Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 Detsember 2007
Kokkuvõte 2007 aastast.

Üks päev ja aasta koos Isetegijatega on Sussimemmel läbi. Kuigi sai alustatud kuskil 2006 a. novembris. Täpsust ei ole mul mitte mingisugust.
Tehtud on palju (umbes 70 paari) ja väga palju olen siit kogemusi ja uusi käsitööga tegelevaid sõpru saanud. Väga abivalmis olete ja need imelised kommentaarid mis mu sussipaare saadavad on mulle palju jõudu, mõtteid ja energiat edaspidiseks andnud.
Susside viltimine on mulle kohutavalt meeldiv töö ja sellepärast on mul põrandavaiba kangas pooleli, kampsun koos Mercariga alustamata ja korvipunumine koos kirjeldamisega tegemata(vitsad on korjatud ja kooritud). Ka juustu õpetus kirja panemata.
Plaanisin ka sussitegemist uuesti kirja panna ja seegi tegemata.
Olen ikka täitsa paha laps s.t. olen tegelenud ainult sellega mis üle kõige.
Varsti on uus aasta ja kohe hakkavad ka päevad valgemaks minema. Loodan et olen siis tublim ja likvideerin vähemalt endale antud lubadused ja suvel villu pesema ei hakka (võttis kõik mu suve ära). Kasvatan parem tomateid ja kurke.

Aitäh et Te olemas olete kõigile kallid ja paremad soovid uueks aastaks. Tellige ikka susse mis siis et virisen natuke, küll ma hakkama saan.

Lõngad sokkideks, käpikuteks, kampsuniteks! Villaloorid sussideks, seepideks, kottideks, mütsideks!
Käed nobedalt nokitsema!


Lõppu veel üks sussipaar, mis Sussimemme tehtud aga Musamemme päkapakis Kuukivile omale koha leidsid. Pakist jäi pilt tegemata, aga sussid sellised.

Sussimemm posted @ 22:13 - Link - kommentaarid (11)
27 Detsember 2007
Isetehtud kingitused ei ühtegi sussipaari!

Kena pühadevahet Teile kõigile. Pühad möödas nüüd aega jälle blogistama hakata.

Tüdrukutele vilditud (minu esimesed) kotikesed. Peale vilditud initsiaalid et segi ei läheks.
Roosal sees rullikeeratud kodumaa kuulsustega väärtpaberid(eesti kroonid)ja valgel peale nõelvilditud mummukeste alla on peidetud mündid. Villa piisavalt hõredalt mõnel mündil siis ehk taipavad ka miks kott nii raske.
Sees natuke nänni ka.

Vanemale pojale leidsin kapist kunagi kootud diivanipadjad,mis kokkuõmblematta kapi riiulil olid. Üks villasest lõngast ja teine on kootud värvitud villast. Padjale panin sisse villavatti.Ja nüüd veel üks käsitöö liik. Kodusel teel lüpsisoojast piimast tehtud juust.Nii ammu ei olnud enam juustu teinud ja korraga tuli selline mõte et miks siis mitte selliseid kenasid juustukuubikutega täidetud purgikesi kinkida. Suur juustukänakas sai lõigatud kuubikuteks ja purki. Soolvesi peale ja matseaineid(küüslauk,till, pipar jne.)Siis sai heegeldatud mütsike veel peale. Teist mütsikest ei jõudnud ja läksin kergema vastupnu teed, lõikasin nahatükile augud ja paelaga kinni, väga mehine!
Kui kellegil huvi võin sellest juustutegemisest rohkem kirjutada.Ainult Musamemm sai omale Mari Marikese käsitööna valminud kellukestega sokid. Nende üle oli tal suur hea meel sest metsast kuuseoksi otsides kukkus vaeseke kraavi ning koju jõudes sai kohe kingitud sokid jalga tõmmata. Kuljuste helinast sai ka mees aimu, kus Musamemm asub.
Sussimemm posted @ 21:18 - Link - kommentaarid (9)
21 Detsember 2007
Üllatus!!!

Mulle tuli veel üks päkapakk. Algul mõtlesin et midagi sassi,aga ei suutnud kiusatusele vastu ja tegin lahti. Pakis imeilus sall, nüüd siis saalomoni tehnikas ei mingit kahtlust(saan Musamemmele ka näidata missugune saalomoni tehnikas sall on)
Saatja ei keegi muu kui Aili62, kes tänab mind et poisule sussid tegin.
Olete väga sõbralikud siin Isetegijas lihtsalt ei oska siia nii palju häid sõnu ritta panna kui vaja oleks.
Niisiis Suur AITÄHH!!! Sulle Aili62 ja poisule mõnusat sussitamist!

