Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
19 August 2009
Sussi- ja seebiviltimisest!
Pühapäeval oli Sussimemme juures sussi- ja seebiviltimistalgud.
Usinaid naisi kogunes ikka päris palju, kes susse Sussimemme õpetuse järgi tegema julgesid hakata. Kummiheebliga vormi peale sussi tõmbamine nõudis ju lausa füüsilist jõudu ja ega see sooja vee ja seebiga töötleminegi tugitooli töö polnud! Aga naised olid meitel tugevad ja tublid sattunud! Pesumasin ei vedanud ka meid alt ja ei teinud ühelegi sussipaarile varbasse augukesi.
Kuna esimest korda korraldasin selliseid talguid siis oli paljugi nihusti,ei olnud vajaliku suurusega sabloone ega vorme kõigile pakkuda. Järgmine suvi olen ehk targem ja võibolla ka mõne sablooni ja vormi võrra rikkam, sest sinna ju terve aasta aega. Kui soovijaid jagub siis teeks järgmine kord juba pika säärega susse.
Loodan et jäite oma sussidega rahule!
Kuna kõik ei mahtunud sussitegemise laua taha, siis ülejäänud seltskond viltis õues seepe Mari Marikese hoolsa pilgu all. Kui pesumasin susse hoolsasti töötles proovisime meiegi seepe viltida.
Minu ainuke seebitoorik oli ei tea kus juba sain Mari Marikese käest tooriku ja läks lahti. Ossa tuhat ja tuline! See oli küll maruvahva, ei saand ma kätt külgegi kui Õpetajal juba minu seep valmis.
Aga järgmine päev kui kõik läinud olid hakkasime lapselapsega seda värki meelde tuletama. Saime seebid villaga üle küll ikka sooja vette ja siis külma vette ja kiiresti,kiiresti!!!


Meie seebid siis sellised. Vasakpoolne MariMarikesega tehtud, keskmine minu tehtud ja parempoolne Merily tehtud! Väga ilusad on juu!!
Sussimemm posted @ 08:58 - Link - kommentaarid (5)
15 August 2009
Nüüd küll viimased selle suve sussid!
Paistavad nagu oleks kaksikud aga numbris väike vahe sees. Suured sinised võtan täna kaasa ja kingin oma kunagisele ülemusele. Minu viimane töökoht oli Kirovi nimelise kalurikolhoosi Masinaarvutusbüroo. Olin seal operaator Krõps!Agaramad korraldavad kokkutuleku, sest sellise asutuse sünnist möödub 40 aastat, mina ammu sealt oma talu rajamas ja kolhoosi ka pole enam.
Sussimemm posted @ 09:39 - Link - kommentaarid (1)
12 August 2009
Ikka ja jälle sussid!
See suvi on mul huvitav, siiamaani pole sussidest kaugemale jõudnud, noh selles käsitöövallas.
Muid suviseid koristusi ja peenramaal, marjamaal nokitsemisi on küllaga, ning sellest vist see jama ongi, et lõpetan praegu kevadisi tellimusi.
Tahaks kangesti kududa,õmmelda! Ehk ikka jõuab ka.
Siin siis suvised sinililled ja arhailist meestele ja eiteamis lilled veel.


Sussimemm posted @ 08:01 - Link - kommentaarid (5)
03 August 2009
Suvepäevade käsitöökotid.
Esimest korda osalesin Isetegijate Suvepäevadel. Tore oli ja tahaks veel sellise mõnusa käsitööseltskonnaga koos meie oma Eesti vanu käsitöötegijaid külastada!
Et käsitööd oli vaja kaasa võtta, siis tegin sellised käsitöökotid omale ja lapselapsele kellel samuti käsitöö kaasas oli.
Minu kotike oli esialgu mänguautoks mõeldud, kuid pooleli saisma jäänud. Lõikasin pealt kaaneosa ära ja õmblesin tõmbluku millega nüüd kaan ilusti ja kõvasti kinni.
Lapsele tegin untsusussist, lõikasin veidi madalamaks ja kaaneks kasutasin teisvärvi vilditükki. Selle lõikasin umbes täpselt sussiava suuruse. Ja jälle lukuga kinni. Lukk õmmeldud tavalises nööpaugu pistes värvilise lõngaga.
Sangadeks järelejäänud vildist paelajupid. Kõik sellest mida parajasti igalt poolt näppude vahale sattus.
Ja siis kaunistuseks vilditükikesed mis sussiäärtest ära lõikan. Sussiääred väikesteks tükkideks lõigatud ja pesumasinast läbi lastud. Peale pesu need ilusad ,mõnusad, ümmargused.
Vildirattad liimitud kuumaliimipüstoliga vildi külge. Ega need kuigivõrd kõvasti küljes olnud, sest Kihnus usinasti käsitöötades, leidsime neid rattaid hiljem naabrite kohvitassidest.

Sussimemm posted @ 17:54 - Link - kommentaarid (4)
546802 visitors