Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
31 Detsember 2006

Pühade vahel valmis uus pilt metsas jalutades. Väga ilus pilt oli, aga kustutasin ära!

Meil sajab praegu paksu sula lund väga mõnus ainult teed väga libedad, olge ettevaatlikud ei saa seda ütlemata jätta, sest kui mina siin blogistasin sõitis paps traktoriga autot välja sikutama, oli kraavi sõitnud Ääsmäe-Haapsalu maanteel.
Nii et siis veelkord head tuju aastavahetuseks ja visake korrakski vardad nurka, mis sa arvad Mari-Marike
Sussimemm posted @ 15:11 - Link - kommentaarid (7)
Tuleb tunnistada ausalt, et olete mind nakatanud täielikult nende vidinate, sidinate ja saalomonidega. Siiamaani uskusin, et oskan väga palju käsitööd teha, aga võta näpust. See on tore tunne midagi uut õppida, ei saalomoni sallist, pärlitest, blogindusest teadnud mitte tuhkagi.
Sellepärast ootangi uut aastat väga, sest kindlasti teen need värgid omale selgeks. Kevadeni selleks aega küll! Sussikesi jagub ja kangakudumise kõrvalt loodan veidike aega uurimise ja puurimise peale näpata.
Kokkuvõte sellest aastast selline:
Jõuludeks susserdasin 88 paari susse(aitab küll)
Realiseeritud umbes 50 paari.(jagub)Majanduslikult kindlustatud

Mõnusat aastavahetust Teile kõigile!
Sussimemm posted @ 14:34 - Link - kommentaarid (4)
27 Detsember 2006
Jatkuvat pühade vahet kõigile! Täna jõudsin Mõmmile Sussid valmis. Lubasin enne Jõule posti panna. Tahan pilti siia panna Mari-Marike õpetuse järgi,aga kas õnnestub vaatame.
Kinki sain ka pikad päkad olid mu pesukorvi alla kööki tassinud ja pannud koer Simmi seda valvama. Lapselaps tuli ja jagas meile kingid laiali, kes salmi ei osanud selle eest laulis ise ja nii saime kingid ilusti kätte. Mina sain oma hiirekesele uue padja nisukese randmetoega, et käsi ära ei väsiks ja vokkpanni(ei tea kuidas ta teadis et mul vaja seda oli).

Sussimemm posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (7)
24 Detsember 2006

Rahulikke Jõule Isetegija vahvale perele!
Sussimemm posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (11)
22 Detsember 2006
Sain siis lõpuks sussid kaunistatud, mis lähevad kodustele kingitusteks,loodan et nad siia ei piilu.
Panin seekord ka pärleid peale mida rohkem seda uhkem.Selleks Jõuluks on peaaegu kõik.
Sussimemm posted @ 20:55 - Link - kommentaarid

Cool Slideshows


Sussimemm posted @ 20:49 - Link - kommentaarid (8)
17 Detsember 2006
Väga ,väga tore üritus oli. Jäin nii rahule, et sain teid nii armsaid käsitööhuvilisi silmast silma näha. Ja minu piku ka valmis, ta läks sussi sisse tuttu.
Aitäh Teile kõigile veel kord.

Sussimemm posted @ 19:17 - Link - kommentaarid (6)
16 Detsember 2006
Leidsin foorumist ägedaid lapiteki tehnikaid. Ja kas Sa näed sobisid susside kaunistusteks.
Ühesõnaga uus idee ülimalt rahul. Nüüd musamemme tellimus ka täidetud.

Sussimemm posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (9)
14 Detsember 2006
See on mul peaaegu viimane sussitegu.Homme panen veel mõned sussikesed ja teen ka taldadeks vajaminevat vilti.Neid ma sussideks ei susserda näitan Harjukatele ka kuidas see käib. S.t. et lõikame nad sabloonist välja ja siis imetleme! Kel siis soovi võib minna koju uhtuma kui viitsib, enne jõule niikuinii olete kudumisest end ära istunud vaja füüsilist ka teha.
Mina hakkan nüüd hoolega taldu alla õmblema ja muidugi pojapojale kah veel vaja teha.Ja mul tuli mõte.Kui teil kogemata mõni sallike(salomoonike) või mõni muu kudum üle juhtub olema kulub mulle see vahetuseks imehästi.


