P6rguKiz
P6rguKiz
Käsitöö on tore hobi :)
20 Mai 2007
Niisama käsitöö loba

Miks on vahel nii, et seda, mida kõige vähem teha tahad, on Sul vaja kõige rohkem teha? Nii ebaõiglane ju?
Minu jaoks on üks selliseid asju seotud käsitööga – harutamine ja lukkude õmblemine.
Olen 15 aastat stabiilselt õmmelnud. Ja peamiselt ikka uusi asju, et ei peaks harutama. Kuid samas mulle väga meeldib vanu asju ümber teha, suurematest väiksemaid, sest siis ei pea ju harutama, saab lõike peale panna ja välja lõigata
Aga kui kodus ringi vaatad… näed oma töölauda, millel kuhjub hunnik asju. Küll välja lõigatud ja ootavad õmbelmist, kui ka need, mis vajavad parandamist. Mõnel särgil-püksil õmblus niru – pole hullu, teeme ära. Siis kui tuju tuleb. Kuid sealt hunnikust võib ka leida paar jopet, millel lukud katki. Või püksid, millel vaja lukk eest ära võtta ja kitsamaks teha. Kas ma viitsin? Ei. Aga pean.
Täna siis võtsin ette ühe nahktagi. Harutasin ära 2 lukku, värvli. Disainisin natuke sobivamaks ja õmblesin jälle tükid kokku. Kuniks lukuni. Siis sai isu otsa. Mõtlesin mis ma mõtlesin, aga välja mõtlesin. Kui nüüd jätan pooleli, võib ta ei tea kui mitu kuud seista ja oodata, kuniks keegi ta ette õmbleb.
Väike takistus tuli ka. Nimelt masin, mis alati nahka mul õmmelnud, ei tahtnud täna minuga koostööd teha. Ja kuna ma võtsin alt värvli ära, jäi lukk pikk.
Aga kui lukk ülevalt keerata koos metallhammastega topelt, siis ei õmble ju masin üldse.
Ma pole kunagi ühtegi lukku ise lühemaks teinud, meil oli õmblusfirmas selleks mehaanikud Võtsin siis aga tangid kätte ja hakkasin hambaid ära tirima. Mõlema luku otsast 19 tükki
Aga hakkama sain. Ja siis oli juba lihtne seda lukku ette sobitada.
Tagi sai ilus. Oli küll kahju nendest 4´st tunnist, mis selle nahka läksid, aga üks asi jälle vähem.

Nüüd ootavad ees tütre kaks katkist jopelukku… aga keegi peab nad ennem eest ära harutama… ja siis… oh jah. Millal see aeg tuleb, kui ma hakkan nautima lukkude õmblemist? Ei vist iial.
Lihtne, aga ebameeldiv töö.

Õnneks ma pole ainuke inimene selliste kiiks mõtetega See lohutab
p6rgukiz kirjutas selle posti 16:52 - Link - kommentaarid (10)
934284 piilujat on käinud siin lehel