Irena käsitöö
Minust
Vanus: kasvav :)
Asun: Tallinn, suviti mujal
Tähtkuju:
Lingid
Mustrilaegas
Muhu tikand
Eesti rahvarõivad
Irena Käsitöö
Kaardikoda
Miniatuurid
Minu Pinterest

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2012

Irena käsitöö
Me kõik ei saa teha suuri asju, kuid võime teha väikesi asju suure armastusega (Ema Teresa)
29 Mai 2012
Nüüd, mil piltide panek enam-vähem käpas, saab juba usinamalt blogis toimetada.

Et tänaseks olen juba üht-teist valmis nikerdanud, siis esimesed postitused ongi pigem meenutused varasematest tegemistest.

Olen lapsest saati olnud suur rahvariiete austaja. Mäletan, et lõikasin vanaema ajakirjadest (oli vist Siluett) välja Melanie Kaarma joonistatud pilte erinevatest rõivastest. Ajapikku ilmus neid päris korralik sari. Kahjuks ei ole neist piltidest tänaseni rohkem alles kui kaks.

Et iga rõivas on omaette nii huvitav ja kaunis, siis tahaks neid kõiki kanda. Keskkooli ajal meeldis mulle eriti Lihula rõivad - need olid ju nii ilusad! Ja tegelikult oma Lihula särgi ma tikkisingi keskkooli ajal. Ning ema aitas seeliku tikkida Ehk Lihula komplekti ma saingi!

Ja kui ma siis väga väga palju hiljem sattusin Tartu Mänguasjademuuseumi, sain mõtte hakata reisidelt tasside ja taldrikute asemel hoopis rahvariietes nukke tooma. Eelistatuna portselanist.

Kogust puudus aga meie enda rahvarõivas nukk. Nii võtsin kätte ja meisterdasin ise. Leidsin kuskilt hiinakast päris korraliku portselannuku, korrastasin silmad ja juuksed ning alustasin Lihula rõivastega. Kindel eesmärk oli teha riided nii täpsed, kui see miniatuuris võimalik oli. Selleks töötasin läbi oma tagasihoidliku kogu raamatuid ning alustasingi tööga. Ropult võttis aega! Aga lõpuks ta valmis sai. Ja mine tea! Võibolla, ükspäev, valmistan veel järgmisegi

Ja nukk ise on selline:

P1010193

Päris vahva ju!
IrenaIKI posted @ 19:57 - Link - kommentaarid (11)090170 visits