Sinisilm tegutseb
Sinisilm tegutseb
Tikin, õmblen, kokkan, koon ja heegeldan. Kõik mis huvitav, seda ka katsetan.
30 September 2012


Värvispektri septembri tööks õmblesin tütrele peapaela ja tikkisin nime peale.

sinisilm posted @ 09:15 - Link - kommentaarid
25 September 2012
Juba paar kuud ootas mind laualinik, mille õmblesin, aga tikandit kuidagi ei jõudnud tikkida. Nüüd nädal tagasi saigi tikkimistöö valmis.

Sobib hästi TK Lõpetamata asjade lõpetamine.
Plaanis on veel lähipäevil tütre seelik lõpetada.

sinisilm posted @ 12:22 - Link - kommentaarid (3)
21 September 2012
Barbie diivani õpetus.Mai kuus sai 3.aastasele tütrele kingitud sünnipäevaks nukumaja. Olen poes käinud mitmeid kordi Barbie mööblit piilumas, aga rahast hakkab kahju.
Otsustasin, et meisterdan ise. Surfasin neti läbi, paar ideed leidsin, aga ühtegi korralikku diivani õpetust küll mitte.
Panen siia kirja Barbie diivani õpetuse, nii nagu mina tegin. Äkki läheb kellelgi vaja ideed või soovib järgi teha.

Kõigepealt on vaja ühte väiksemat karpi. Kasutasin tütre jalanõude karpi suuruses 14x21x9 cm.

Lõika karbil üks külg maha.Lõika karbi küljed meelepärase kujuga ühesuguseks.Liimi karbi kaan põhja alla. Kasutasin tavalist pulgaliimi.Liimi diivanile paksem riie pehmenduseks. Kasutasin kahekordset õhukest fliisi.Laota soovitud diivaniriie valmis lõigatud karbile ja vormi diivani kuju. Kasutasin pehmet, karvast venivat riiet. Märgi nõeltega diivani alumine äär.Nõelad näitavad ära kui suurt riidetükki vajad + õmblusvaru veel juurde.Lõika riidetükk välja nii, et peale nõelu jääks materjali niipalju, et saaksid hiljem põhja all kanga kokku nõeluda. Mõõtsin ära, et ühele küljele pidin jätma 9 cm ja teisele küljele 12 cm riiet peale nõelu.Laota väljalõigatud riidetükk pahemat pidi karbile, vormi diivani kuju. Vormi nurgad nii, et saaksid panna 2-3 nõela (tekib väike kolmnurk). Ning õmble nurgad 2-3 nõela pikkuselt kinni. Õmblesi diivani nurgad ja käsitoe nurgad umbes 5 cm õmblusena kinni.Keera riie õiget pidi ja suru õmmeldud kangas karbile. Riie võtab karbi kuju.Kinnita diivani riie nurkadest paari pistega karbi külge.Tõmba riie pingule ja õmble põhja all omavahel kokku, peida servad üksteise alla õmmeldes.Ja nuku diivan ongi valmis.Nüüd kui diivan valmis vaja veel vaipa, patju, kardinaid, toole, lauda...jne. ning palju-palju vaba aega Tütar juba küsis millal ma jälle nukumaja sisustama hakkan.
sinisilm posted @ 09:33 - Link - kommentaarid (2)
18 September 2012
Näitamatta on jäänud kuu aega tagasi valminud kahed dressipüksid tütrele. Lõige võetud Ottobre ajakirjast. Tikkisin peal aplikatsioontikandid.sinisilm posted @ 18:08 - Link - kommentaarid
15 September 2012
Saigi tehtud tütrele lasteaeda sussikott. Materjal paksem puuvill, aplikatsiooni tikand ja nime tikand.

sinisilm posted @ 09:33 - Link - kommentaarid (3)
11 September 2012
Paar päeva tagasi sai õmmeldud tellimusena 23 sussikotti. Materjal tugevam puuvill, masintikandina lapse nimi.Nüüd kavatsen ka enda lapsele lähipäevil lasteaeda sussikoti õmmelda.

Kõigil kellel lapsel sussikott puudu, saab selle tellida www.tikkimismaailm.ee kodulehelt.
sinisilm posted @ 10:36 - Link - kommentaarid
04 September 2012
Pidin täna hommikul aknast välja vaadates śoki saama. Noor paari aastane õunapuu, mis tänavu aasta üle kolmekümne õuna kandis oli ribadeks tõmmatud ja õunad ära söödud. Kahtlustasin esialgu põtra, sest eelmine aasta teine õunapuu samamoodi katki hammustati. Nüüd aga jälgi ajades, selgus, et aiakaamera püüdis kinni hoopis teistsuguse puude lõhkuja. Hommikul kell 5:39 näitas kaamera hoopis metssiga minu õuntega maiustamas.Lõhutud puu küll kaamerasse ei jää, aga alumisel pildil näha kuidas õunu puuküljest sikutab.

sinisilm posted @ 12:18 - Link - kommentaarid (4)
156962 visitors