Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
26 Aprill 2008
Ratsitud tekitegu!
Ühel õhtul hakkasin siis valgeid vildiribasid rullima, kuna välja soe, ei viitsunud pliidile seebipotti sooja panna. Aga hangunud seepi peab sooja veega hulk aega sulatama, ning nüüd tärkas mõte et panen villasampooni see ju vedel. Niisutasin vildiribad sampooniveega, väga mõnus tundus. Rullides ei saanud aru midagi, ega suurt vahupilve kah ei tekkinud. Rullisin siis oma 300 korda ära ja hakkasin käsitsi edasi viltima. No nii mõnusalt vahutas aga lõpuks märkasin, et töö nagu ilma asjata, mitte teragi ei muutu vildiks,vaid aina õhulisemaks ja vahulisemaks läheb. Loputasin sampooni välja ja proovisin seebiga, ei midagi targemat. Siis viskasin pesumasinasse, seal lõpuks tekkis mingisugune vilditaoline materjal, aga umbes 20 cm pikem kui vaja. Lauale laotades pingutasin seda riba põiki pidi, sellega sain talle õige mõõdu, sest lõigata ma neid ribasid ei taha, jätan kõik originaalääred.
Sellest järeldus kui tahate mahulist vilti siis võite villasampooniga proovida, käsitsi nühkides.
Tekiks liiga pehme ja läheb võib olla kiiresti topiliseks.
Kaks valget riba veel ja kõik tehtud!
Sussimemm posted @ 06:44 - Link - kommentaarid (7)
25 Aprill 2008
Veel sinised erilised sussid.
Kes hoolega uurib saab aru miks need nii erilised on? Praegu ei jutusta rohkem midagi.

Nüüd saan rahulikult kevadet nautida, sest tellimisi hakkan alles sügisel tegema. Veel ehk laada jaoks mõned paarid, kuid seda teen õhtul. Päeval peab aias toimetama ja oma vissukesi karjamaale meelitama.
Aga lapiteki püüan ka valmis teha. Nendest vast homme, sest tegin omaarust suure ratsi aga kahtlane lugu mis välja tuleb.
Sussimemm posted @ 10:12 - Link - kommentaarid (7)
12 Aprill 2008
Roheline Aprill!!
Aprillikuu rohelised sussid lumikellukestega. Luusisin metsas uurides kui kaugel kevad on ja näe ülane oli end juba päikese kätte sirutanud. 11.aprill vahel pole isegi sinililli veel.
Seekord siis selline lilleline postitus, looduslikest ja omavalmistatud lilledest. Kevadine kas pole! Sussirida kah jälle paari võrra pikem.
Sussimemm posted @ 11:38 - Link - kommentaarid (14)
10 Aprill 2008
Kaks kirjut tekiriba veel.
Sättisin õue oma valmis tekiribad. Veel neli valget riba ja siis on ribad valmis.
Püüan lähipäevadel valged valmis teha, siis veel kokkutraageldamise vaev. See viimane töö ei ole muidugi kergete killast.

Mesimummidega sussid.
Sinised sussid nr.46.
Sussimemm posted @ 09:43 - Link - kommentaarid (10)
09 Aprill 2008
Vildiribadest tekist ehk Lapitekist pilte.
Sain valmis veel kaks lapiriba, püüdsin jupphaaval pildistada, sest täies pikkuses ei mahu kuidagi pildile. Need 6 pilti on kõik üks riba järjest pildistatuna.Kaks kirjut riba lõpetan täna õhtul. Jäänud neli valget riba, siis on ribad kõik. Kuidas kokku panen veel täit selgust pole, aga asi hakkab põnevamaks minema.
Sussimemm posted @ 08:31 - Link - kommentaarid (7)
07 Aprill 2008
Pääsusaba sall!
Selle salli kudusin vahepeal prooviks, kas oskan veel mustrit kududa. Mustri leidsin Harjukate kokkutulekul aknalaualt ja tänu Muhvi mõningatele viidetele hakkasin proovima. Neljandal katsel õnnestus lõpuks valmis kududa. Lõng sai enne salli valmis saamist otsa ja sellepärast on salli äär teist värvi lõngast. Lõngaks on päris jäme maavillane lõng.
Leidsin ka modelli, kes oli nõus salli näitama juhul kui selle omale saab. Ega vanaemal selle vastu midagi olnud ja nii rändaski sall koos tüdrukutirtsuga minema.
Väga hea vaheldus susside tegemisele.

Tuhat tänu ka Muhvile kes Musamemmele pitsilised põlvikud kudus.
Musamemmele meeldisid need väga ja sain ka kogematta pildi neist.

Sussimemm posted @ 19:45 - Link - kommentaarid (7)
Veel märtsikuu värvispektrist.
Vilditoa seinale tekib selle aasta jooksul siis selline sussirida. Kolm paari olemas ja eks siis iga kuu tuleb paar juurde. Rohelised aprillid juba pesumasina tuurilt läbi, vormida ja veidi üht ja teist veel juurde näppida ning sussirida pikeneb.
Siis veel võrdluspilt. Kumbad ilusamad krookused.
Aga ei tohi ma eputada ühti oma tehtuga, sest looduselapsed panid oma õiekesed kinni. Ei tea kas solvusid või hoopis vilust ilmast tingitud!
Sussimemm posted @ 08:09 - Link - kommentaarid (10)
06 Aprill 2008
Märtsikuu lillad krookused!
Lõpuks märtsikuu lilla tehtud. Kaua tehtud s.t. et juba ju aprill aga selle eest kaunikesed.
Peale pildi tegemist oli suur ehmatus, sest pildil olid mu krookused sinised. Valisin siia väheke lillakama tooniga(tegelikult täitsa lillad, käisin peenral neid isegi kõrvutamas, no täitsa sama toon)
Sussimemm posted @ 20:27 - Link - kommentaarid (13)
546800 visitors