Sussimemm posted @ 18:42 - Link - kommentaarid (2)
20 Detsember 2007
Veel sussipaare.

No nüüd küll viimased rohkem Jõuluks ei tee. Aitab küll.
Punased siniste taldade ja lilledega armsakesed tulid.Villajääkidest militaarse välimusega sussid.
Päris vahvad, lähevad kingituseks Saaremaale tublidele Pilvelammastele. Tänu neile on sussid sel aastal nii säravad ja mitmevärvilised. Viimastest villaraasudest töö võiks liigitada selle ettepaneku "Kasutame ära lõngajäägid"alla, ainult sinna peaks siis lisama ka et villajääke kasutatakse.Uus lõige Väikese Muki sussi moodi.
Teisel katsel juba midagi on. Need on seest villajääkidega kaetud. Need peavad katsetuse läbi tegema ja kui sobivad jäävad töösse.

Sussimemm posted @ 22:12 - Link - kommentaarid (4)
18 Detsember 2007
Viimased sussipaarid.

Viimased sussipaarid viisin eile õhtul posti, peaks hakkama täna hommikul saajateni rändama.
Oranzi ja rohelisega ning pruunid sussid on vanamemmedele. Püüdsin teha hästi paksud ja pontsakad et neil varbad ikka soojad oleks. Kas nüüd parajad ka on, oleks tore, andsin endast parima.

Mis loomakesed on nendel sussidel? Lambukesed peavad need olema vähemalt minu arvates on lambad sellised. Kunagi oli mul endal ka talupidamise algul lambad,sest ajast selline pilt silmade ees.
Need lambakesed sussile nõelaga vilditud üks lilleke ka et loom nälga ei jää.
Rändavad üle mere Hiiumaa poole, Marimarile.Suured ja soojad sinised kapukad on praegu teel Tallinna poole.
Minu lemmikmuster peal, sest see saab ruttu valmis. Aeg hakkas otsa lõppema ja sellepärast selline kiirustamine. Shalla need sinule!Tänan Teid kõiki kes minult susse tellisite. Püüdsin anda endast parima.
Juhul kui sussid ei ole sobivad andke julgesti märku, parandame vea. Mõned paarid sugulastele veel vaja teha kui need valmis, loen paarid kokku.
Sussimemm posted @ 09:18 - Link - kommentaarid (5)
Minule jõulupakk Liisbetilt!!!

Anna andeks Kallis Liisbet, jõudsid enne kurvastama hakata aga Sussimemmel oli nii kiire tahtsin sussid enne valmis teha sest posti panekuga ju kiire,ei jõua õigeks ajaks kohale.Paki tõi mulle minia pühapäeval postkontorist ära.
Aga nüüd pilt valmis ja muidugi suured kallid ja tänud. Meil Musamemmega täiesti Sallijõulud, olime nii õnnelikud pühapäeval, tegime pildid ära ja siis tormas Musamemm muidugi linna poole liduma, mina aga susse tegema.
Musamemm sai Dotsilt (aitäh) punase väga ilusa salli mis pidi olema saalomoni tehnikas (musamemme arvates)esialgu aga kui emme pilk sealt üle käis tuli teha parandus. Sall on ju hoopis kootud tähemustris või kuidas see täpselt on aga mulle väga tuttav.
Nüüd vaja kuskilt vaba aega välja mõelda, sallid kaela ja kodunt välja, ilmale näitama!
Minu sall on valge minu lemmik,sest seda saad igal ajal ja igal võimalusel kanda.
Kingipakis oli veel ju mõnusa vigurikujuga lõhnav seep, teokarbist külmutuskapi magnet(see on oma koha peal),kiisuga kalender ja jõulukaart.
Pakisaamine ja ka kingituste tegemine on ikka veel nii mõnus tunne, et selle nimel võib ikka mõni päev kauem rabeleda küll.
Aga õigel ajal peaks teatama ka paki tegijale,see on viga tunnistan ja püüan olla edaspidi korralikum(kui õnnestub).

Sussimemm posted @ 08:47 - Link - kommentaarid (1)
Oksjonile.

Panen oksjonile sellised minisussid sest suurematega oleks kauem aega läinud. See aeg kurinahk kaob ma ei tea kuhu. Kõik tööd saavad valmis viimasel minutil ja võib olla sekund hiljem nagu need sussikesed praegu.

