00 - Link - kommentaarid
11 Jaanuar 2007
Te olete väga armsad sõbrad. Tänu Muhvile on mul ka varsti korralik blogi.
Varsti panen siia uuesti sussi õpetused üles.Viltimise, tallutamise ja kaunistamise.
Ma arvan et see on minu misioon või kuda see sõna on missidel on ka see misioon(vist in valesti kirjutatud aga mis sellest)
Vahepeal jälle mitmed asjad lõpetatud
Salli vahetuse sussid ja musamemmele sall. Vesipiibutõmbaja sussid ka vilditud ootavad paeltikandi jaoks paela. Sõbrakinki ka natuke tehtud ja lõnga proov on olemas aga ei näita!


Sussidel peaks olema rattad all kui palju sellest aru saab.
Võib-olla poistel on nii palju fantaasiat.


Mardilaadal käies sain idee ja proovisin seda nuno-viltimist mis on seal viltimise raamatus mis laadal müüdi. Tõmbasin villaloori pooleks ja panin vahele sätendava mustriga siidiriide jäägi, see on prooviks tehtud. Siis keerasin ümber toru ja hõõrusin, sooja vee ja seebiga tegin märjaks ka. Pärast panin pesumasinasse ka mässituna ümber pehme toru ja nailonkardinasse traageldatuna.


sall natuke ligemalt.


Vesipiibutõmbaja sussid. Ei tea kas on "Väikese Muki"saapa moodi, igatahes väga raske oli midagi niisugust saavutada. Suss tahab ikka omanäoline tulla teiste järgi ahvimist ei kannata.


Sussimemm posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (5)
07 Jaanuar 2007
Pea seitse päeva möödas ja sussimemm pole midagi enda tegemistest pajatanud.Esiteks suur mure, olin pildialbumi looduspilte täis toppind, ja ei saanud näidata mida teinud olen. Hakkan nüüd korralikuks ja enam ei pane. Lubasin endale et ei sussita peale jõule aga ikkagi on veel tellimisi ja ega ma ära ei ütle kellelegi. Vahepeal proovisin väiksemaid asju teha, kerisin villa ümber peenikese toru ja hõõrusin vee ja seebiga ilusti kokku. Siis lõikasin juppideks ja panin pärlitega vaheldumisi ei viitsind pallikesi torkida äkki saab nii ka. Siis tegin värvilisi torukesi need jäid katki lõigates eriti vahvad, mida nendega teha, ei tea veel aga ehk läheb tarvis. Nüüd mõtlesin et teen pika toru ja kandin sellega sussi ääre jälle huvitavam.


Need on vildirullid keerutasin grillitikkude ümber.


Lõikasin juppideks ja panin pärleid vahele, jämedamast rullist sai lille teha.


Lihavõtteussike ei tea veel mis sellega teha? Aga vahva asi.


Nii saab korraliku ääre sussile.
Sussimemm posted @ 21:21 - Link - kommentaarid (16)
01 Jaanuar 2007

Head notsuaasta nokitsemist!
Sussimemm posted @ 08:19 - Link - kommentaarid (6)
546802 visitors