Sussimemme vildituba.
Sussimemme vildituba.
Sussimemmele meeldib viltida, kaltsuvaipu kududa ja korve punuda.
30 Aprill 2007
Telgedelt kuues vaip.
Tänu blogile on kõik vaibad ja ka muud käsitööd ilusti kirjas ning nummerdud nagu raamatupidamiseski. Ja vanu postitusi sirvides panin tähele , et olin juba mitu korda andnud lubadusi et susse enam ei tee. Nüüd tühistan lubaduse.
Vaip on kootud villastest riideribadest ja mõeldud kusetile töötuppa kamina kõrvale. Mõnus telliskivipruun annab ka kusetile soojust.Pildid tehtud õues. Murule asetatult on vaip päikese käes ja hoopis teise tooniga kui väraval rippudes.
Sussimemm posted @ 07:54 - Link - kommentaarid (11)
29 Aprill 2007
Täpilised punased sussid, meriinovillast paelaga ehitud sinised sussid.

Veel ühed tipulised. Mummud sussile nõelaga peale torgitud, tekkis kahtlus et rebides mummud tulevad ära, tikkisin lõngaga üle, mõnele ka musta südame lisaks. No ikka uhkem, mida rohkem. Tald ainult vildist, ääres kaunistuseks isetehtud krussipael.


Sinistel sussidel peale ja sisse pandud kiht meriinovillavatti. Viltus päris hästi teise villa külge aga peale jäid inetud ääred ei jätkunud ühtlaselt seda meriinovilla katet. Seda äärt proovisin igat pidi siluda. Istusin pikad õhtud Freddy blogi lahti ja katsetasin pea kõik tikkimispisted läbi, mitte ükski ei sobinud. Ning sellest järeldus, tuleb ikka oma peaga midagi välja mõelda. Tegin sinisest meriinost jälle krussipaela ja kohe teine tera!
Sussimemm posted @ 07:20 - Link - kommentaarid (10)
22 Aprill 2007
Sünnipäevakampsun jõudis Musamemmeni.

Öeldakse et kaua tehtud kaunikene. Peaaegu ei mäletagi millal viimati kampsunit kudusin,aga kuna nüüd ümberringi nii agarad kudujad siis kohe pead näppe harjutama. Pestes venis natuke liialt, oli vist liigpeenike lõng nr.3 varraste jaoks. Ja ka see roosa pael ei ole kõige parem, peaks tumedama hoopis panema.

Sussimemm posted @ 17:20 - Link - kommentaarid (8)
21 Aprill 2007
Sussid Dirigendile.
Üks väike viisijupike kaunistab dirigendi sünnipäevasusse arvatavasti väga tabavalt.
Püüdliku täpsusega on noodid sinna joonte vahele paigutatud, nii et kes nooti lugeda oskab laulab või mängib loo ära küll.Sussid on märgvilditud esialgu pesumasinas ja hiljem käsitsi ning vormitud ja tallaks on õmmeldud tugevduseks nahktalla alla veel ka vilttald. Siin on talda ka näha.


Musamemme kampsun.
Ampsaku blogist leitud Eiffeli kampsuni õpetuse järgi tehtud Sussimemme versioon.
Minul kulus Novita Florica lõnga 250g. Kudusin nr.3 ringvarrastega. Ringvarrastega kudumine on sellepärast mõnus et ei ole pärast tüütut kampsuni kokkuõmblemist. Sellest raglaani kahandamisest ma vist õieti aru ei saanud aga minul jäi see nii
Kaelusesse peab vist ka paela panema sest muidu hakkab venima, proovin teha paela ise meriinoroosast villast toon sobib. Loodan et Musamemm näitab oma blogis kampsunit seljas. Siis vast pilt ilusam.

Sussimemm posted @ 18:24 - Link - kommentaarid (20)
13 Aprill 2007
Kevadel metsas!
Käsitöö pooleli aga miks näitan süüdlasi, sest poolikut kampsit ei taha pildi peale panna.Täna 13 ja reede aga mina sündisin sel päeval ja ootan et keegi tuleks ja vaataks kui ilus pullipoiss ma olen. Emme siis kõrval aga ootab perenaist.Mina olen juba kolme päevane ja nimi Olku.
Sussimemm posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (19)
11 Aprill 2007
Triibuline,täpiline,ruuduline üllatus.Minu tipi-täpi kingitus lõpuks käes. Pojapere tõi mu kingituse ära. Ma olin nii rõõmus ja siin on tõeline üllatus minu jaoks. Üha enam veendun, et selline koostöö on väga põnev. Olen saanud enda jaoks uusi mõtteid ja seejuures näinud mida teised käsitööhullud ette võtavad.
Suured tänud Sulle Slug, ütlematta kena sildi riputan kohe seinale ja pärlid on järgmisel kokkutulekul kaelas!
Sussimemm posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (8)
09 Aprill 2007
Susside lõpetamise päevad!
Täna kohe kergem olla, sest lõpuks on valmis tipi-täpi projekti sussid ja ka tellimused, ning võin rahulikult sukavarrast veeretada. Panen blogisse üles, ärge nüüd pahandage et nii varakult. Kellele need on jääb esialgu saladuseks! Loodan et on parajad(on ka varuvariant olemas).


