Helikese heietused
About Me
Age: 40+++
Location: Järvamaa
Zodiac Sign: Ambur
Likes
Hea seltskond, loodus, ristsõnad, sudokud ja muidugi käsitöö
Dislikes
Silmakirjalikkus, küüslauk
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
August 2014
Juuli 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Jaanuar 2010
November 2008
September 2008

Currently

Reading
Kriminulle, naistekaid

Last Movie
Mulle sobib briti huumor ja krimkad

Listening to
Raske ja veel raskem, eelistan vanu rokisauruseid

Helikese heietused
Kõik uus ja huvitav tahab proovimist (ja vana meenutamist).
31 Jaanuar 2010
Alates sellest, kui Drex mulle kinda viskas, olen kudunud kaks ja pool paari kirikindaid ja haudunud magusat kättemaksu . Senini täiesti kinda- ja sokikauge inimesena leidsin ideaalse teema.
DREX, ma viskan sulle SOKI Tulemust hindab täiesti erapooletu ˛ürii. Sokile-sokile
helikene posted @ 13:18 - Link - kommentaarid (1)

22 Jaanuar 2010
Drexile- mina enam trenni EI tee! Mina nüüd koon!
Veidi eilsetest tegemistest:
* külm võttis interneti ära "-" (no mida ma ilma netita teen )
*külm võttis interneti ära "+" (oi kui palju ma netita teha jõuan )
*hommikul leidsin postkastist IT kalendri! ( miks ma seda küll eelmistel kordadel ei tellinud?)
*uisutamist vaadates lõpetasin oma esimesed kirikindad ja alustasin ka juba järgmist paari
*kerisin lõnga (jumaldan lambahalli, koon sellest poegadele kindad)
Kalendrit uurides oli (lisaks käsitööle) vahva uurida pilte isetegijatest- mõned tuttavad näod, mõned vist tuttavad näod, mõned, kes peaks olema tuttavad, kuid äratundmatud näod.
Eelmisel aastal kudusin jaanuaris esimese kolmnurkse õlasalli ja see aasta kujuneski minu jaoks SALLIaastaks. Kas nüüd tuleb KINDAaasta???
Foto NAGI's: Rattakiri, Kadrina" border="0" alt="" />
helikene posted @ 06:57 - Link - kommentaarid (1)

19 Jaanuar 2010
Mis ühist on kinnastel ja tangol? Aga erinevust tean- kinnaste kudumine hakkas mulle meeldima, tangot ei taha ma alates tänasest küll kaua-kaua kuulda.
Tänase iluuisutamise ajal valmis 1 kirikinnas. Mustriks valisin Kadrina rattakirja. Põhjusi on mitu- elasin olulise aja oma elust Kadrinas, mu isapoolsed juured on Neerutis ja olulisim põhjus- see muster sobis ideaalselt silmuste arvuga varrastel Tegelikult mulle tango meeldib, nagu ka teised peotantsud. See on ilmselt geneetiliselt sisse kodeeritud (usun, et nii mõnigi Jõgeva ja Tartu kandi isetegija on minu isa käe all peotantsu õppinud). Tore oli jäätantsu vaadata, kuid miks nad kasutasid nii vähe erinevat muusikat??? Häält maha keerata ka ei saanud, sest siis poleks kuulnud kommentaare.
Homme loodetavasti ka teise kinda valmis ja saan esitleda oma ESIMESI kirikindaid
helikene posted @ 19:03 - Link - kommentaarid (1)

18 Jaanuar 2010


Väike vahekokkuvõte treeningutest. Valmis "proovitöö", mille idee sain Mari Marikeselt ja mustri siit.
Kudumine oli üllatavalt mõnus. Lõng Novita 7-veljestä, vardad nr 3.
Nüüd trennis väike paus ehk võistluseelne puhkus.
Tundub, et arvuti annab varsti otsad- seda tekstijupikest sisestasin ca pool tundi.
helikene posted @ 19:37 - Link - kommentaarid (8)

15 Jaanuar 2010
8. päev. Ikka koon, koon, koon, ikka koon, koon, koon... Sest armusin nendesse öökullidesse Nüüd valmivad öökulli kindad tütrele sünnipäevakingiks. Õnneks on homme suusatamise MK ja mul palju teleri ees istumist ja kudumist. Trenni mõttes tuleb siis "saavutatud vormi testimine".
helikene posted @ 16:54 - Link - kommentaarid (2)

