Sinisilm tegutseb
Sinisilm tegutseb
Tikin, õmblen, kokkan, koon ja heegeldan. Kõik mis huvitav, seda ka katsetan.
29 September 2011
Kuna sai juba tütre riiete õmblemisega alustatud, siis öösärkidele lisaks õmblesin pehmest trikotaaźist kaks lühikeste varrukatega pluusi ja ühed püksid.
Pükste lõige on võetud Ottobre design 6/2010, lõige 21. Roosatriibuline pluus Ottobre design 3/2011, lõige 19. Ja rohelisetriibuline pluus Ottobre design 3/2011, lõige 12.

Nii saigi valmis TK Teeme Triipu teine töö.

sinisilm posted @ 13:02 - Link - kommentaarid (5)
26 September 2011
Lapse lemmik jope varrukad natukene lühikeseks jäänud suve jooksul. Kuna aga jope ise veel suurepäraselt selga mahub, siis otsustasin, et valmistan kätised varruka pikenduseks. Selleks lõikasin trikotaaź kangas kaks kätise topeltpikkuse suurust riba, ühendasin ringiks ja välimise ääre äärestasin ära ning kinnitasin käsitsi varrukavoodri külge kinni, et hiljem saab jälle kätised ära võtta, kui jope ei ole enam kasutuses.


sinisilm posted @ 09:05 - Link - kommentaarid (4)
20 September 2011
Sai hiljuti sõbranna juures katsikul käidud. Sündis väike armas punajuukseline tüdruk.
Kingituseks tikkisin saunalinale sünniandmed ja pluusile "Väike printsess" ning heegeldasin valge peapaela roosa lillega. Samuti läks kingitusena kaasa juba varem heegeldatud müts liblikaga.

sinisilm posted @ 12:53 - Link - kommentaarid
16 September 2011
Käisin hiljaaegu oma 2. aastasele tütrele magamiseks öösärki otsimas. Mõned päris armsad leidsingi, aga hinda vaadates pidin pikali kukkuma, sellise hinna eest saab ju ise õmmeldes lapsele terve kapi täie riideid. Otsisin siis oma kangalaost välja paar pehmet trikotaaź-puuvilla riiet, lõike sain Ottobre designe ajakirjast.

Samuti osalen TK Teeme Triipu. Ning esimene triibutöö saigi valmis.


Viimane öösärk sai tehtud erinevatest kangajääkidest.
sinisilm posted @ 11:38 - Link - kommentaarid (8)
12 September 2011
Lõpuks õnnestus proovida juuretisega valmistatud leivategu.
Pean eelkõige tänama sugulast Mari, kes jagas juuretist ja retsepti ning nakatas ka meie pere uue maitsva küpsetisega.
sinisilm posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (4)
06 September 2011
Üha rohkem olen viimasel ajal hakanud huvi tundma heegeldamise ja kudumise vastu ning tekkinud hulgi heegelnõelu ja vardaid. Et mitte aega raisata pidevalt heegelnõelade otsimisele, otsustasin õmmelda tarvikute koti. Kasutasin ära kapist leitud riidejäägid, tegin paar tikandit ning vardad ja heegelnõelad saidki omale uue kodu.

sinisilm posted @ 11:09 - Link - kommentaarid (2)
01 September 2011
Valmis sai ka minu esimene satsisall. Olen käinud kogu aeg imetlemas blogides erinevates värvitoonides satsisalle. Nüüd sai soetatud "Kangas ja Nööbist" Ondas Katiase valget satsilõnga, otsisin internetist õpetuse välja, paar rida tegin prooviks ja valmis saigi esimen sall. Järgmine kord proovin kasutada juba kirjut lõnga.
sinisilm posted @ 12:53 - Link - kommentaarid (3)
156962 visitors