Sinisilm tegutseb
Sinisilm tegutseb
Tikin, õmblen, kokkan, koon ja heegeldan. Kõik mis huvitav, seda ka katsetan.
21 Mai 2015
Laps kasvab ikka jube kiirest. Alles ostis vanaema uue teksajaki ja juba varrukad lühikesed. Kuna jakk mahub veel ilusti selga, siis tegin varrukapikendusedsinisilm posted @ 08:55 - Link - kommentaarid (1)
10 Mai 2015
Sai tehtud üks ilus mooni tikandiga linik. Äärde õmblesin puuvillase pitsi.sinisilm posted @ 12:12 - Link - kommentaarid (1)
06 Mai 2015
Śoppamise päev
Täna sai linnas käidud kangavarusid täiendamas. Kuna kevad käes ja uusi riideid oleks jälle vaja, siis vaatasingi sellise pilguga ringi, mida saaks endale selga õmmelda.

Kõigepealt käisin Pärnu mnt. Abakhanis. Parkimisega on seal küll alati kitsas, aga koha leiab ikka. Otsustasin seekord poes, et kaalukaupa eriti ei vaata ja põhi tähelepanu rõõmsavärvilistele kangastele.
Leidsin siiski kaalukangaste seast jupi pruun-musta kirju kudum-trikooriide (80 cm x 140 cm lai) , maksma läks 3.03 EUR.
Meetriga müüdavas osakonnas, olin ikka väga kaua aega. Nii palju ilusaid kangaid. Tegin kaks tiiru, ennem kui suutsin otsustada mida täpsemalt ostan.
Soetasin paksemast dekoratiiv puvilla kanga, meetri hind 13,90 eur (paremal lilleline). Ja leidsin hästi pehme sametise trikooriide meetri hind 10.30 eur. Lasin lõigata 0,7m ning sellest saab lühikeste varrukaga pluusi. Väga palju kangaid jäi veel hinge peale kripeldama, aga üritasin piiri pidada.Siis suundusin Mustamäe Kangadzunglit külastama. Juba treppidel paistsid allahindlus sildid. Kogu kaup -30% ja kliendikaardi omanikele -40%. Kuna olen kliendikaardi omanik, siis olin hea soodusprotsendi üle õnnelik. Jalutasin terve poe läbi ja pidin pettuma. Isegi -40% protsendiga jäid kanga meetri hinnad ikka väga kõrgeks. Ja mulle tegelikult ei meeldi see süsteem, et hinnad jube kõrgeks aetud ja siis hakka mingit protsenti koguaeg arvutama. Leidsin küll hunnik ilusaid kangaid, aga hind mulle ei sobinud.

Järgmiseks peatuseks sai Eesti Tekstiil. Olin tõeliselt üllatunud. Poes oli väga hea valik ilusaid lasteteemalisi puuvilla kangaid ja osad meetri hinnad alla 5.- euro. Mõned laste kangad (Venemaal toodetud) lausa 3.90 meeter. Nii hea hinnaga puuvilla kangast pole ammu näinud. Kuna ma alles oma lapsele õmblesin kangajääkidest uued voodiriided, siis seekord jäi ost tegematta. Täpilisi ja triibulisi puuvillakangaid seekord poes ei olnud.
Saadaval oli valge ja sinine õhuke froteeriie, mida tavaliselt poes harva saada. Seekord oli olemas ja meetri hind poole odavam kui Mustamäe Kangadzunglis.

Edasi suundusin Mustamäe Kangas & Nööp poodi. Mulle on alati meeldinud selle poe kangavalik. Oli palju ilusaid kodutekstiili kangaid, aga suviseid pluuside ja kleitide kangaid nagu vähevõitu. Ei leidnud seekord midagi. Arvan, et äkki ei ole veel suvekangad kohale jõudnud. Paari nädala pärast proovin uuesti külastada. Silma jäid väga-väga ilusad kodutekstiili kangaid, hinnaklass 19-25 eur/m.
Samuti hea valik laste puuvillakangaid, aga hinnad kõrgemad kui eesti Tekstiilis.

Edasi suundusin Mustamäe Abakhani. Veetsin poes jälle kaua aega, kuna lihtsalt oli nii palju vaatamist. Lõpuks soetasin rõõmsavärvilise kirju kunstsiidi kanga meetri hind 8.50 eur. Siis veel must suurte motiividega paksem trikooriie 7.60 meeter. Ja paksem kootud trikooriie soodusega 7,16 meeter. Huvitav, et Pärnu mnt. Abakhanis seda soodust ei olnud, mõtlesin veel pikalt kas soetan selle või ei. Nüüd on hea meel, et ootasin ja sain soodsamalt. Abakanis jäi ikka veel kripeldam paar kallimat kangas. Enamus ilusad kangad ikka meeti hinnaga 13-25 eur/m.Ostsin ka uue Burda. Üle pika aja tundub mulle, väga huvitav number. Leidsin enda jaoks lausa 7 lõiget, mille järgi tahaks õmmelda.Mustika Keskuses Abakhanis lahkudes jäi silma Rahva Raamatu reklaam SOODUS -80%. Ei olnud plaanis küll midagi soetada, aga uudishimu nii suur, et pidin läbi astuma. See oli õige otsus.Juba aasta olen sirvinud poes "Oma Maitse retseptiraamatut" ja lootnud, et äkki läheb sootsamaks. Ja täna mul vedas ja sain 8,90 EUR-iga, muidu maksab 16.69 EUR (jõudsin ära oodata).

Samuti jäi silma raamat "Moeloojate leksikon"soodus hind 6,90 muidu 19.90 EUR. Lehitsesin läbi ja uskumatult huvitav tundub. Raamatus on 350 lehekülge erinevate maailma moeloojate lühitutvustus koos rohkete piltidega ja iga moelooja veebiaadressiga.Oli pikk ja huvitav päev
sinisilm posted @ 14:12 - Link - kommentaarid (3)
03 Mai 2015
Mõni aeg tagasi suutis laps pusa ära määrida ja plekid pesus ka maha ei tulnud. Hakkasin siis nuputama kuidas pusa päästa.Kõige suuremale plekile tikkisin baleriini. Ülejäänud plekid katsin kanga kaunistamise värvidega.Nüüd on kangavärvid olemas ja kui peaks plekke juurde tulema, saab need ilusti üle värvida
sinisilm posted @ 17:54 - Link - kommentaarid
156946 visitors