14 Jaanuar 2010
7. päev. ja ja sain Aasta Ema lapiteki 2 lappi valmis. Kulus veidi alla ühe toki lõnga.
Toimus ka otsustav pööre kindakudumistreeningus- vahetasin vardad, lõnga ja mustri! (Vargsi mõtlen juba Pisipahalase pakutud dopingu peale...)
Kududes on tõesti mõnus mõtelda. Seekord hakkas mind kummitama idee IT suvepäevadeks- teema võiks olla "Õpime pildistama". Nüüd talvel peaks algama pildistamise õpituba. Selleks koondada kõik vastavasisulised postitused erinevate teemade alt kokku (näit valgusboksist juttu ühes pärlimängude teemas), vahetaks kogemusi, küsiks nõu ja suvel toimuks see ka praktiliselt. Aeg-ajalt igatsen oma armast Smena 8 M-i taga. Sai ikka hulk tunde pimikus veedetud, katsetatud jne. Nüüd on tunne, et ei oska üldse ja pole kunagi osanudki
helikene posted @ 11:05 - Link - kommentaarid (1)

13 Jaanuar 2010
6. päev. Jutuke sellest, kuidas mõjub kudumisele, sest sõbrannad käisid jälle sünnipäeval.
Lugesin siit järjakordsest ühistegemisest ja otsustasin, et sel aastal ei osale. Veidi hiljem potsatas postkasti kiri meeldetuletusega, et lapid vajavad kudumist. No kuidas ma siis sellise pöördumise peale ära ütlen? Eile sain lõnga kätte (sõbranna tõi ära) ja õhtul, kui vaikus ja rahu majas, hakkasin . Eelmisel aastal 7 vellega ei saanud esialgu kuidagi ree peale, harutamist oli koli palju. Seekord aga klappis silmuste arv kohe, uskumatu! Kudusin lapi valmis. Ilus. Mõõtsin üle 20*19,5 Harutasin viimased ripsiread üles ja kudusin veidi lõdvemalt. Mõõtsin, pikkuse sain õigeks, aga ülevalt laius... Vaatasin veel kriitilise pilguga (nupud tundusid vähepontsakad, rips all ja ülal liiga erinev) ja harutasin kogu lapi üles.
Kokkuvõte- täna oleks ma esimese variandi lihtsalt veidi pikemaks venitanud ja nupud puhevamaks kohendanud. tekitab perfektsionismi!!!
Kindatreeningust siis niipalju, et , ostsin hiljuti uue õmblusmasina. JANOME. Ainus mulle teadaolev puudus- pole normaalset tarvikute hoidmise kohta. Otsisin kapist sobivat plastmass karpi ja mis ma leidsin karbi u 200g korralike kudumisvarrastega. Nördimus kuubis!
helikene posted @ 06:33 - Link - kommentaarid (4)

12 Jaanuar 2010
5. päev. Täielikult kuduvaba. Mulle lihtsalt meenus, et sudoku EMV eelvooru kaks ülesannet veel lahendamata. Parim paik dokutamiseks on voodi- mõnus, lesid, vajalikud vahendid rahulikult voodi peal laiali... nauding. Otsisin välja sudokuraamatu, ruudulise paberi, hariliku pliiatsi, pastaka, kustukummi, joonlaua, prillid. Võtsin sisse mugavaima asendi ja ... jäin magama! Paar tundi uinakut (töötustaatuse luksus) lahendasin poole tunniga 2. ja 3. ülesande ära .
Õhtul oli Paidesse asja ja viisin vastused Kumasse käsipostiga kohale. Üksiti luurasin veidi Drexi, ta tõepoolest ei kudunud (millal ta küll treenib???).
Siis meenus mulle veel, et ka Maalehe kotikaunistamisvõistluse tähtaeg hakkab kukkuma. Mu esimene katsetus ühines aiataguse vasikaga. Nüüd peab teise kavandi realiseerima.
Kokkuvõte- ilmselt on ka 6. päev kuduvaba
helikene posted @ 07:01 - Link - kommentaarid (6)