Sussimemm posted @ 07:43 - Link - kommentaarid (2)
15 Detsember 2007
Sinised kolmikud.

Pikka lora ei aja, kiire, panen siia ritta siniseid susse alates nr 32 cm - 15 cm-ni.
Oi oi!! Mis pildid need küll on??Nii kui tondiöö!!Sussimemm posted @ 10:34 - Link - kommentaarid (3)
12 Detsember 2007
Jõulutähed.

Sussimemme päkapakk jõudis kohale. Aitäh Sant sulle tänude eest.
Paki sees olevad ehted olid Musamemme tehtud, kes oli mul abiks ja mina temal muidugi ka. See tähendab et tema päkapaki sisu suht sarnane, aga kuna ei ole käes ei saa ka näidata. Mina oma pakki küll.Ja veel jõlutähtedega sussid tuttavale naisterahvale.
Teema hakkab jõululisemaks minema!

Sussimemm posted @ 15:41 - Link - kommentaarid (10)
Lilledega punased ja sinised.

Jõulud saabuvad väga kiiresti, selleks et oma sussidega ühele poole saada tuli kuskilt abi otsida. Eks ikka Isetegija blogidest. Rees! sinu blogist leidsin vilditud lilled ja ka väikese vihje kuidas teha. Hops! ja valmis. Nende tegemine osutus imelihtsaks ning ühe õhtuga lilled sussil nii kui niuhti!
2 paari varjavad end pildialbumis, ei taha ennast enne näidata kui päkapikkudel pakid kohale toimetatud.Sussimemm posted @ 08:01 - Link - kommentaarid (10)
10 Detsember 2007
Lepatrinnu sussid teisel katsel.

Eelmised olid natuke väikesed ja tegin uued, need muidugi nii head ei ole aga lootma ikka peab ehk ikka on!

Sussimemm posted @ 11:07 - Link - kommentaarid (11)
09 Detsember 2007
Oranz on ilus värv eriti sussina!

Väike pihlaka leht ja marjakobar tahtis hirmsasti oranzil sussil oma talvepuhkust veeta. Ära neid õue unusta siis tulevad linnukesed viimaks pihlakamammusi nokkima.Joosu tellitud sussikesed. Usun et nendes on tal mõnus jõulude ajal kamina ees heegeldada oma imeilusaid kardinaid ja laualinakesi. Ja muidugi teistele pereliikmeile kah mõnusat soojust hinge ja varbaisse.
Pilt eriti halb, ju siis oskusi vähevõitu. Ilusad sussid niimoodi ära käkkida!!! Häbi mulle!
Roosal sussil poseerib enda ilu üks liblikas!
Sussimemm posted @ 10:53 - Link - kommentaarid (10)
04 Detsember 2007
Samblarohelised meestele.
Pildil mille kvaliteet on alla igasugust arvestust on näha meesterahvale tehtud samblarohelisi susse. Nende omanikuks saab minu õepoeg kes tellis oma perele talveks uued varbasoojendajad kuna vanad olla juba auklikud. Poistele veel tegematta. Umbes 8 a. poisile mõtlesin et teen mingi uue lõike, sellise mis sarnaneb Väikese Muki jalavarjudega. Need veel vormimata eks näis mis neist tuleb.Türkiissinised.

Ühes kommentaaris ütles Mareli et mul veel teatrikingakesed tegematta. Aga vaata juba hakkavad sinnapoole minema. Tegin puhtalt liistu peal(siiamaale tundus et liiga kitsad) Ja king mis king mida ihkab hing. Kinkisin need toorikuna vennapojanaisele kes oli ülimalt rahul ja jalas nii kui valatud.


Pildil jällegi pole seda täielikku ilu näha.

Minu tekilapid.

Minu panus hiigelsuurde tekiprojekti on väga tagasihoidlik. Kõik ühetoonilised lapid. Kuna olen vähe heegeldanud ja see ei ole minu lemmiktegevus, otsustasin siiski sellest projektist osa võtta. Suured tänud muidugi Musamemmele kes kaks lappi(sinise ja punase) valmis heegeldas. Tänud ka Freddyle mustrite eest. Sest suures sussitamise tuhinas on minul kõik heegelmustrid ei tea kus, või kas üldse neid ongi??
Tänusõnad muidugi Eriale ja ka teistele kes need lapid kokku sättisid ning kokku heegeldasid.


Sussimemm posted @ 21:19 - Link - kommentaarid (4)
540694 visitors