Sinisilm tegutseb
Sinisilm tegutseb
Tikin, õmblen, kokkan, koon ja heegeldan. Kõik mis huvitav, seda ka katsetan.
31 Oktoober 2011
Augustis sündis tuttavatele väike poiss, nagu juba traditsioonik saanud, siis kinkisin saunalina sünniandmetega, väikese tikandiga pluusi ning meisterdasin kaardi.

sinisilm posted @ 12:06 - Link - kommentaarid (1)
23 Oktoober 2011
Eile käisin ema sünnipäeval. Kingituseks tegin heegeldatud koti, siidisalli ja kaardi.Kaardi tegemist käisin õppimas Rocca al Mare keskuses asuvas Kunst ja Hobi Galeriis. Olin küll ainuke eestlane venekeelses grupis, aga väga meeldivad õpetajad ja huvitav kursus. Kõik tõlgiti mulle ilusti eesti keelde, väga rahule jäin. Pildil ongi kursusel tehtud töö.

Koti heegeldasin Novita Helen 100% polüakrüül lõngast, kasutasin nr: 5 heegelnõela. Voodrile tikkisin sisse luuletuse ja tasku peale initsiaalid. Kotisangade heegeldamisel kasutasin omaloomingut.
Muster leitud internetist.

sinisilm posted @ 16:29 - Link - kommentaarid (3)
18 Oktoober 2011
Külastasin hiljuti Rocca al Mares uut lõngapoodi Liann Lõngad. Väga suur valik erinevaid lõngu, täielik lõngaparadiis. Leidsin huvitava lõnga Katia Topi, 50g/75m, 100% polüamid.
Kudusin salli 24 silmaga, kasutasin vardaid nr. 5,5.
1,2 meetrise salli kudumiseks kulus 1,5 tokki lõnga.


Osalen ka koostegemisel TK Kurk sooja ja esimene töö saigi valmis.

sinisilm posted @ 12:16 - Link - kommentaarid (2)
13 Oktoober 2011
Olen vahepeal jõudnus õmmelda kolm pikavarrukaga pluusi lapsele. Ajakiri Ottobre design 1/2010 lõige nr. 6.
Õmblemine on vahva


Esimesele pluusile tikkisin peale fliisist pehmed liblikad.

Samuti valmis ka TK Teeme Triipu kolmas ja neljas töö.
Tuul oli pildistamisel liiga tugev, seepärast natuke kortsus pluusid .

sinisilm posted @ 09:51 - Link - kommentaarid (2)
09 Oktoober 2011
Vihmaseid ilmasid hakkab aina tihedamini tulema ja nii tihti enam lapsega õues käija ei saa kui suvel. Otsustasin, et hakkame ujumas käima. Kuna 2.aastane laps kasvab ikka väga kiiresti, siis loomulikult suvel soetatud ujumispüksid olid juba väikseks jäänud. Sukeldusin Ottobre design ajakirjasid sirvima ja leidsin ajakirjast 3/2009 mudel 38 väga toreda trikoo lõike. Kaks tundi õmblemist ja trikoo oligi valmis, lapsele väga meeldis, ei võtnud enam seljast äragi. Alguses õmblemist natuke kartsin, kuna riie ikka tõesti väga sile ja veniv. Küljeõmblised tegin overlokiga, ääreõmblusteks kasutasin kolmesammu sik-saki, mis oli õige otsus, ääred tulid ilusada ja venivad. Seotavate õlapaeltega saab hästi reguleerida trikoo pikkust lapse kasvades.


sinisilm posted @ 13:37 - Link - kommentaarid (1)
05 Oktoober 2011
Sai vahepeal käidud Abhakanis kangaladu täiendamas. Leidsin kaks pehmet puuvillast trikotaaźkangast, kaks ujumisriiete kangast, ühe kirju mustrilise siidikanga ja lillelise paksema dekoratiivkanga.
Ühest triibulisest trikotaazkangast olen juba jõudnud lapsele õhema dressipluusi valmistada, pilti hetkel veel ei ole.Samuti käisin Karnaluksis lõnga varumas. Õnneks oli nimekiri kaasa tehtud, mida vaja osta. Muidu võib seal tõesti pea kaotada ja tunduvalt suurema varuga tagasi tulla
Osad lõngad juba kasutuses.

sinisilm posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (1)
156962 visitors