Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
31 Detsember 2009
Kõigile Isetegijatele minu ja Palu talu poolt ilusad lumised tervitused vanaaasta lõpuks ja uue alustamiseks!


Soojad sokid pojapojale.
Jõudsin oma pojapojale sokid valmis. Et oleks postituses ka käsitööd siis nende triibuliste sokkidega lõpeb minu tegus käsitöö aasta!
Ise olen rahul loodan et ka kõik need kes minu käest soojad sussid jalga said.
Sussimemm posted @ 18:13 - Link - kommentaarid (17)
28 Detsember 2009
Viimane üritus Saaremaa Tulevärgile!
Hakkaja Isetegija Mareli otsustas teha Saarlastele jõulupeoks üllatust. Loomulikult nagu Isetegijatele omane oli see uute käsitöö oskuste omandamine. Ja mis siin siis enam arvata kui Sussimemm oli sellele üritusele kaasatud.
Mareli hubases suvekodus toimus esmalt korralik Jõululõuna väga maitsva liha ja kartuliga ja siis sussitegemise kiirkursus. Võtsin kodunt veidi vajalikke tööriistu kaasa ja näitasin ja seletasin neile kuidas minu käes villaloorist sussid tekkivad.
Loodame et midagi jäi neile meelde ka. Ehk ilmuvad nüüd saare isetegijate blogitesse ilusaid sussipaare. Selleks neile jõudu ja veel jõudu!! Võtsin kaasa oma sirgeks painutatud hobuserauast tehtud kingalusika(poja kingitus)et näidata et see töö ei ole kergete killast, tavalise kingalusikaga korralikku sussi igal juhul liistule ei saa.
Mõned pildid ka kokkutulekust.
Jagame koos Mareliga juhtnööre.

Usinalt tööl ja juba villaloor ümber sablooni.

Peale seda kui sussid sinnamaani valmis et koju pesumasinasse viia tuli kohvilauda asuda. Aga ega see polnud veel kõik, igaüks sai korvikesest kingituse.
Mina sain suure hunniku mõnusat meriinovilla ja Musamemm kes mul autojuhiks oli sai musta imepeent lõnga ja kaasa õpetuse mida sellest kuduma peab. Jummal küll Musamemm peab Haapsalu rätiku kuduma, see on tema jaoks paras pähkel!
Mareli sai ka vist midagi???

Minu ja Musamemme kingitused.

Suured suured tänud Sulle Mareli !
Meil oli Musamemmega väga tore reis!
Sussimemm posted @ 18:40 - Link - kommentaarid (7)
Viimased lõppeva aasta sussipaarid.
Jõuludeks sussid valmis, nüüd panen viimastest paaridest pildid blogisse.
Tumepunaseid siniste lilledega kaks paari.


Tillud kollased kassidega.

Rohelised arhailised tikandid peal kaunistuseks.

Sussimemm posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (4)
21 Detsember 2009
Harjukate kokkutulekul tikitud kaardid.
Nüüd panen siis oma ammu valminud kaardid ka siia piltide ritta.
Kui oleks aega teeks kindlasti selliseid kaarte veel aga praegu jääb see töö küll paremaid aegu ootama. Lootsin et õpetan lapselapsele selle selgeks aga vist vara, liiga peenike niidike tema jaoks. Meeldisid küll hirmsasti talle.
Kuna oli aasta viimane kokkutulek siis käis ka Päkapikk meil külas. Mina sain ilusa pehme pääsusabapontso.

Sibulaplixiga oli meil omavaheline vahetusprojekt. Minul oli hirmsasti vaja poekotti ja temal susse. Nii saigi need asjad vahetatud. Sussid seekord moonidega, ei ole sibulaid!!!
Sussimemm posted @ 20:25 - Link - kommentaarid (4)
20 Detsember 2009
Tikkimismaraton!
Täna viimane päev tikkimismaratoni tööd esitada ja ma teen seda. Viimsele päevale venis see sellepärast et oli kavas padi valmis teha aga tegusad päevad lõppesid enne otsa ja nüüd siis siin ainult tikitud padja esimene pool. Valmis oli see juba suvel.
Sussimemm posted @ 07:19 - Link - kommentaarid (5)
06 Detsember 2009
Jõululisemaid susse!
Valged pikema säärega sussitoorikud olid ammu olemas, ootasid millal Sussimemm need valmis teeb. Ühed said kaunistuseks sinised kellukesed, oranzi-kollase-rohelise-pruuni laigule sai tehtud mingine vabakäetikand ja kolmandad praegu lemmikud halli,kollase pruuniga tikitud arhailised kujundid.
Viimased sussipaarid on varnast võetud värvispektri punased. Said enesele rohelised kellukad ja hallid on tuunitud 12 rahvuslikku kuud projekt. Üks kena naisterahvas ütles, et mis sa neist hoiad müü maha. Nii ma teengi.Sussimemm posted @ 15:13 - Link - kommentaarid (10)
546802 visitors