siin natuke lähemalt tipid-täpid

Need väikesed rohelised on ka kellegile, kelle nime veel ei tihka öelda. Kui asjad käes eks siis selguvad omanikud.OI mis pilt!
Viimasel kokkutulekul millest jupp aega möödas, Sussimemme tehtud sussid isetegijatel jalas. Hästi soe tunne sellest olete vahvad!

Sussimemm posted @ 19:29 - Link - kommentaarid (11)
05 Aprill 2007
Sukavardaveeretamise harjutus ja tüdrukukese-Stuartile sussid käevõru eest.
Minu Musamemmel pea sünnipäev, kuna minu vennapoja abikaasa oma tütrele kudus kampsuni ei tahtnud mina sugugi halvem emme olla ning ka kuduma. Esimene lõngaost läks nihu. Lõng liiga jäme, vaja uut. Vahepeal proovisin siis kuidas sõrmed üldse kudumisega kursis on, kuna pole ammu midagi tõsist kudunud. Muster oli meil olemas. Nimelt Ampsaku blogis see Eiffeli kampsun meeldis Musamemmele. Trükkisime õpetuse ja proovima. Kudusin siis prooviks sellised käesoojendajad selle kampsuni mustriga. No need käed-sõrmed tahtsid ikka harjutamist küll, midagi ei ole parata vat olid kanged mis kole. Aga läksid paremaks harjutamisega, nüüd juba isegi kampsit natu tehtud.
Sünnipäevaks valmis ei jõua, aga tema mulle ka ei jõudnud, nüüd teen tagasi.Kätte on vist üks harjutamisevarras jäänud ja sussid mõnusad pika säärega kas talda ka vaja pean küsima. Stuarti käevõru pilt kah nüüd siin!
Sussimemm posted @ 07:21 - Link - kommentaarid (9)
04 Aprill 2007
*Teen ise lõnga*.
Mina oma lõnga tegemiseks ei kasutanud mitte mingisuguseid mehhaanilisi abivahendeid. Väljarvatud muidugi see, et toormaterjal oli kraasvill, mis vabrikust muretsetud. Rebisin villaloori äärest vatiribad nii pikad kui võimalik, algul hõõrusin neid veidi kuivalt laual ja siis hõõrusin märgade kätega juba tugevamalt. Kui tundsin, et see pael enam ei katke(neid tegin korraga umbes 6-7 tükki)võtsin need korraga pihku, tegin käed seebiseks ja hõõrusin peos nagu villapalli, aeg-ajalt katkusin nad üksteise küljest lahti, sest kippusid haakuma. Hõõrusin seni kui oli juba korralik tugev lõng, siis hoidsin käsi voolava vee all koos lõngapusaga ja hõõrusin ning loputasin ühtlasi seebist puhtaks. Kord külma ja sooja veega. Lõng jäi mõnus krussiline, ja iga peotäis aina paremini ja peenem lõng tuli. Kapuka lõngad tõmbasin kuivama sirgu nöörile kuivama. Lõngu tegin lambamusti ja värvitupsudega valget.
Siis kuduma muidugi kapukaid mida veel sussimemm ei oskagi muud! Kududa kerge ei olnud, eriti seda kirjut väga jäme ning kohati peenike, see eest väga põnev. Kuna lõnga tegin kogu aeg juurde ning lõpuks juba päris korralik lõng tulema hakkas, sellest ka kapukad üks suurem teine väiksem, panin siis vildid sisse toeks, pildil neid ei ole.


Taldadeks kasutasin ka vilti.
See töö andis mulle igal juhul hästi palju mõtteid susside tegemiseks ja kaunistamiseks.
Õnnitlen võitjaid ja püüan järgmine kord ikka tublim olla. Teeme ikka sihukesi tegemisi!


Sussimemm posted @ 14:35 - Link - kommentaarid (6)
521504 visitors