Cool Slideshows


Sussimemm posted @ 21:01 - Link - kommentaarid (4)
12 Detsember 2006


See on Täna pildistatud ! Võrratu Jõuluaeg ikka meil!
Sussimemm posted @ 20:26 - Link - kommentaarid (4)


Sussimemme kamina jõulukaunistus! Tegin täna viltimise päeva koos fotokaga. Esimene pilt on see suur sussikuhi ahju ääres. Need panin korraga koos nailonkottidesse pakituna pesumasinasse.Järgmine virn kus üks väike valge suss ees on juba masinast väljatulnud susside virn. Siis hakkasin neid uhtuma seebi ja vee abil valmis jõudsin kaks paari sinised ja pruunid (sinistest on pilt). Vormisin ära ja loputasin korralikult seebi välja (nõrguvad kraanikausi äärel) Ja siis, et rutem ära kuivaks pistsin nad pesurulli vahele neist jäi järgi ainult pinnalaotus aga vaadake kui ilusti läksid vormi tagasi . Kahjuks ei saanud kõike pilte siia paigutada, neid oli mul teist nii palju veel.Pesurulliga kuivatamine on hea nõks siis on sussid hommikuks kuivad ja lähevad nats siledamaks ka. Pesurulli vahele panin käterätikud ka et vesi neisse imbuks. Need sinised on vist Mari-Marikesele kui ma õigesti mäletan.
Sussimemm posted @ 20:16 - Link - kommentaarid (2)


Cool Slideshows


Sussimemm posted @ 19:54 - Link - kommentaarid
10 Detsember 2006


Ennast kiitmast ma ei väsi! Täna sain hakkama siis selle\\\" väike pilt suur pilt \\\"tegemisega vist
Aga nüüd arvake ära mis on pildil!
Tegelikult oli minul väga töine nädalavahetus. Sain valmis 2 paari susse naabrinaise tellimus.
Ühed 46 nr.peavad homme Rootsi poole lendama aga teised mis on pildil jäävad Eestisse ühele memmele. Kaunistusi muidugi kesiselt, aga mulle meeldivad niisugused tagasihoidlikud edasipüüdlikud
.
Sussimemm posted @ 20:21 - Link - kommentaarid (8)
09 Detsember 2006

Cool Slideshows


Sussimemm posted @ 14:55 - Link - kommentaarid (3)
04 Detsember 2006


Ilusat advendiaega!
Pilt minu kodutrepilt 3 dets.2006
Sussimemm posted @ 22:07 - Link - kommentaarid (7)Täppidega sussid siis täna ja ka punased milledel roosast vildist lilled peale pandud.Varsti võtan vardad kätte ja hakkan kuduma ajate mul isu peale nii palju ilusaid asju igal pool.
Sussimemm posted @ 22:04 - Link - kommentaarid (3)
02 Detsember 2006


Kas saab sellest sussi? küsimus Suurele ringile?
Järgmisel pildil on see rohkem pudelisoojendaja moodi.Mina mõtlesin, et kui jalg sisse ei mahu lõikaks pealt lahti ja paneks paelad nagu saapal peale.Pakkuge mõtteid teeme IseTegijale vahvad sussid mis on meie omad!
Sussimemm posted @ 12:18 - Link - kommentaarid (1)


Oi! Oi! Küll on ilus Jälle tillususs!
Sussimemm posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (1)


Olen mässanud jälle mitu päeva ja valmis saanud tavalisi ja mingi torusussi ma arvan et see on rohkem nagu jalasoojendaja saad sellest sussi mis jalale tahes s.t. lühemaks saad lõigata pikemaks tegemisega on raskusi.Mummutasin ka edasi aga pilt ei tuli liiga suur ei mahtunud ära.Teen uuesti!
Proovin igat moodi nõelaga sussile lilli teha nüüd proovisin torkida lõikele, mis alles sabloonile panemata, seda oli hea torkida sain korralikult porolooni alla panna.Kui lill oli peal siis alles hakkasin neid lõikeid kokku torkima ning siis masinasse.Jäi väga hästi, ainult üks mumm tuli ära
Sussimemm posted @ 10:37 - Link - kommentaarid (2)
546800 visitors