11 Jaanuar 2010
4.päeva jätk. Mingit filmi vaadates nühkisin vardaid lõngakeras edasi-tagasi, saidki töökõlbulisteks! Alustasin soonikutrenniga. Mingist ajast meeles, et sobivaim on 2*2. Vardad peenikesed, lõng peenike, randmed jämedad- seega 16s vardale ja rünnakule Veidi lõbusamaks läks, kui tegin mõned triibud kah. Kokkuvõtteks- 5cm kinda rannet = 10cm Haapsalu salli (ajaliselt). Minu sügav kummardus ja otsatu austus nendele nobenäppudele, kes koovad pikavarrelisi sokke
Muster sai ka välja valitud- Viru-Jaagupi geomeetriline kahevärviline.
Nagu oleks öelnud proua Colas Breugnon "Koome veel!"
helikene posted @ 04:57 - Link - kommentaarid (1)

10 Jaanuar 2010
3.päeva jätk. Kuna kindatreeningut eile ei toimunud aga kudumata olla ei saa, tegin kestvustreeningut. Kudusin ca 30cm haapsallast. Pool salli valmis, muster on lillega rombikiri. Fantastiliselt ilus ja kergelt meeldejääv, juba teise mustrikorra ajal kudusin ilma spikrita (milline ajakokkuhoid ). Kestvustrenni ajal mõtelda on mõnus. Esiteks ma tean, mis mustrit tuleb järgmisel sallipäeval võistu kududa- karukella! Sest see on väga ilus ja ma ei ole sellele nn võrkkoele pihta saanud (noeijääsellineilusnagupeab). Teiseks- kas mina olen ainus, kes ei ole üldse vaimustuses piibelehemustrist? Kolmandaks- jõudis kohale, et meie auto on nüüd vanaraud (utiilisaatjale endale pole see vist veel kohale jõudnudki). Neljandaks- mul pole kirikinda jaoks üldse sobilikku lõnga!!! Viiendaks- ka muster on väljavalimata!!! Kuuendaks- puudub treener ja taustameeskond!!!
4.päev. Uued vardad on kummalised. Ei libise. Pole ammu nii peenikestega (2) kudunud. Tuleb võtta üks vana lõngakera ja hakata vardaid lihvima.
Ja nüüd palve sinna pilveäärepeale- palun saada Drexile paar kilo superilusaid lihvitud helmeid...
helikene posted @ 08:32 - Link - kommentaarid (2)

09 Jaanuar 2010
Kõik sai alguse sellest, et Drex viskas mulle kinda, mille ma muidugi suurima rõõmuga vastu võtsin. Algaski ettevalmistus kindaolümpiaks. Nüüd korraliku sportlasena alustan treeningpäeviku pidamist
1.päev. Tehnilised vahendid. Otsisin majapidamisest kokku kõik vardad. Mis ime kombel lähevad vardad nii kõveraks??? Leidsin mitu vabrikupakendis sukavarraste komplekti aastast 1978-1983. Sellised musta värvi ja jubedad. Veel oli erinevaid alumiiniumist, teflon jms sirgemaid ja kõveramaid. Päeva kokkuvõte- osta tuleb uued vardad.
2.päev. Tutvumine elementaarsete tehniliste võtetega. Otsisin välja erialase kirjanduse. Teoorias olen ma tugev, praktika kirikinnaste alal puudub täiesti. Eriliselt tujutõstvalt mõjus L.Kiviloo "Kindad". Jutt pöidlakiilust, õigemini kiilu puudumisest- "Selliseid kindaid ei peeta eriti mugavateks, aga enamasti ei oska me paremaid tahtagi." Selle peale võtsin ette Aino Praakli kindakirjad ja otsustasin- ma ostan endale kindlasti selle suure kindaraamatu, mis vist juba ilmus.
3.päev. Ilmnesid esimesed ületreenituse tundemärgid. Nägin õudusunenägu. Mu parem käsi tahtis pihlakamarjadega kinnast, vasak eelistas aga jõhvikatega mustrit. Vasak käsi peitis pihlakamustri ära ning käed läksid kaklema. Ostsin täna uued vardad ja otsustasin- täna rohkem ei treeni.
helikene posted @ 12:04 - Link - kommentaarid (7)169428 visits